Komunikaty

Seria nagród dla pojazdów Iveco w Niemczech

​Firma Iveco została uhonorowana czterema nagrodami ETM - liczącej się niemieckiej grupy wydawniczej, specjalizującej się w publikacjach poświęconych pojazdom ciężarowym i logistyce. Uroczystość wręczenia trzech spośród tych nagród odbyła się 18 czerwca w Stuttgarcie (Niemcy).

Oto wyniki plebiscytu, w którym głosy oddało ponad 11 000 czytelników: Daily Tourys - Najlepszy Importowany Minibus, Daily - Najlepszy Importowany Samochód Dostawczy do 3,5 tony oraz Eurocargo - Najlepszy Importowany Pojazd Ciężarowy do 7,5 tony.

Kilka dni wcześniej Nagrodę za Innowacyjność w kategorii napędów alternatywnych otrzymał model Daily Electric. Podstawą jej przyznania były wyniki testu pojazdów do przewozu paczek oraz przesyłek kurierskich i ekspresowych. O sukcesie Daily Electric zadecydowało szereg kryteriów, w tym głównie starania Iveco w zakresie promowania elektrycznej mobilności w segmencie pojazdów o masie od 3,5 do 5,2 tony. Pojazd zyskał uznanie za bogatą ofertę opcji oraz kilka innych istotnych cech, takich jak elastyczność konfiguracji nadwozia oraz komfort i funkcjonalność kabiny.

To już drugie wyróżnienie za elektryczną wersję najpopularniejszego lekkiego samochodu dostawczego Iveco w Niemczech. Wcześniej model ten zdobył „Europäischer Transportpreis für Nachhaltigkeit” (Europejską Nagrodę za Zrównoważony Rozwój) przyznaną przez Huss Publishing Group.

Marka Iveco cieszy się ugruntowaną pozycją w Niemczech, gdzie w segmencie powyżej 3,5 tony opanowała 7,6 procent rynku. Najnowsze nagrody potwierdzają rozmach inwestycji Iveco w Niemczech w rozwiązania dostępne w oferowanych produktach, a także w regionalny zespół, sieć dealerską i usługi.