Komunikaty

Nowe gwiazdy klasy ciężkiej Iveco na IAA 2012

Na 64. Międzynarodowej Wystawie Pojazdów Użytkowych (IAA) w Hanowerze, odbywającej się w dniach od 20 do 27 września 2012 roku, Iveco prezentuje nowe modele ze swojej oferty pojazdów ciężkich: nowego STRALISA i nowego Trakkera.

Nowy STRALIS w centrum uwagi
Po premierze 1 lipca nowy STRALIS debiutuje przed większą międzynarodową publicznością wraz z dwiema ważnymi nowościami w ofercie silników spełniających normę Euro VI. Pojazd, który jest odpowiedzią Iveco na potrzeby współczesnej branży transportowej, może być wyposażony w nowe, potężne silniki: Cursor 9 o mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1700 Nm, stanowiący szczególnie konkurencyjną opcję w pojazdach przeznaczonych do transportu paliw, lub Cursor 11 (480 KM i 2250 Nm), oferujący takie same osiągi, jak jednostka 13-litrowa przy zdecydowanie mniejszej masie i niższym zużyciu paliwa.

Wraz z nowym STRALISEM Iveco wprowadza strategię szczególnej dbałości o zaspakajanie potrzeb klienta poprzez zmniejszenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) nawet o 4% przy eksploatacji na dalekich trasach. W pojeździe zastosowano wysoce innowacyjną technologię silnikową, czyli opatentowany przez FPT Industrial system Hi-eSCR, umożliwiający spełnienie wymagań normy Euro VI bez zwiększania zużycia paliwa.

Kolejną nowością w 2012 roku prezentowaną w Hanowerze jest STRALIS LNG Natural Power, czyli wersja napędzana skroplonym gazem ziemnym, nadająca się doskonale do dystrybucji towarów na średnich trasach i realizowania nocnych dostaw. Sprzedaż STRALISA z instalacją gazu ziemnego rozpoczęła się w Europie w bieżącym roku.

STRALIS Emotional: nowość z „super wyposażeniem”
Jednym z nowych modeli klasy ciężkiej prezentowanych przez Iveco jest STRALIS Emotional z bogatą ofertą akcesoriów zwiększających przyjemność z prowadzenia pojazdu oraz zapewniających pełen relaks w kabinie. Obydwa te aspekty korzystnie wpływają na wydajność pracy kierowcy i bezpieczeństwo.

Nowy Trakker: kabina przeprojektowana pod kątem większego komfortu
W ramach pełnej odnowy oferty pojazdów ciężkich Iveco przygotował światową premierę nowego Trakkera, czyli terenowego pojazdu budowlanego z całkowicie zmodernizowaną kabiną. Została ona zaprojektowana pod kątem zwiększenia komfortu pracy i przebywania w jej wnętrzu, czyli czynników uznawanych za fundamentalne dla wydajności i bezpieczeństwa.
Nowy Trakker porusza się sprawnie nawet w trudnym terenie. Silniki Cursor (8 i 13 Euro V) zapewniają odpowiedni zapas mocy, wieloletnią bezawaryjną eksploatację i gotowość do pracy przez 365 dni w roku. Nowy Trakker znacznie podnosi wydajność, oferując komfort na poziomie pojazdu przeznaczonego do eksploatacji szosowej nawet na placu budowy i poza utwardzoną nawierzchnią.

Pełna relacja z wystawy do pobrania tutaj.