Najlepszy partner dla branży transportowej oferujący niski całkowity koszt posiadania i użytkowania

​​​​​​Wszystkie nowe cechy umożliwiają obniżenie całkowitego kosztu posiadania i użytkowania Nowego Daily Euro 6. W pojeździe zastosowano rozwiązania zwiększające oszczędność paliwa, takie jak turbina o zmiennej geometrii łopatek (w modelach o mocy od 140 do 180 KM), zapewniająca lepsze wykorzystanie mocy silnika, lub nowy inteligentny system EcoSwitch PRO, który automatycznie zmniejsza moment obrotowy bez udziału kierowcy, obniżając w ten sposób zużycie paliwa bez uszczerbku dla wydajności.

Te innowacyjne rozwiązania wraz z efektywnymi technologiami zastosowanymi w silniku i zespole napędowym umożliwiają znaczne ograniczenie zużycia paliwa: nawet 8% w porównaniu z modelami Euro 5. Ponadto kierowca może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 15% dzięki przestrzeganiu wskazówek przekazywanych w czasie rzeczywistym przez system oceny stylu jazdy (DSE).

Okresy między przeglądowe wydłużono do 50 000 km dzięki zastosowaniu trwalszych podzespołów i materiałów, co oznacza zwiększenie czasu pomiędzy wizytami w serwisie o 20%. Zoptymalizowany układ hamulcowy, wykorzystujący nowe, bardziej wytrzymałe klocki hamulcowe, jest trwalszy i bardziej efektywny. Wszystko to, wraz z harmonizacją działań serwisowych w celu zwiększenia dostępności pojazdu, umożliwia istotne obniżenie kosztów przeglądów i napraw (nawet o 12%) - w zależności od zadań, jakie wykonuje kierowca pojazdu.​