Komunikaty

IVECO - niezawodna waga ciężka

W połowie kwietnia br. plac manewrowy DannTrans LKW w Nowym Mieście Lubawskim zapełnił się 24 nowymi ciągnikami siodłowymi. Kontrakt zakładał dostarczenie przez Iveco Poland: 12 szt. ciągników IVECO Stralis Hi-Way AS440S46T FP LT, typu „low deck” o mocy 460 KM oraz 12 szt. trzyosiowych IVECO Stralisów Hi-Way AS440S50TXP o mocy 500 KM.

IVECO ma opinię bardzo ekonomicznego samochodu. Niskie spalanie oraz rozbudowana sieć serwisowa w całej Europie to dla mnie mocne argumenty. W dzisiejszych czasach niskie koszty transportu to podstawa działalności firmy” – mówi Serafin Karczewski, współwłaściciel firmy DannTrans LKW.

Zanim Stralisy trafiły do firmy Pan Serafin Karczewski miał okazję sprawdzić samochód w testach, IVECO potwierdziło swoje obietnice. Mając porównanie z innymi markami, które są użytkowane przez DannTrans, zużycie paliwa przez IVECO jest wzorcowe.

Codzienność w firmie transportowej polega na rozplanowaniu tras, do których przydziela się konkretne pojazdy. IVECO szybko musiały zaadoptować się do specyfiki wykonywanych przez DannTrans przewozów. Pojazdy z silnikami o mocy 460 KM na co dzień holują naczepy plandeki, naczepy chłodnicze oraz naczepy niskopodłogowe do lekkich ładunków ponadnormatywnych. IVECO o mocy 500 KM współpracują z naczepami typu „tiefbett” i „semi”. Są to naczepy do najcięższych ładunków, w tym dużych ciągników rolniczych. Wszystkie pojazdy IVECO mają manualne skrzynie biegów. Zbiorniki paliwa w ciągnikach „low deck” mają 1170 litrów, a w 3-osiowych zainstalowano zbiorniki 500-litrowe, z uwagi na brak miejsca na większe pojemności. DannTrans ma własną stację paliw, znacząco obniża to koszty operacyjne ale w szczególności pozwala na dokładne zmierzenia zużycia paliwa oraz AdBlue. Wszystkie nowo zakupione pojazdy są wyposażone w klimatyzacje postojowe, które znacząco przyczyniają się do poprawy komfortu wypoczynku kierowców.

Z uwagi na duże zainteresowanie klientów maszynami rolniczymi, stale wzrasta też zapotrzebowanie na usługi transportowe. Rosnący udział marek New Holland i Case w europejskim i światowym rolnictwie powoduje, że DannTrans ma coraz więcej pracy. Jak wiadomo sprawne wykonywanie usług wymaga niezawodnych ciężarówek. IVECO potrafi sprostać temu zadaniu.

A po godzinach... pasją pana Serafina Karczewskiego są sporty motorowe. DannTrans LKW posiada własny team kartingowy DannTrans Karting, który często uczestniczy w europejskich wyścigach go-kartów. Team ma własną naczepę, gdzie go-karty mają zapewniony bezpieczny transport i profesjonalne zaplecze techniczne. Być może to Stralis Hi-Way będzie tą ciężarówką, która bezpiecznie dowiezie go-karty na zawody.

W drugiej połowie roku nastąpi kolejny zakup pojazdów, będzie to również IVECO.

Rozmawiamy o dostawie sześciu jednostek IVECO Stralis Hi-Way AS440S50TXP, sześciu samochoidów Stralis Hi-Way AS440S46T FP LT oraz dziesięciu sztuk 3-osiowych podwozi IVECO Stralis Hi-Way AS260S46 YFP GV. Będą to ciągniki dwu- i trzyosiowe, a także zestawy z przyczepami” – mówi Serafin Karczewski. Finansowanie pojazdów zapewni kolejna firma z grupy CNH Industrial - IVECO Capital. Pan Serafin Karczewski jest przekonany, że współpraca z Iveco Poland w zakresie dostaw nowych pojazdów będzie się dalej owocnie rozwijała. W planach DannTrans ma już kolejne działania, tym razem będzie to budowa stacji obsługowo-naprawczej dla samochodów IVECO.

Firma DannTrans LKW to jeden z większych przewoźników w Polsce. Jej flota obecnie liczy 104 samochody i 160 naczep. Specjalnością DannTransu są przewozy ponadnormatywne, które stanowią 70% wszystkich frachtów. Wśród ładunków dominują maszyny rolnicze i budowlane. DannTrans LKW świadczy usługi transportowe na rzecz jednego z największych producentów maszyn firmy CNH Industrial, w którego skład wchodzą m.in. takie marki jak: New Holland oraz Case. Świadczone przez DannTrans usługi wiążą się z dostawami maszyn do dealerów i klientów, a także pomiędzy fabrykami producenta maszyn. Obszar działania przedsiębiorstwa to cała Europa (m.in.: Anglia, Austria) oraz Polska.