Komunikaty

IVECO potwierdza przyjęcie roli Oficjalnego Dostawcy Sky Racing Team VR46

W najbliższej edycji Mistrzostw Świata Moto3, która rozpocznie się od Grand Prix Kataru w Doha w niedzielę 29 marca 2015r., zespół będzie ścigał się na motocyklach KTM.

Po dobnie jak w ubiegłym roku IVECO dostarczy dwa czarne pojazdy Stralis Hi-Way Euro VI z 500 - konnymi silnikami. Stralis, należący do linii ciężkich pojazdów IVECO, wyróżnia się niezawodnością, niskim zużyciem paliwa, jakością i wysoką wartością dla klienta. Oba pojazdy zostaną oznakowane barwami zespołu. Jeden z nich będzie służył do transportu materiałów i jako mobilny warsztat, a drugi będzie spełniał funkcje reprezentacyjne.

Pojazdy są wyposażone w najnowsze rozwiązania techniczne podnoszące komfort pracy kierowcy, w tym fotele Hi-Comfort, oraz najlepsze pokładowe systemy telematyczne, takie jak Iveconnect, czyli ekskluzywny system IVECO łączący funkcje multimedialne, nawigację i dostęp do usług wspomagających prowadzenie pojazdu w jednym urządzeniu. W samochodach zamontowano także zwiększające bezpieczeństwo jazdy adaptacyjne tempomaty. Umożliwiają one utrzymywanie stałej prędkości zaprogramowanej przez kierowcę, ostrzegając go jednak o nadmiernym przybliżeniu się do pojazdu poprzedzającego.

IVECO wspiera Sky Racing Team VR46 już drugi rok z rzędu. Zawodnikami zespołu są dwaj Włosi: Romano Fenati z Le Marche i Alessandro Migno z regionu Emilia - Romania. Menedżerem zespołu jest Hiszpan Pablo Nieto urodzony w 1980r.

IVECO będzie towarzyszyło Sky Racing Team VR46 we wszystkich europejskich etapach mistrzostw. Współpraca ta jest potwierdzeniem silnych więzi marki ze światem sportu — nawet w najbardziej ekstremalnym wydaniu— oraz perfekcyjną syntezą energii i entuzjazmu, a także dyscypliny i ducha zespołu.