Komunikaty

Iveco na Targach Intermat 2012

Podczas kwietniowych Międzynarodowych Targów Intermat 2012 w Paryżu, poświęconych budownictwu, Iveco zaprezentowała limitowaną serię pojazdu Trakker: Limited Edition Dakar. Pojazd, produkowany w ograniczonej liczbie 502 sztuk, dedykowany jest nadzwyczajnemu sukcesowi osiągniętemu wcześniej w tym roku na rajdzie Dakar 2012 w Ameryce Południowej. 

Trakker Limited Edition Dakar został zaprezentowany przez Alessandro Mortali, Wiceprezesa Iveco ds. Gamy Cięzkiej, na ceremonii w obecności Miki Biasiona - byłego dwukrotnego rajdowego mistrza świata (mistrzostwo zdobyte na Lancii) i zwycięzcy Pucharu Świata w Rajdach Terenowych w 1998 r. i 1999 r.

W trakcie prezentacji rynkowej, zorganizowanej na stoisku Iveco, Biasion i Mortali ujawnili specjalne cechy pojazdu produkowanego w tej serii limitowanej. Wyjaśnili, w jaki sposób udział w jednym z najważniejszych na świecie rajdów umożliwił firmie Iveco sprawdzenie jej wszystkich technologii i innowacji w najbardziej wymagających warunkach i uzyskanie imponujących wyników pod względem niezawodności i osiągów. 

Miki Biasion opowiedział uczestnikom targów Intermat o doświadczeniach, które doprowadziły zespół Iveco Petronas De Rooy do sukcesu w konkurencji w Ameryce Południowej oraz zajęcia pierwszego, drugiego i szóstego miejsca w końcowej klasyfikacji ciężkich pojazdów.

Trzy pojazdy, dostosowane do jazdy w skrajnie trudnych warunkach  rajdu, były modelami seryjnymi i zostały zoptymalizowane pod kątem uzyskania dużej sprawności energetycznej. Dzięki doświadczeniu zdobytemu na jednej z najtrudniejszych tras i w najtrudniejszych warunkach w Ameryce Południowej, Iveco wyprodukuje 502 pojazdy (liczba ta jest numerem zwycięskiego pojazdu na rajdzie), przy czym wszystkie pojazdy zawierają niektóre cechy i innowacje technologiczne zwycięskich pojazdów. 

Celem tej serii specjalnej, produkowanej w ograniczonej liczbie sztuk, jest transfer niektórych technologii przetestowanych podczas zmagań w najtrudniejszych możliwych warunkach, które to technologie umożliwiły powyższe wybitne osiągnięcie.

Pojazdy z limitowanej serii Trakker wyposażone są w silniki Cursor produkcji FPT Industrial o pojemności skokowej 8 i 13 litrów, mocy znamionowej od 310 KM do 500 KM i momencie obrotowym od 1.300 Nm do 2.300 Nm, skrzynie biegów ręczne (od 9 do 16 biegów) lub automatyczne (od 12 do 16 biegów), hamulce tarczowo-bębnowe z terenowym układem ABS oraz w szereg rozwiązań amortyzatorów, w tym paraboliczne i pneumatyczne. Wszystkie wersje są wyposażone w kabinę dzienną „Active Day” w kolorze zielonym Dakar. Pojazd Trakker Limited Edition Dakar jest dostarczany z namalowanym oryginalnymi oznakowaniami sponsorów wspierających mistrzów Iveco.

Niezawodność, sprawność, solidna konstrukcja i bezpieczeństwo to niektóre z głównych cech pojazdu Trakker będącego produktem, który już jest uważany przez klientów za rozwiązanie idealne zarówno do codziennego użytku jak i do użytku w najtrudniejszych warunkach.