Komunikaty

Iveco prezentuje swoje pojazdy na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Szanghaju w 2013 roku

Iveco uczestniczy w XV Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Szanghaju, która rozpoczyna sie 20 kwietnia i potrwa do 29 kwietnia. Wystawa odbywa sie w nowym międzynarodowym centrum wystawienniczym Expo w Szanghaju i zgodnie z oczekiwaniami ma ja odwiedzić ponad 800,000 zwiedzających.

Na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Szanghaju Iveco prezentuje pełna gamę pojazdów, zaprojektowanych w stylu europejskim, od segmentu lekkiego, poprzez średni, do segmentu ciężkiego, a także prezentuje ciężkie pojazdy terenowe. Wystawiana gama pojazdów składa sie z importowanych pojazdów użytkowych oraz innych pojazdów produkowanych przez chińskie spółki joint venture należące do Iveco i Saic Group tj. Naveco oraz SIH (Saic-Iveco Hongyan).

Obecność Iveco na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej w Szanghaju podkreśla trzy podstawowe elementy strategii Iveco w Chinach: wprowadzenie na rynek pojazdów użytkowych produkowanych w Europie w celu zaspokojenia rosnącego popytu na towary z górnej półki; dalszy rozwój działalności spółek joint venture Iveco w Chinach oraz eksport produktów wytwarzanych przez spółki joint venture na rynki zagraniczne za pośrednictwem globalnej sieci sprzedaży Iveco.

Wystawiane produkty
 

Asortyment wystawianych pojazdów otwiera mający swoja premierę Stralis Hi-Road samochód ciężarowy należący do rodziny ciężkich samochodów ciężarowych marki Stralis, spośród których Stralis Hi-Way otrzymał tytuł Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2013 na Wystawie Motoryzacyjnej w Hanowerze. Stralis Hi-Road został opracowany z myślą o spełnieniu potrzeb chińskiego rynku logistycznego i jest oferowany w optymalnych konfiguracjach. Pojazd zapewnia znakomite osiągi i znacznie obniża całkowite koszty posiadania i użytkowania.

Samochód ciężarowy Stralis Hi-Road jest dostępny z kabina z wysokim lub niskim dachem. Deska rozdzielcza została również przeprojektowana pod katem zwiększenia funkcjonalności oraz ergonomii i wyróżnia sie nowoczesnym wzornictwem, konsekwentnym doborem kolorów oraz zastosowaniem tłoczonych materiałów wysokiej jakości, dzięki czemu wnętrze kabiny jest przyjemne i relaksujące.

Samochód klasy średniej Eurocargo jest najlepszym dowodem wysokich kompetencji Iveco w zakresie produkcji pojazdów na różnych rodzajach podwozi. Model pokazywany na stoisku Iveco na wystawie w Szanghaju zawiera podwozie specjalnie zaprojektowane dla wozów straży pożarnej. Na tym konkretnym podwoziu można precyzyjnie zamontować wszystkie urządzenia niezbędne w wozach straży pożarnej. Kabina jest dobrze zaprojektowana i atrakcyjna oraz zapewnia bezpieczny i komfortowy przewóz pasażerów.

Klasa ciężka jest reprezentowana przez nowego Trakkera, który jest pojazdem specjalnym Iveco do pracy w terenie. Pojazd ten został skonstruowany z myślą o pokonywaniu wszelkich przeszkód terenowych i jest przeznaczony do pracy w każdych warunkach pogodowych oraz w trudnym terenie, zapewniając komfort jazdy charakterystyczny dla pojazdu szosowego, nawet w czasie realizacji zadań terenowych. Zainstalowany w Trakkerze silnik produkcji FPT Industrial zapewnia duży moment obrotowy i wysoka wytrzymałość, pozwalając Trakkerowi stawić czoła wyzwaniom przez cały rok.

Nowy pojazd lekkiej konstrukcji Naveco  Power  Daily  2013 został opracowany na platformie Iveco Daily. Pojazd łączy w sobie europejskie tradycje firmy z miejscowa fachowa wiedza w zakresie technologii, z jakością produktu oraz z efektywnością serwisu świadczonego przez chińską spółkę joint venture.

Szosowy ciągnik siodłowy Iveco 682, należący do klasy ciężkiej, jest dostosowana do potrzeb rynków eksportowych wersja pojazdu SIH Genlyon, łączącą w sobie wysoka jakość i normy wzornictwa z konfiguracjami fabrycznymi dopasowanymi do rynku chińskiego i rynków zagranicznych. Ten najwyższej klasy model jest oferowany w wielu wersjach i przeznaczony jest do transportu węgla, betonu i materiałów niebezpiecznych. W 2012 roku spółka SIH wyeksportowała ponad 1,600 pojazdów marki Genlyon.

Chińskie spółki joint venture Iveco maja podstawowe znaczenie dla globalnej strategii biznesowej firmy. Produkty spółek joint venture są oferowane na cały świecie za pośrednictwem rozbudowanej sieci sprzedaży Iveco.