Zrównoważona technologia w służbie kierowcy

​​Pojazdy z nowej oferty Daily Euro 6 są dostępne z dwoma czterocylindrowymi silnikami o pojemności 2,3 oraz 3,0 litrów, rozwijających moc od 120 do 210 KM i oferujących moment obrotowy od 320 do 470 Nm, umożliwiając zarazem obniżenie zużycia paliwa nawet o 8% (w cyklu NEDC*), w porównaniu z wcześniejszymi modelami Euro 5.

Przyjęta strategia projektowania silników opiera się na wieloletnim doświadczeniu IVECO - lidera w budowie silników i wykorzystania technologii SCR. W dążeniu do doskonałości firma wprowadzi urządzenia umożliwiające spełnienie wymogów RDE (Real Driving Emissions) na długo przed ich wprowadzeniem (zaczną obowiązywać w roku 2020).

Daily jest dostępny z dwoma 4-cylindrowymi silnikami o pojemności 2,3 oraz 3,0 litrów, gwarantującymi wysoką wydajność podczas realizacji wielu różnych misji w pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,3 do 7,2 tony. Silniki wyposażono w wyjątkowy, opatentowany system MULTIJET II, który optymalizuje proces spalania.

Udoskonalony trzylitrowy silnik F1C, testowany przez ponad 20 000 godzin na stanowisku pomiarowym i 1,5 miliona kilometrów na drodze, wykorzystuje , technologię selektywnej redukcji katalitycznej , ograniczającą emisję NOx oraz nowe wtryskiwacze ułatwiające optymalizację procesu spalania i obniżenie emisji cząstek stałych. Dzięki temu może rozwinąć całą moc konieczną do realizacji najbardziej wymagających zadań (wiążących się z pokonaniem wielokilometrowych tras lub jazdą w szczególnie trudnych warunkach), umożliwiając zarazem ograniczenie zużycia paliwa, wydłużenie okresów między przeglądami, a co za tym idzie - obniżenie kosztów eksploatacji.
Całkowicie nowy silnik F1A o pojemności 2,3 litra został zaprojektowany od podstaw. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów oraz wirtualna optymalizacja pozwoliły na zmniejszenie wagi silnika o 6%. Dzięki ograniczeniu tarcia, dodatkowemu zoptymalizowaniu układu chłodzenia oraz systemu wtrysku paliwa MULTIJET II, zainstalowaniu pompy oleju o zmiennej wydajności oraz wprowadzeniu innych udoskonaleń ograniczono zużycie paliwa o 8% w cyklu NEDC.

Testowany przez ponad 35 000 godzin na stanowisku pomiarowym i przeszło 1,3 miliona kilometrów na drodze, silnik FIA, wykorzystujący połączenie tych rozwiązań technicznych wraz z nieco większą pojemnością w porównaniu z konkurentami IVECO oraz systemem niskociśnieniowej recyrkulacji spalin, zapewnia ograniczenie poziomu emisji spalin, dzięki czemu ich oczyszczanie jest uproszczone.

Kolejnym krokiem w procesie rozwoju nowego Daily Euro 6 (na początku 2017 r.) będzie wyposażenie silnika F1A w technologię SCR. Dzięki temu rozwiązaniu Iveco, pionier o ponad 25-letnim doświadczeniu w stosowaniu technologii SCR, zyska pozycję lidera i spełni wymagania RDE (obowiązujące od roku 2020) już trzy lata przed ich wejściem w życie. Potwierdzając swój instynkt biznesowy, nowy Daily Euro 6 jest na tyle elastyczny, by korzystać z niskociśnieniowego systemu EGR w modelach z silnikiem F1A dla klientów realizujących zadania na krótkich trasach, którzy preferują to rozwiązanie.

Z myślą o poprawieniu osiągów silnik F1A wyposażono w pompę oleju o zmiennej wydajności, turbinę o zmiennej geometrii łopatek oraz system EcoSwitch PRO. W połączeniu ze zmniejszeniem wagi i ograniczeniem sił tarcia we wnętrzu silnika oraz na osiach zapewnia to wyjątkową oszczędność paliwa, niskie koszty eksploatacji, a także wyższą moc i większy moment obrotowy.
Szeroka oferta silników obejmuje również wersje przyjazne dla środowiska: Daily Natural Power, cichą i ekologiczna jednostka przystosowana do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG), co stanowi zaletę w obszarach miejskich z ograniczeniami ruchu pojazdów, oraz Daily Electric, cichy silnik o zerowej emisji.