Komunikaty

IVECO wspiera Motoserce

„Motoserce” to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównymi partnerami sa Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Kongres chce zwrócic uwage na problem braku krwi w polskich szpitalach. Akcja dedykowana jest w szczególnosci dzieciom (motocyklisci dzieciom), dlatego zbiórkom krwi towarzyszy wiele atrakcji: wystepy zespołów dzieciecych, liczne konkursy dla najmłodszych, pokazyratownictwa, pokazy motocyklowe, koncerty.

16 kwietnia 2011 roku w całej Polsce odbyła sie jednoczesna zbiórka krwi dla dzieci. Ponad dwa tysiace osób pracowało nad pozyskaniem jak najwiekszej ilosci chetnych do oddania krwi. Organizatorami akcji „Motoserce” w Warszawie były Stowarzyszenia Motocyklistów „Boruta” oraz „Eagles”. Finał warszawski odbył sie w Parku Bródnowskim Pomoc zapewnił pomoc Burmistrza Dzielnicy Targówek. Honorowe patronaty objał Wojewoda Mazowiecki oraz Prezydent Warszawy, patronat medialny TVP Warszawa, TVN 24, Radio Eska.

Iveco Poland zotała jednym z partnerów wspierajacych finał warszawski akcji „Motoserce”. Podczas tegorocznej akcji Motoserce 2011 zebrano już 3219,9 litrów krwi (stan na 18 kwietnia br.). Akcja bedzie jeszcze kontynuowana w kolejnych miastach Polski. Łacznie przystapiło do niej 70 miast. Wiecej o akcji na stronie www.motoserce.pl

Wbrew obiegowej opinii srodowiska motoryzacyjne sa bardzo wyczulone na potrzebe zapewnienia odpowiedniego dostepu dla potrzebujacych do daru życia, jakim jest krew. Motocyklisci i użytkownicy samochodów cieżarowych uczestniczac w takich przedsiewzieciach jak „Motoserce” zwracaja uwage na to, że apekt ludzki jest bardzo istotny w ich życiu i że sa gotowi bezinteresownie pomóc i otworzyc swoje serca na potrzeby innych.

motoserce_podzi_kowanie.pdf

Iveco

Iveco, spółka należaca do Grupy Fiat Industrial, projektuje, produkuje i sprzedaje szeroka game pojazdów użytkowych we wszystkich segmentach rynku, od pojazdów lekkich poprzez pojazdy srednie, a skonczywszy na pojazdach cieżkich, cieżarówkach terenowych, autobusach do przewozów miejskich i miedzymiastowych oraz autokarach, a także pojazdach do zadan specjalnych takich jak pojazdy pożarnicze, pojazdy do zadan terenowych oraz do celów obronnych i do ochrony ludnosci cywilnej.

Iveco zatrudnia prawie 25.000 pracowników, którzy pracuja w 24 zakładach produkcyjnych w 11 krajach swiata, przy zastosowaniu zaawansowane technologii opracowanych w 6 osrodkach naukowo-badawczych. Oprócz Europy, Spółka prowadzi również działalnosc w Chinach, Rosji, Australii i Ameryce Łacinskiej. Około 5,000 punktów sprzedaży oraz serwisowych w ponad 160 krajach gwarantuje pomoc techniczna, niezależnie pod jaka szerokoscia geograficzna pojazd Iveco jest eksploatowany.