Komunikaty

IVECO zaprezentowało pełną gamę pojazdów napędzanych gazem ziemnym podczas TEN-T 2018

​​​IVECO zaprezentowało swoją ofertę samochodów dostawczych, ciężarowych i autobusów napędzanych gazem ziemnym w ramach misji, od transportu miejskiego po transport międzymiastowy i długodystansowy oraz transport pasażerski w transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T), konferencja promowana przez Dyrekcję Mobilności i transportu Komisji Europejskiej w Ljubljanie, w Słowenii.

IVECO umożliwia jazdę próbną modelem Daily Hi-Matic Natural Power, należącym do gamy Blue Power, nagrodzonym tytułem "International Van of the Year 2018" , będącym jedynym pojazdem dostawczym napędzanym gazem ziemnego z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

IVECO prezentuje także ciężarówkę Stralis NP 460, która została niedawno wprowadzona na rynek i w Wielkiej Brytanii otrzymała nagrodę Low Carbon Truck of the Year.

Ljubljana, 02 Maja 2018,

​IVECO brało udział w Dniach TEN-T 2018, które odbyły się w Lublanie w dniach 25-27 kwietnia. Dziewiąta edycja, była spotkaniem wysokiego szczebla poświęconym polityce UE w zakresie infrastruktury. Uczestniczyli w niej ministrowie europejscy, posłowie do Parlamentu Europejskiego i główni interesariusze, aby omówić dalsze synergie między transportem, energią i łącznością cyfrową oraz to w jaki sposób przyczynić się do inteligentnego, zrównoważonego rozwoju i bezpieczna mobilność, opierając się na transeuropejskiej sieci transportowej.

Jednym z tematów dyskusji podczas wydarzenia, była sesja poświęcona poprawie rynku paliw alternatywnych poprzez określenie wizji, celów i środków politycznych. IVECO - jedyny producent samochodów ciężarowych biorący udział w spotkaniu - prezentował pełną gamę pojazdów dostawczych i ciężarowych napędzanych gazem ziemnym, a także umożliwił jazdy próbne modelem Daily Hi-Matic Natural Power w wersji furgon.

Pierre Lahutte, prezes marki IVECO skomentował: "Podczas gdy rozwijamy pojazdy elektryczne, takie jak nasze autobusy miejskie lub Daily dla logistyki, IVECO wyraźnie dostrzega w metanie i biometanie alternatywę dla oleju napędowego, z możliwością zastosowania w wielu aplikacjach, które dzięki temu oferują równowagę ekonomiczną oraz stanowią potencjał dla obniżenia emisji dwutlenku węgla.

IVECO prezentowało pełną gamę pojazdów zasilanych gazem ziemnym
IVECO bardzo wcześnie zauważyło, że gaz ziemny jest najbardziej efektywnym technologicznie wyborem. Jest rozwiązaniem dojrzałym i przystępnym cenowo a dodatkowo rozwiązuje problem jakości powietrza na obszarach miejskich i ogranicza emisję gazów cieplarnianych. Gaz ziemny jest dziś jedynym paliwem, które ma szerokie zastosowanie w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Dzięki zaawansowanej technologii IVECO  Natural Power i pełnej gamie pojazdów zasilanych tym zrównoważonym paliwem - od lekkich samochodów dostawczych po pojazdy ciężarowe do transportu dalekobieżnego oraz autobusy - ta alternatywna stała się dziś rzeczywistością.

Model Hi-Matic Natural Power, dostępny do jazd próbnych podczas Dni TEN-T, należy do zrównoważonej rodziny pojazdów IVECO Daily Blue Power, która została nagrodzona "International Van of the Year 2018". Jest to pierwszy dostępny na rynku samochód dostawczy napędzany sprężonym gazem, ziemnym połączony z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Poprzez to rozwiązanie wprowadza on dalsze ulepszenia do tego, co było najlepszą alternatywą dla transportu miejskiego, oferując idealne połączenie: trwałość technologii Natural Power firmy IVECO i absolutną przyjemność z jazdy, dzięki wyjątkowej w swojej klasie przekładni Hi-Matic. Wyjątkowy komfort kabiny dodatkowo zwiększa niezwykle cicha praca pojazdu, a jego ekologiczność jest równie imponująca: w rzeczywistych warunkach jazdy i w środowisku miejskim emisja CO2 jest o 5% niższa niż w przypadku ekwiwalentnej wersji Diesel, a dzięki zastosowaniu bio-metanu może być zbliżona do zera. Zapewnia także doskonałą oszczędność dzięki niższej cenie paliwa w postaci CNG, co może skutkować redukcją kosztów przekraczającą 35% w porównaniu do oleju napędowego.

Eurocargo Natural Power ma sześciocylindrowy silnik CNG, który zapewnia wysoki moment obrotowy 750 Nm i moc 210 KM. Jego cechy i możliwości transportowe są identyczne jak w przypadku pojazdu napędzanego olejem napędowym, a jego maksymalny zasięg wynosi 400 km. Wersja Eurocargo Natural Power znana jest jako "ciężarówka miejska", uhonorowano ją tytułem "International Truck of the Year 2016", dzięki niskiej emisji spalin i niezwykle cichej pracy (certyfikat Piek, emisja hałasu mniejsza niż 72 dB), co oznacza, że może jeździć w strefach ograniczonego ruchu i idealnie nadaje się do pracy w nocy.

Stralis NP 460, ukoronowany w Wielkiej Brytanii „Low Carbon Truck of the Year", jest pierwszą ciężarówką napędzaną gazem ziemnym, zaprojektowaną specjalnie do eksploatacji długodystansowej. Jest to jedyna gama samochodów ciężarowych na gaz ziemny ze zautomatyzowaną skrzynią biegów najnowszej generacji, która ma służyć wszystkim misjom i łączy zrównoważony rozwój, wydajność, produktywność i autonomię, w celu wykonywania najbardziej wymagających misji dalekobieżnych. Może pracować na sprężonym (CNG) lub skroplonym gazie ziemnym (LNG) i przy 460 KM, Stralis NP 460 w wersji LNG ma autonomię do 1600 km. Zapewnia znaczną redukcję emisji cząstek stałych i NOx w porównaniu z wartościami granicznymi normy Euro VI, a przy biometanie również emisja CO2 jest zmniejszona o 95%. Ogranicza również poziom hałasu, a jego wyjątkowo cicha praca wynosi mniej niż 71 dB. Wyposażony jest w najnowocześniejszą technologię IVECO w dziedzinie wydajności, która zapewniają nawet o 9% niższy całkowity koszt posiadania w porównaniu z ciężarówką z silnikiem wysokoprężnym. Rewolucyjny Stralis NP 460 zapewnia właścicielom i kierowcom przewagę nad konkurencją, oferując prawdziwie zrównoważoną logistykę.

12-metrowy autobus IVECO BUS Crossway Low Entry Natural Power został specjalnie zaprojektowany, aby sprostać wyzwaniom związanym z miejskim i międzymiastowym przewozem pasażerskim, jednocześnie spełniając cele środowiskowe. Wersja napędzana gazem ziemnym ma wszystkie cechy, które zapewniły sukces linii Crossway - rentowność i wszechstronność operacyjną - i dodatkowo oferuje wszystkie zalety alternatywnego układu napędowego. Pojazd ten był wielokrotnie nagradzany, między innymi za opatentowaną inteligentną konstrukcję, która integruje zbiorniki CNG na dachu - co optymalizuje wysokość wnętrza i pozwala pojazdowi działać w dowolnym miejscu przy najniższej całkowitej wysokości na rynku (3210 mm), autonomii do 600 km oraz szczególnie przyjaznemu i energooszczędnemu silnikowi Cursor 9 NP.

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują IVECO Stralis do zastosowań w transporcie dalekobieżnym, IVECO Stralis X-Way dedykowany min. do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych. Gamę dopełnia IVECO

Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi. Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd Iveco.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Tomasz Wykrota

Marketing Manager

tomasz.wykrota@cnhind.com

Tel. +48 22 578 43 40

Magdalena Skorupińska

Specjalista ds. marketingu

magdalena.skorupinska@cnhind.com

Tel. +48 22 578 43 20