Komunikaty

Nowe ciągniki IVECO w firmie Korner

Po trzech latach użytkowania nadszedł czas na odnowienie floty. Firma Korner zdecydowała się na ponowny zakup dwudziestu nowych IVECO Stralis. Swoją decyzję zarząd spółki opiera na dotychczasowych doświadczeniach i przekonaniu, że nowe samochody będą w jeszcze większym stopniu przynosić zysk. Firma Korner działa na rynku 23 lata. Jest jednym z liderów w branży meblarskiej. Zatrudnia około 200 osób i posiada sieć 16 hurtowni na terenie całego kraju.

- Jestem zadowolony z użytkowania samochodów marki IVECO. Mamy za sobą już 20 lat wspólnych doświadczeń i mogę otwarcie powiedzieć, że wybrałem dobrze – mówi Krzysztof Widawski, Prezes Zarządu Korner Sp. z o.o.

- Samochody IVECO są obecne w firmie Korner niemal od samego początku jej istnienia. To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że możemy współpracować z tak rzetelnym partnerem i spełniać jego oczekiwania – powiedział Piotr Suwała, District Sales Manager Iveco Poland Sp. z o.o.

- Zaletą naszej firmy, jako dilera marki IVECO jest to, że w ramach grupy DBK, oferujemy kompleksowe rozwiązania transportowe. Oprócz ciągników siodłowych dostarczamy także naczepy. Dzięki naszej ofercie istnieje możliwość skonfigurowania lekkiego zestawu zgodnie z potrzebami klienta – dodaje Daniel Kubieniec, Dyrektor Handlowy Cracow Truck Center Sp. z o.o.

Firma Korner zamówiła ciągniki siodłowe IVECO Stralis HI-WAY z silnikami Cursor 11 o mocy 460 KM (338 kW). Najwyższy moment obrotowy 2150 Nm jednostka ta generuje w zakresie 900-1500 obr/min. W nowych IVECO silnik osiąga wyższy moment obrotowy przy tym samym zużyciu paliwa. Wszystkie silniki oferowane w pojazdach ciężarowych IVECO zostały wykonane w technologii HI-SCR co oznacza, że jednostki te spełniają normę emisji spalin Euro 6, bez układu recyrkulacji spalin (EGR). Rozwiązanie to pozwoliła także na zwiększenie skuteczności hamulca silnikowego (SEB) o 30%. Przeniesienie napędu na koła tylne odbywa się za pomocą zautomatyzowanej 12-biegowej skrzyni przekładniowej EuroTronic ZF. Wyposażenie dodatkowe stanową: lodówka, wskaźnik obciążenia osi, moduł telematyczny, Hill Holder, powiększone do 1190 litrów zbiorniki paliwa i 135 litrowy zbiornik na AdBlue. Ciągniki siodłowe IVECO Stralis będą współpracowały z naczepami Kögel Light. Dzięki poprawnej konfiguracji masy własnej zestawu, klient będzie miał możliwość przewiezienia 700-800 kg ładunku więcej.

IVECO szczególną uwagę przywiązuje do rozwiązań umożliwiających oszczędną eksploatację i efektywne wykorzystanie floty. Służą temu m.in. system oceny stylu jazdy kierowcy (IVECO DSE), ECOSwitch oraz IVECOCONNECT FLEET – system umożliwiający zarządzanie flotą, w skład którego wchodzą: zarządzanie czasem pracy i odpoczynku kierowcy, obsługa zamówień i dostaw, zdalne ściąganie danych z tachografu, tworzenie spersonalizowanych raportów oraz lokalizacja pojazdów.