Komunikaty

Nowy IVECO Daily - niezawodny i wytrzymały

Samochody dostawcze IVECO od lat cieszą się uznaniem klientów. Znany ze swej wytrzymałości model Daily jest chętnie kupowany przez klientów w całej Europie. W Polsce IVECO Daily to również sprawdzony i niezawodny partner w biznesie.

Nowy model IVECO Daily to mocno zaawansowany technicznie pojazd z silnikiem spełniającym normę czystości spalin Euro 5 lub EEV. Przy dużym stopniu nowoczesności nie zmienił on swojej głównej zalety jaką jest duża ładowność techniczna i dzielność w  trudnym terenie. Podwozie na pełnej ramie sprawdza się doskonale w transporcie materiałów budowlanych, kruszyw a także w transporcie większych ładunków. Skupiając zalety małej ciężarówki, Daily nadal pozostaje samochodem dostawczym nie wymagającym tachografu i wyższej kategorii prawa jazdy.

Na zakup partii kilkudziesięciu sztuk Daily zdecydowała się firma Składywęgla.pl. Kontrakt z bydgoskim dealerem IVECO firmą ExMot opiewał w sumie na 125 podwozi i był podzielony na trzy etapy: w czerwcu br. klient odebrał 25 pojazdów, a w sierpniu i wrześniu po 50 sztuk. Trzeba zaznaczyć, że nie był to pierwszy kontakt firmy Składywęgla.pl z włoskimi pojazdami. W 2009 roku zakupiono dwa samochody IVECO Daily, następnie powiększono flotę do 30 pojazdów.

  • Działamy na terenach Północnej i Zachodniej Polski. Posiadamy 150 składów opałowych. Zajmujemy się sprzedażą detaliczną węgla. Charakter naszej pracy wymaga użytkowania niezawodnych samochodów dostawczych. Wybraliśmy IVECO, gdyż w naszej ocenie są to pojazdy bezawaryjne – mówi Sławomir Ziółkowski, dyrektor działu i Logistyki Składywęgla.pl
  • Jesteśmy  bardzo dumni z podpisania w tym roku tak dużego kontraktu z firmą Składywęgla.pl  Sądzimy, że kolejne zamówienia realizowane przez naszą firmę potwierdzają jakość dostarczanych  pojazdów marki IVECO a także są dowodem profesjonalnej obsługi posprzedażowej – podkreśla Patryk Kasprzyk przedstawiciel handlowy firmy ExMot.

Iveco Daily napędza 3-litrowy 4-cylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 146 KM (107 kW). Maksymalny moment obrotowy tej jednostki wynosi 350 Nm w zakresie 2920-3500obr./min. Zasilanie silnika odbywa się poprzez system bezpośredniego wtrysku common rail. Dzięki zastosowaniu filtra cząstek stałych DPF, jednostka IVECO spełnia normę czystości spalin Euro 5.

Wysoki komfort jazdy gwarantuje zawieszenie Daily, które stanowią – z przodu drążki skrętne ze stabilizatorem poprzecznym, zaś z tyłu piórowe resory półeliptyczne z gumowymi odbojami i stabilizatorem. Na życzenie klienta tylne zawieszenie zostało wzmocnione dodatkowym resorem pomocniczym, pojazdy wyposażono w blokadę tylnego mostu, osłonę miski olejowej, zbiornik paliwa 100 l, centralny zamek z pilotem oraz GPS. Dla poprawy mobilności samochodu, który będzie się poruszał również wąskimi ulicami ,zamontowano krótsze ramiona lusterek.

Warto wspomnieć, że w pojazdach IVECO, w standardzie, znajdziemy tzw. pakiet bezpieczeństwa, na który składają się: m.in. ESP 9 (ASR+ABS+EBD), hamulce tarczowe na wszystkich kołach oraz światła do jazdy dziennej.

Firma Składywęgla.pl wybrała zabudowę firmy Romcar. Jest to wywrotka z 3-stronnym wywrotem, której stalowe burty zostały podwyższone do 60 cm. Do unoszenia skrzyni zastosowano silnik elektryczny współpracujący z pompą hydrauliczną zasilającą siłownik hydrauliczny. Ciekawym pomysłem wewnątrz muldy jest zamontowanie przegród umożliwiających jednoczesny przewóz np. różnego asortymentu towaru.