Komunikaty

Iveco partnerem MotoGP 2012

Iveco jest partnerem Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP w 2012 roku

Już trzeci rok z rzędu Iveco jest partnerem i dostawcą samochodów ciężarowych i użytkowych w ramach Motocyklowych Mistrzostw Świata MotoGP 2012, które rozpoczęły się od pełnego emocji wyścigu w Katarze w Doha 8 kwietnia 2012. W czasie rundy otwierającej Motocyklowe Mistrzostwa Świata w dwóch narożnikach widoczne było oznakowanie Iveco New Daily wraz z logo Supermena - ikony popkultury, której siła wspiera Iveco od czasu premiery nowego modelu Daily. 

Sezon wyścigowy MotoGP 2012, w czasie którego zostanie rozegranych 18 zawodów o nagrodę Grand Prix w 14 różnych krajach, bazuje na ponad 60-letniej tradycji sportów motorowych i będzie transmitowany przez telewizję w 207 krajach świata, przy średniej liczbie 30 mln widzów oglądających każdy wyścig. Dzięki umowie zawartej z Dorna Sports, marka Iveco będzie obecna i doskonale widoczna na wielu torach wyścigowych w tym roku. 
Iveco zostało również Sponsorem Tytułu zarówno wyścigu na torze w Assen w Holandii jak i w czasie wyścigu na torze Aragon w Hiszpanii, które zostaną rozegrane odpowiednio w dniu 30 czerwca i 30 września br.  Wyścigi te będą się nazywać odpowiednio Iveco TT Assen 2012 oraz Iveco Grand Prix de Aragon. Na obydwu torach wyścigowych marka Iveco będzie widoczna na długości całego toru wyścigowego, również w czasie ustawienia samochodów na starcie.

Tak jak w poprzednich latach Iveco zapewni podstawową pomoc organizatorom Mistrzostw Świata dostarczając 13 samochodów ciężarowych Stralis oraz 4 samochody użytkowe New Daily, które będą transportować wyposażenie, materiały i sprzęt, a także biura i mobilne warsztaty z jednego toru na drugi, we wszystkich państwach w których będą się odbywały zawody w ramach tegorocznych Mistrzostw Świata. 

Współpraca partnerska będzie również kontynuowana pomiędzy Iveco a fabrycznym zespołem wyścigowym Yamaha, w którego barwach występował w czasie Mistrzostw w 2011 roku Jorge Lorenzo, zdobywca drugiego miejsca oraz wschodząca gwiazda Mistrzostw MotoGP Ben Spies, który został sklasyfikowany na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej w zeszłym roku. Iveco będzie Oficjalnym Sponsorem Zespołu i tak jak w poprzednich sezonach wyścigowych dostarczy 7 samochodów ciężarowych marki Stralis oraz 2 samochody użytkowe marki Daily do transportu motocykli Yamaha oraz personelu pomiędzy torami wyścigowymi na których odbywają się zawody wraz ze sprzętem, warsztatami oraz mobilnymi biurami. 

W tym sezonie będzie również kontynuowana partnerska współpraca pomiędzy Iveco a Zespołem Wyścigowym Pramac zawodnika Héctor Barbera. W ramach tej współpracy Iveco dostarczy 3 ciągniki siodłowe Ecostralis. Wspólnie z Iveco oraz zgodnie z zasadami rosnącej ekomobilności, Zespół Wyścigowy Pramac podejmuje wysiłki na rzecz ochrony środowiska. W ramach rosnącej troski o ochronę środowiska zadbano o zmniejszenie zużycia paliwa w czasie transportu - konstrukcja, która będzie transportowana i stosowana, aby dać schronienie zespołowi i personelowi obsługi w czasie zawodów będzie ultralekka, natomiast wyposażenie wnętrza będzie wykonane całkowicie z materiałów z odzysku i podobnie jak mobilne biura będzie zasilane przy pomocy energii elektrycznej wytwarzanej przez turbiny wiatrowe. Ponadto członkowie zespołu będą używać elektrycznych motocykli, aby poruszać się między boksami wyścigowymi.

Kontynuacja bliskiej współpracy Iveco z organizatorami Motocyklowych Mistrzostw Świata jest postrzegana przez Iveco jako ogromna szansa na promowanie całej gamy pojazdów użytkowych oraz marki Iveco na całym świecie.