Komunikaty

Iveco rozgrzewa siliniki do wyscigów motocyklowych MotoGP

Otwarcie sezonu wyscigowego MotoGP w 2011 r. nastapiło niedziele, 20 marca, w Katarze, w miejscowosci Doha. Drugi rok z rzedu Iveco zapewnia pojazdy dostawcze i cie_arowe na potrzeby imprezy MotoGP, która stanowi najwa_niejsza arene współzawodnictwa w wyscigach motocyklowych na swiecie, ma za soba bogata 60 letnia historie, jest transmitowana w 207 krajach, a ka_dy wyscig w ramach MotoGP jest sledzony srednio przez 28 milionów telewidzów.


Dzieki umowie zawartej w zeszłym sezonie wyscigowym z Dorna Sports, marka Iveco znowu bedzie obecna i widoczna na wielu torach. Ponadto tak jak w ostatnich dwóch sezonach wyscigowych Iveco bedzie sponsorem tytularnym australijskiego wyscigu na wyspie Filipa, który bedzie nosic nazwe "The Iveco Australian Motorcycle Grand Prix 2011". Na całym torze wyscigowym bedzie widoczna marka Iveco.


Równie_ w tym roku Iveco bedzie odpowiedzialna za transport całego zaplecza wyscigów MotoGP przy pomocy 15 ciagników siodłowych Stralis oraz 4 pojazdów kombi i vanów ECODAILY, których zadaniem bedzie dostarczanie osprzetu, wyposa_enia i personelu z jednego punktu trasy do drugiego, na która składa sie 18 wyscigów w ramach Mistrzostw Swiata.


Nadal kontynuowana jest współpraca partnerska miedzy Iveco a Zespołem Yamacha, na czele którego stoi aktualny Mistrz Swiata Jorge Lorenzo, a jego członkiem jest Ben Spies, który w 2010 roku zostału uznany najbardziej obiecujacym zawodnikiem. Współpraca pomiedzy dwoma firmami przyniosła doskonały rezultat: Yamaha zdobyła "Potrójna Korone" trzeci rok z rzedu oraz tytuł mistrza swiata w trzech kategoriach (Kierowca, Zespół i Konstruktor). 7 pojazdów Stralis oraz 2 pojazdy ECODAILY beda odpowiadac za przewóz zespołu oraz motocykli wraz z towarzyszacym wyposa_eniem, na ka_dy tor i z powrotem, razem z zapleczem biurowym i przenosnym warsztatem. Nowoscia w tym roku jest logo Iveco, które bedzie widoczne na motocyklach wyscigowych.


Kontynuacja zaanga_owania Iveco w swiat wyscigów motocyklowych MotoGP stanowi integralna czesc strategii komunikacyjnej firmy, która jest zgodna z wola Iveco w zakresie poszukiwania miedzynarodowych inicjatyw, które charakteryzuja sie ogromna witalnoscia i pozytywna energia oraz podkreslaja najbardziej po_adene cechy zmagan sportowych takie jak lojalnosc, determinacja i duch pracy zespołowej.

Iveco
Iveco, spółka nale_aca do Grupy Fiat Industrial, projektuje, produkuje i sprzedaje szeroka game pojazdów u_ytkowych we wszystkich segmentach rynku, od pojazdów lekkich poprzez pojazdy srednie, a skonczywszy na pojazdach pojazdach cie_kich, cie_arówkach terenowych, autobusach do przewozów miejskich i miedzymiastowych oraz autokarach, a tak_e pojazdach do zadan specjalnych takich jak pojazdy po_arnicze, pojazdach do zadan terenowych oraz do celów obronnych i do ochrony ludnosci cywilnej.


Iveco zatrudnia prawie 25,000 pracowników, którzy pracuja w 24 zakładach produkcyjnych w 11 krajach swiata, przy zastosowaniu zaawansowane technologii opracowanych w 6 osrodkach naukowo-badawczych. Oprócz Europy, Spółka prowadzi równie_ działalnosc w Chinach, Rosji, Australii i Ameryce Łacinskiej. Około 5,000 punktów sprzeda_y oraz serwisowych w ponad 160 krajach gwarantuje pomoc techniczna, niezale_nie pod jaka szerokoscia geograficzna pojazd Iveco jest eksploatowany.