Komunikaty

Spółka joint venture Iveco w Chinach oficjalnie wprowadza na rynek nowy produkt: Kingkan

Spółka joint venture Iveco w Chinach oficjalnie wprowadza na rynek nowy produkt: Kingkan

Bezpieczeństwo, komfort, moc, nośność, a także solidność, trwałość i styl. Powyżej wymieniono tylko niektóre z cech Kingkana, nowego wytrzymałego samochodu ciężarowego do zadań przemysłowych, będącego owocem pracy spółki joint venture Iveco Hongyan Commercial Vehicle Co. (SIH), utworzonej przez Iveco, SAIC (Shanghai Automotive Industry Corporation) oraz Chongqing Machinery. Kingkan został oficjalnie przedstawiony w Teatrze OCT w dniu 26 października br. w Chengdu, Prowincji Syczuan.
Główne cechy nowego pojazdu są zawarte w jego nazwie: na język angielski “Kingkan” można przetłumaczyć jako “król” co oznacza lider, “Kan” natomiast to nazwa bardzo silnego zwierzęcia w jednej z chińskich legend, które symbolizuje ogromną siłę. Dlatego też Kingkan jest wiodącym produktem, cechującym się wytrzymałością i mocą, i tworzącym nową legendę dla firmy.
Na ceremonii wprowadzenia nowego produktu na rynek, która odbyła się w miejscowości Chengdu, byli obecni Pan Xiong Weiming, Dyrektor Generalny SIH,  Pan Xiao Guopu, Wiceprezes SAIC oraz Pan Franco Ciranni, Pierwszy Wiceprezes ds. Działalności Międzynarodowej Iveco. Około 600 osób uczestniczyło w tej jakże pasjonującej imprezie.

“SIH, spółka joint venture Iveco działająca na rynku chińskim oraz nowy Kingkan”  - powiedział Franco Ciranni , Pierwszy Wiceprezes ds. Działalności Międzynarodowej Iveco – “to wynik  solidnej współpracy partnerskiej pomiędzy SAIC Motors a Iveco na przestrzeni ostatnich kilku lat”.

“Kingkan będzie mógł konkurować na rynku krajowym, gdzie wielkość sprzedaży przewyższa dziewięćset tysięcy pojazdów rocznie. Nasz samochód ciężarowy posiada wiele cech i niezawodność, które kwalifikują go do eksploatacji w innych krajach na całym świecie”.
 Tytułem konkluzji Ciranni powiedział “Iveco będzie nadal inwestować w SIH, kładąc duży nacisk na wzrost zarówno wielkości sprzedaży jak i udziału w rynku przy jednoczesnym rozwoju i wprowadzaniu na rynek nowych produktów i technologii”.

Kingkan, nowy samochód ciężarowy do zadań przemysłowych, będący wynikiem ewolucji klasycznych produktów SIH i innowacyjnych technologii, po szeregu rygorystycznych testów stał się solidnym, dynamicznym i nowoczesnym pojazdem, oferującym korzystny stosunek osiągów do ceny. W nawiązaniu do typoszeregu pojazdów Iveco, nowa kabina Kingkana charakteryzuje się przodem w kształcie litery V.

Wprowadzanie Kingkana na rynek jest potwierdzeniem, że produkty spółki joint venture Iveco Hongyan Commercial Vehicle Co. (SIH) są wynikiem połączenia technologicznej doskonałości Iveco osiągniętej w Europie i jakości na rynku chińskim.


Iveco
Iveco, spółka należąca do Grupy Fiat Industrial, projektuje, produkuje i sprzedaje całą gamę pojazdów we wszystkich segmentach rynku, od pojazdów lekkich poprzez pojazdy średnie, a skończywszy na ciężkich pojazdach użytkowych, ciężarówki terenowe, autobusy do przewozów miejskich i międzymiastowych oraz autokary, a także pojazdy do zadań specjalnych takie jak wozy straży pożarnej, pojazdy do zadań terenowych oraz pojazdy do ochrony ludności cywilnej.

Iveco zatrudnia prawie 25,000 pracowników, którzy pracują w 24 zakładach produkcyjnych w 11 krajach świata, stosując doskonałe technologie, opracowane w 6 ośrodkach naukowo-badawczych. Oprócz Europy, Spółka prowadzi również działalność w Chinach, Rosji, Australii i Ameryce Łacińskiej. Około 5,000 punktów sprzedaży oraz serwisowych w ponad 160 krajach gwarantuje pomoc techniczną, niezależnie od tego w którym punkcie świata pojazd Iveco jest eksploatowany.

Turyn, dnia 26 października 2010 r.