Komunikaty

IVECO wspiera inaugurację zakładu produkcji biometanu i stacji tankowania biometanu we Francji, stanowiących doskonały przykład gospodarki o obiegu zamkniętym.
​​Nowy zakład produkcji biometanu oraz stacja tankowania biometanu w Cestas to element współpracy między Pot au Pin Energie, Air Liquide i Carrefour mającej na celu stworzenie gospodarki o obiegu zamkniętym, wspierającej transformację energetyczną.

IVECO oraz IVECO BUS wspierają inaugurację, demonstrując kompleksową gamę pojazdów zasilanych gazem ziemnym oraz zapewniając uczestnikom transport pojazdami IVECO BUS zasilanymi gazem ziemnym.

Podczas inauguracji IVECO przedstawia swoją wizję zrównoważonego transportu opartego na gazie ziemnym i biometanie.

Turyn, 29 czerwca 2018 r.

Pot au Pin Energie, Air Liquide i Carrefour dokonały uroczystego otwarcia nowego zakładu produkcji biometanu oraz stacji tankowania biometanu w Cestas, we francuskim regionie Nowa Akwitania. W ramach tego projektu trzy przedsiębiorstwa pracują wspólnie nad podejściem do transformacji energetycznej z perspektywy gospodarki o obiegu zamkniętym, po raz pierwszy we Francji lokując cały łańcuch wartości biogazu w jednym miejscu.

IVECO, pionier w dziedzinie pojazdów zasilanych gazem ziemnym i promotor tej technologii jako dojrzałej, zrównoważonej alternatywy dla oleju napędowego, wsparł imprezę wystawą prezentującą szeroką gamę pojazdów IVECO i IVECO BUS serii Natural Power zasilanej biometanem. Firma zapewniła też uczestnikom imprezy transport autokarami IVECO BUS zasilanymi gazem ziemnym. Ponadto Clement Chandon, Dyrektor ds. rozwoju technologii gazowej w IVECO na region EMEA, przedstawił wizję IVECO dotyczącą zrównoważonego transportu oraz kluczową rolę gazu ziemnego i biometanu w transformacji branży transportowej.

Pierre Lahutte, prezes marki Iveco: — W IVECO wierzymy, że gospodarka o obiegu zamkniętym, oparta na biometanie, może stanowić skuteczną odpowiedź na potrzebę natychmiastowych działań w zakresie zapobiegania zmianom klimatu oraz poprawy jakości powietrza w miastach, a nasza kompleksowa gama pojazdów Natural Power zasilanych biometanem może odegrać kluczową rolę w tym korzystnym cyklu. Projekty takie jak ten zainaugurowany dzisiaj sprawiają, że gospodarka o obiegu zamkniętym staje się rzeczywistością i dowodem na to, że jest to realne i skuteczne rozwiązanie dla największych wyzwań środowiskowych, przed którymi stoimy. Rozwiązanie oparte na biometanie może przyczynić się do stworzenia miejsc pracy i zmniejszenia emisji CO2, a także zapewnić zrównoważoną przemianę transportu drogowego przy jednoczesnym zwiększeniu niezależności energetycznej Francji i Europy.

Cykl projektu rozpoczyna się na polach Pot au Pin Energie, przedsiębiorstwa założonego przez wiodącego producenta marchwi i porów, Planète Végétal. Przedsiębiorstwo to miało z założenia wytwarzać w Cestas na potrzeby biokomory fermentacyjnej biometan pochodzący z upraw pośrednich na polach dostępnych od jesieni do początku wiosny. Po oczyszczeniu biometan jest wprowadzany do sieci dystrybucji gazu GRDF, skąd trafia do stacji CNG w całym kraju, w tym – do nowej stacji Cestas. Pojazdy zasilane gazem ziemnym, w tym samochody dostawcze sieci supermarketów Carrefour, tankują biometan i wykorzystują go do przewozu towarów.

Pojazdy zasilane gazem ziemnym stanowią kluczowy element korzystnego cyklu gospodarki o obiegu zamkniętym, zaś IVECO jest liderem branży, posiadając ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu, produkcji i wspieraniu tego rodzaju pojazdów. Obecnie jest to jedyny producent posiadający kompleksową ofertę: począwszy od lekkich pojazdów użytkowych (Daily Blue Power Hi-Matic Natural Power), przez transport ciężarowy (Eurocargo NP i Stralis NP), a skończywszy na przewozie osób (autobusy Daily Minibus NP, Urbanway oraz Crealis i mający swą niedawną premierę autokar Crossway LE NP).

Zaangażowanie IVECO w zrównoważone rozwiązania podzielają New Holland Agriculture oraz FPT Industrial – kolejne marki CNH Industrial reprezentowane na wystawie przez: ciągnik siodłowy New Holland zasilany metanem (też element zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym) oraz najnowszej generacji silnik spalinowy Cursor 13 firmy FPT Industrial.

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują IVECO Stralis do zastosowań w transporcie dalekobieżnym, IVECO Stralis X-Way dedykowany min. do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych. Gamę dopełnia IVECO
Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi. Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd Iveco.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com
Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Tomasz Wykrota
Marketing Manager
tomasz.wykrota@cnhind.com
Tel. +48 22 578 43 40

Magdalena Skorupińska
Specjalista ds. marketingu
magdalena.skorupinska@cnhind.com
Tel. +48 22 578 43 20​