Komunikaty

NAVECO, spółka joint venture z udziałem IVECO otwiera nowy zakład produkcyjny w chińskim Nankinie

​​​​

NAVECO, spółka joint venture z udziałem IVECO otwiera nowy zakład produkcyjny w chińskim Nankinie 
W Qiaolin (Nankin) otwarto nowy zakład produkujący lekkie pojazdy użytkowe, skrzynie biegów i silniki.

Po zainwestowaniu przez spółkę NAVECO 1,8 miliarda RMB w przeniesienie i zmianę konfiguracji produkcji nowy zakład w Qiaolin należy do najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów wytwarzających pojazdy użytkowe w Chinach.

W nowym zakładzie wdrożono procedury i procesy oparte na standardach World Class Manufacturing (WCM) stosowanych przez CNH Industrial.


Nankin, 7 lipca 2017 r.

NAVECO, parytetowa (50:50) spółka joint venture utworzona przez IVECO i SAIC z myślą o produkcji i sprzedaży lekkich pojazdów użytkowych, skrzyń biegów i silników otworzyła nowy zakład produkcyjny w chińskim Qiaolin (Nankin) w prowincji Jiangsu. Podczas ceremonii otwarcia NAVECO dokonano uroczystego uruchomienia linii montażowej nowego China Daily. 

W uroczystości wzięli udział Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, Stefano Pampalone, dyrektor ds. operacyjnych CNH Industrial w regionie Azji i Pacyfiku, Yu Jianwei, wiceprezes SAIC Motor i członek zarządu NAVECO oraz Feng Yuan, zastępca dyrektora generalnego Commercial Vehicle Business Division, SAIC Motor. Obecny był również Stefano Beltrame, Konsul Generalny Włoch w Szanghaju. 

Zakład produkcyjny o całkowitej powierzchni 843 000 metrów kwadratowych (w tym 250 000 powierzchni zadaszonej) zwiększy zdolności produkcyjne spółki NAVECO do 100 000 pojazdów rocznie. Nowy zakład produkcyjny w Qiaolin to obiekt spełniający światowe normy w zakresie ochrony środowiska. Zastosowano w nim rozwiązania umożliwiające odzyskiwanie energii, takie jak system fotowoltaiczny oraz system pozwalający na wykorzystanie deszczówki i wody przemysłowej.  Wpływ na środowisko ograniczono dzięki wdrożeniu takich procedur jak spalanie gazu z odpadów przemysłowych (TNV), wykorzystanie deszczówki i oczyszczanie ścieków. Wprowadzając w obiekcie zrównoważone technologie i procesy, spółka NAVECO miała na celu obniżenie zużycia energii o 30% i zwiększenie wartości produkcji o 25%.   


W nowym zakładzie wdrożono procedury i procesy oparte na standardach World Class Manufacturing (WCM) stosowanych przez CNH Industrial. System produkcji WCM pozwala na wyeliminowanie odpadów i strat i ograniczenie do zera liczby usterek i wypadków, co umożliwi obniżenie poziomu zapasów i wdrożenie systemu „dostawy na czas”. Metodykę WCM opracowano z myślą o efektywnym zarządzaniu operacjami przemysłowymi i zapewnieniu elastyczności pozwalającej na szybkie reagowanie na zmieniający się popyt. 

Zoptymalizowane zostały przepływy logistyczne i organizacja miejsca pracy zakładu w Qiaolin. Produkcja podstawowych komponentów, takich jak silniki, zawieszenia i skrzynie biegów, odbywa się w jednej lokalizacji w celu maksymalnego zwiększenia efektywności, a produkcja silników została niemal w całości zautomatyzowana. Znaczną powierzchnię obiektu zajmuje dział rozwoju produktów i instalacji zabudów. 
Wysoki stopień automatyzacji procesów w zakładzie ułatwia zapewnienie wysokiego poziomu jakości, produktywności i bezpieczeństwa. Wysoka precyzja spawania to efekt wykorzystania 130 robotów pracujących na nowoczesnym, elastycznym stanowisku spawalniczym. W nowej zrobotyzowanej prasowni wykorzystuje się technologię cięcia laserowego 3D. 
Wysokiej jakości proces lakierowania stosowany na nowoczesnej linii lakierniczej: zaawansowany proces przygotowania, lakierowanie zanurzeniowe, w pełni zrobotyzowane nakładanie 3 warstw lakieru oraz natryskiwanie na podwozie dodatkowej warstwy ochronnej PCV doskonale zabezpiecza nadwozie i gwarantuje doskonałe wykończenie kabiny. Ostatni etap procesu produkcyjnego odbywa się w obszernej i nowoczesnej hali montażowej.

Pierre Lahutte, prezes marki Iveco, powiedział: „Dzisiejsza uroczystość to ważny kamień milowy w historii firmy IVECO oraz naszego partnerstwa w Chinach w ramach spółki NAVECO. Czwartą dekadę naszej obecności i partnerstwa rozpoczynamy od zainwestowania w ramach spółki NAVECO kwoty 1,8 miliarda RMB w otwarcie całkowicie nowego obiektu produkcyjnego. Nowy China Daily i nowo otwarty zakład to dowód naszego dążenia do wprowadzenia na rynek chiński produktu o najwyższej jakości. Dzięki wdrożeniu metodyki World Class Manufacturing kluczowym aspektem wszystkich operacji wykonywanych w zakładzie jest jakość i zrównoważony rozwój. Nowy obiekt odegra niezwykle istotną rolę w strategii wspierania procesu wdrażania zrównoważonego transportu i produkcji w Chinach”.
IVECO w Chinach: długa historia sukcesu
Historia obecności firmy IVECO w Chinach sięga roku 1986, w którym spółka Nanjing Automobile Corporation (NAC) uzyskała licencję na produkcję IVECO Daily. Firma IVECO była pierwszym europejskim producentem, który nawiązał współpracę z lokalnym producentem pojazdów użytkowych. Od tego czasu w Chinach marka IVECO stała się synonimem bezpiecznych i wydajnych pojazdów użytkowych, a z czasem oferta NAVECO Daily została uzupełniona o europejską wersję Daily i pojazdy o większej ładowności cenione przez wyspecjalizowanych odbiorców.
Spółka NAVECO z siedzibą w Nankinie zatrudnia około 3200 osób i działa poprzez sieć składającą się z 8 centrów regionalnych obsługujących 119 salonów dealerskich i 349 punktów serwisowych na terenie całego kraju. 

NAVECO konkuruje na zmieniającym się rynku furgonów i w roku 2016 sprzedała w Chinach łącznie 365 000 pojazdów. W podsegmencie pojazdów zaprojektowanych „w stylu europejskim”, który zgodnie z oczekiwaniami będzie się rozwijał w związku z rosnącymi oczekiwaniami dotyczącymi efektywności i komfortu, NAVECO posiada 25,9-procentowy udział w rynku. 


IVECO

IVECO jest marką CNH Industrial N.V., spółki będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie pojazdy użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami. 

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje modele Daily w segmencie pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej od 3 do 7 ton, Eurocargo w segmencie od 6 do 18 ton. W segmencie powyżej 18 ton głównym produktem jest model Stralis do szerokiego spektrum zastosowań w transporcie drogowym. Poza drogami utwardzonymi zastosowanie ma model Trakker.
IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd Iveco.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com 
Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com​