Trvalá udržateľnosť a výkony v doprave

​​​​​​​​Široká a dobre vyvážená ponuka motorov pre každý druh použitia

Nové vozidlá Stralis majú 6-valcové motory Iveco Cursor vybavené novými riešeniami na úsporu pohonných hmôt pri konkrétnych druhoch výjazdov. Široká ponuka motorov pre nový Stralis obsahuje 3 zdvihové objemy: Cursor 9 s objemom 8,7 l, Cursor 11 s objemom 11,1 l a Cursor 13 s objemom 12,9 l a 9 výkonov od 310 do 570 koní, každý so špičkovou hustotou výkonu a krútiaceho momentu.

Environmentálne vlastnosti nového ťahača Stralis boli ďalej zdokonalené vďaka zvýšeniu účinnosti motorov a nárastu výkonu na niektorých modeloch: maximálny krútiaci moment motora Cursor 11 bol zvýšený o 100 Nm na motore s výkonom 420 koní a o 50 Nm na motore s výkonom 480 koní, zatiaľ čo maximálny výkon motora Cursor 13 dosahuje 510 a 570 koní.


HI-SCR: patentovaná technológia značky Iveco

V novom ťahači Stralis je použitá patentovaná technológia HI-SCR – najlepší systém selektívnej katalytickej redukcie na trhu, ktorý ako jediný dosahuje 97 % redukciu NOx, vďaka čomu spĺňa normy Euro VI aj bez použitia systému EGR. Vo verzii Euro VI/C dokáže systém HI-SCR v reálnom čase zaznamenať odchýlku v úrovni emisií s novými snímačmi kvapaliny AdBlue pre priebežné a presné riadenie emisií.

S technológiou HI-SCR nie je potrebná aktívna regenerácia a výfukové plyny dosahujú nižšiu teplotu, vďaka čomu je nový Stralis ideálne nákladné vozidlo pre prácu na miestach s obmedzeniami, ako sú letiská, lode, tunely, rafinérie a miesta prečerpávania pohonných hmôt, či na prepravu nebezpečných tovarov.

HI-SCR je kompaktná, ľahká technológia, ktorá ponúka najlepšiu kombináciu účinnosti a životnosti. Zároveň ponúka aj najdlhšie servisné intervaly na trhu, vďaka čomu sa maximalizuje prevádzkyschopnosť a pomáha dosahovať vynikajúca úspora pohonných hmôt. To všetko prispieva k mimoriadne nízkym celkovým nákladom na vlastníctvo a vynikajúcej trvalej udržateľnosti nového ťahača Stralis – šampióna v oblasti úspornej diaľkovej dopravy.

​​