Komunikaty

Nowy Stralis X-WAY: zupełnie nowa gama pojazdów dla użytkowników z branży budowlanej i sektora usług komunalnych.
​​Nowy Stralis X-WAY: zupełnie nowa gama pojazdów dla użytkowników z branży budowlanej i sektora usług komunalnych, która łączy legendarną wytrzymałość terenową podwozia IVECO Trakker z największą w swojej klasie ładownością, osiągami drogowymi i oszczędnością paliwa.

IVECO Stralis X-WAY to całkowicie nowa gama pojazdów opracowanych z myślą o przewozach specjalizowanych i logistyce budowlanej. Pojazdy z tej serii oferują DOSKONAŁE POŁĄCZENIE charakterystyki odpowiedniej do jazdy szosowej ze zdolnością do jazdy w terenie.
Stralis X-WAY wyróżnia się wyjątkowo niskim całkowitym kosztem posiadania. Jest to zasługa technologii IVECO służących obniżeniu zużycia paliwa i poprawie charakterystyki szosowej, takich jak opatentowany układ oczyszczania spalin HI-SCR niewymagający regeneracji na postoju.
Stralis X-WAY w wersji Super Loader jest przełomowym rozwiązaniem pod względem wyjątkowo niskiej masy pojazdu gotowego do jazdy (zaledwie 8845 kg w teście przeprowadzonym przez UTAC), która przekłada się na najwyższą ładowność w tym segmencie. Jest ona większa o 355 kg w porównaniu z innym najlepszym modelem certyfikowanym przez UTAC, co oznacza korzyści finansowe nawet do 23 500 EUR rocznie.

Dzięki modułowemu podejściu i uwzględnieniu potrzeb różnych misji konstrukcja pojazdu pozwala na zaoferowanie licznych wersji oraz dostosowywanie ich do specyficznych potrzeb klientów bez żadnych kompromisów.

Stralis X-WAY NP, napędzany z wykorzystaniem czołowej w branży technologii gazu ziemnego opracowanej przez IVECO, oprócz ładowności i osiągów oferuje także inne zalety środowiskowe. Są one szczególnie ważne dla operatorów świadczących usługi logistyczne dla branży budowalnej w centrach miast, gdzie obowiązują ograniczenia wjazdu dla samochodów z silnikami wysokoprężnymi, oraz na placach budowy funkcjonujących w cyklu całodobowym, gdzie obowiązują rygorystyczne normy dotyczące emisji hałasu.

Warszawa, 17 listopada 2017 r.

Firma IVECO wprowadziła na rynek model Stralis X-WAY, obejmujący zupełnie nową gamę wersji zaprojektowanych specjalnie na potrzeby logistyki budowlanej oraz transportu realizowanego w miastach. W modelu tym najlepsze rozwiązania służące obniżeniu zużycia paliwa i podwyższeniu poziomu bezpieczeństwa połączono z legendarną terenową solidnością najwytrzymalszych konstrukcji IVECO, zapewniając wysoką wydajność i wyjątkowo niski całkowity koszt posiadania (TCO).

Stralis X-WAY podnosi poprzeczkę w segmencie logistyki budowlanej i usług komunalnych, oferując najwyższą ładowność w swojej klasie: wersja Super Loader na podwoziu 8x4 opracowana jako podstawa dla betonomieszarki waży niespełna 8845 kg, więc klienci dysponujący takim samochodem mogą zaoferować przewóz naprawdę ciężkiego ładunku. W pojazdach z nowej serii zastosowano wręcz ekstremalne podejście modularne, dzięki któremu samochody mogą być ściśle dopasowane do specyfiki każdego sposobu eksploatacji, bez żadnych kompromisów. Jest to podstawowy atut w sektorze przewozów specjalizowanych, gdzie indywidualizacja okazuje się być bardziej zasadą niż wyjątkiem oraz gdzie wymagania różnią się od siebie w poszczególnych krajach. Dzięki elastyczności Stralis X-WAY doskonale sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach — od lekkiej wywrotki do betonomieszarki.

Pierre Lahutte, prezes marki Iveco, powiedział: „Stralis X-WAY jest doskonałym samochodem ciężarowym dla klientów działających w branży logistyki budowlanej oraz w sektorze usług komunalnych. Wyróżnia się na rynku, ponieważ został zaprojektowany specjalnie dla takich użytkowników, a wyjątkowa modularność konstrukcji pozwala dostosować go do potrzeb każdej misji, bez żadnych kompromisów. Szczególnie wysoka ładowność wersji Super Loader jest potwierdzeniem możliwości tego samochodu, który sprosta wymaganiom związanym z każdym zastosowaniem. Maksymalnej elastyczności towarzyszy wyjątkowo niski całkowity koszt posiadania, który wynika z zastosowania najnowocześniejszej technologii wprowadzonej w modelu Stralis XP, znanym jako Mistrz TCO2, a także innych skutecznych rozwiązań, takich jak system HI-TRACTION poprawiający możliwości terenowe pojazdu”.

NAJWIĘKSZA ŁADOWNOŚĆ W BRANŻY: POTWIERDZONA MASA WŁASNA 8845 KILOGRAMÓW

W przypadku misji, w których rentowność klienta zależy od ładowności pojazdu — takich jak transport gotowego betonu — masa własna pojazdu ma szczególne znaczenie. Stralis X-WAY podnosi poprzeczkę w tym względzie dzięki wersji Super Loader, opracowanej specjalnie jako baza betonomieszarek i oferującej największą ładowność w branży. Samochód został przetestowany przez niezależny organ certyfikujący UTAC, który stwierdził, że pojazd z podwoziem 8x4 i najlepszym w swojej klasie 9-litrowym silnikiem o mocy 400 KM w stanie gotowym do jazdy waży 8845 kg.

Najniższa w tej klasie masa własna została osiągnięta poprzez szereg rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak przeprojektowanie tylnego mechanicznego zawieszenia, optymalizacja architektury podwozia i jego poprzecznych segmentów, a także zastosowanie silnika IVECO Cursor 9 o mocy 400 KM, nowych 1-piórowych resorów z przodu i 2-piórowych resorów z tyłu, bezsprzęgłowej przystawki odbioru mocy przenoszącej 800 Nm momentu obrotowego oraz opcjonalnych aluminiowych obręczy kół i zbiorników paliwa. Tak powstał solidny pojazd, na którym nasi klienci mogą polegać w trudnych warunkach placu budowy, przewożąc najcięższe ładunki w logistyce budowlanej i usługach komunalnych. Korzystając przy tym z doskonałych parametrów pod względem zużycia paliwa, bezpieczeństwa i komfortu na utwardzonych nawierzchniach.

WYJĄTKOWO NISKI CAŁKOWITY KOSZT POSIADANIA (TCO): NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE IVECO W SŁUŻBIE EFEKTYWNOŚCI I OSIĄGÓW

Stralis X-WAY jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania IVECO przydatne w misjach drogowych. Wykazano, że sprawdzone technologie obniżania zużycia paliwa zastosowane w modelu Stralis XP obniżają spalanie o 11,2%, co potwierdziła TÜV SÜD — jedna z czołowych światowych organizacji świadczących usługi w zakresie certyfikacji rozwiązań technicznych. Gruntownie przeprojektowany zespół napędowy oferuje jeszcze lepsze parametry pod względem osiągów i zużycia paliwa. Opatentowany układ oczyszczania spalin HI-SCR pozwala ograniczyć emisję tlenków azotu o 97% — co stanowi najwyższy wskaźnik na rynku — i nie wymaga regeneracji na postoju, co zmniejsza koszty przeglądów i maksymalizuje dyspozycyjność pojazdu. Najlepsza w swojej klasie zautomatyzowana przekładnia HI-TRONIX jest dostępna w wersji 12- i 16-biegowej. Architektura elektryczna i elektroniczna HI-MUX umożliwia wprowadzenie szeregu funkcji obniżających zużycie paliwo i poprawiających bezpieczeństwo. Należy do nich supernowoczesny system HI-CRUISE, w którym zintegrowano funkcje wspomagające prowadzenie pojazdu, takie jak ECO-ROLL oraz przewidujące sterowanie zmianą biegów i tempomatem. Do obniżenia zużycia paliwa w każdej sytuacji przyczynia się też inteligentny osprzęt . Inne rozwiązania, takie jak hamulce tarczowe, również zmniejszają całkowity koszt posiadania.

OFERTA UWZGLĘDNIAJĄCA SPECYFIKĘ EKSPLOATACJI: MAKSYMALNA ELASTYCZNOŚĆ DZIĘKI LICZNYM OPCJOM KONFIGURACJI I MODULARNEJ KONSTRUKCJI

Szeroka oferta konfiguracji obejmuje wersje 2 i 4-osiowe, a także 8x4 tridem, podwozia oraz ciągniki, wiele wersji silnikowych, różne skrzynie biegów i przystawki odbioru mocy (w tym PTO montowaną między silnikiem a skrzynią biegów, przenoszącą do 2450 Nm momentu obrotowego). Trzy silniki (Cursor 9, Cursor 11 stanowiący nowość w wersjach 6x4 i 8x4 oraz Cursor 13) i trzy skrzynie biegów (manualna, automatyczna Allison oraz zautomatyzowana ZF HI-TRONIX z 12 lub 16 przełożeniami) oferują szerokie spektrum możliwości.

Stralis X-WAY jest oferowany w trzech konfiguracjach wysokości zawieszenia dopasowanych do różnych potrzeb klientów — uzależnionych od tego, czy samochód będzie eksploatowany
głównie na szosie czy w terenie. Konfiguracja On, przewidziana głównie do jazdy szosowej, gdzie liczy się jak najlepsza widoczność i wygodny dostęp do kabiny, teraz występuje także w wersjach wieloosiowych. Konfiguracja Off z pełną homologacją terenową zapewnia osiągi i mobilność poza utwardzonymi drogami. On+ to konfiguracja pośrednia, przeznaczona dla klientów oczekujących najkorzystniejszego połączenia charakterystyki szosowej i terenowej.

MOC I PRZYCZEPNOŚĆ NA OSTATNIM ODCINKU TRASY W TERENIE: LEGENDARNE SOLIDNE PODWOZIE I NAPĘD HI-TRACTION

Stralis X-WAY łączy zaawansowane technologie przeznaczone dla pojazdów szosowych z legendarnym podwoziem samochodów terenowych IVECO, które stały się wzorem solidności dla całej branży. Samochód z łatwością poradzi sobie na terenowych odcinkach trasy dzięki takiemu wyposażeniu, jak nowy hydrostatyczny system HI-TRACTION, który zapewnia dodatkowy hydrauliczny napęd przednich kół w razie potrzeby, poprawiając stabilność pojazdu i zwiększając bezpieczeństwo kierowcy w trudnym terenie.

NAJWYŻSZY KOMFORT TYPOWY DLA NAJLEPSZYCH POJAZDÓW DO DŁUGODYSTANSOWYCH PRZEWOZÓW SZOSOWYCH

Modułowe podejście zastosowane w Stralisie X-WAY dotyczy także kabin. Klienci mogą wybierać wersje najlepiej odpowiadające realizowanym przez nich misjom oraz czasowi spędzanemu na drodze: krótka kabina AD z niskim dachem, kabina sypialna AT z niskim lub średnim dachem, a dla najwyższego komfortu kabina sypialna AS HI-WAY zaprojektowana specjalnie pod kątem wygody kierowcy pracującego na długich trasach i nagrodzona tytułem Samochodu Ciężarowego Roku 2013. Kierowcom zapewniono komfort i bezpieczeństwo zarówno na dłuższych odcinkach, jak i przy trwających krócej zadaniach terenowych, wiążących się z odbiorem lub dostawą ładunków na plac budowy.

OPONY MICHELIN X® WORKS™ OFERUJĄ OBNIŻONE OPORY TOCZENIA, A TYM SAMYM PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO NIŻSZEGO ZUŻYCIA PALIWA PRZY REALIZACJI DOSTAW NA PLACE BUDOWY

Nowy Stralis X-WAY jest dostępny z oponami MICHELIN X® WORKS™, opracowanymi z myślą o dostawach na plac budowy. Opony w rozmiarze 315/80 R 22,5 i 13 R 22,5 na osie kierowane i napędowe mają obniżone opory toczenia (klasa C wg EKG/R117). Ogumienie MICHELIN X® WORKS™ pozwala na dalsze ograniczenie zużycia paliwa w porównaniu z poprzednim modelem MICHELIN X® WORKS™ XZY (klasa D wg EKG/R117), bez pogorszenia parametrów w takich aspektach, jak trwałość, bezpieczeństwo i możliwość bieżnikowania.

NOWE OPONY MICHELIN X® MULTI™ ENERGY™ ZAPEWNIAJĄ NAJNIŻSZE ZUŻYCIE PALIWA I EMISJĘ CO2 NA RYNKU

Począwszy od pierwszego kwartału 2018 roku Stralis X-WAY dostępny będzie z nowymi oponami MICHELIN X® MULTI™ ENERGY™, opracowanymi z myślą o firmach przewozowych obsługujących zróżnicowane misje. Nowe opony zapewniają najniższe zużycie paliwa i emisję CO2 na rynku1 bez uszczerbku dla takich cech ogumienia, jak trwałość, bezpieczeństwo, a także możliwość pogłębiania i wymiany bieżnika.
Opony MICHELIN X® MULTI™ ENERGY™ umożliwiają zmniejszenie zużycia paliwa o 0,9 l/100 km i emisji CO2 o 2,4 tony na każde 100 000 km w porównaniu z oponami MICHELIN X MULTIWAY 3D.
1) Test oporu toczenia (oznakowanie europejskie - EU Regulation Grading R15) przeprowadzony na rozmiarze 315/70R22.5 na oponach MICHELIN X® MULTI™ ENERGY™ Z oraz MICHELIN X® MULTI™ ENERGY™ D w porównaniu do głównych konkurentów na rynku.

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują IVECO Stralis do zastosowań w transporcie dalekobieżnym, IVECO Stralis X-Way dedykowany min. do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych. Gamę dopełnia IVECO Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi. Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze​ i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd Iveco.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com​
Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com