Komunikaty

IVECO Daily: lekki samochód dostawczy, który potrafi okrążyć ziemię 25 razy

Każdego dnia przez ostatnie trzy lata samochód IVECO Daily pokonywał trasę od RPA do Namibii, przemierzając codziennie, przez 365 dni w roku, dystans o długości tysiąca kilometrów. Dało to imponującą liczbę, która łącznie przekroczyła milion kilometrów. Wynik ten raz jeszcze potwierdza niezawodność i wytrzymałość lekkich samochodów marki IVECO.

13 klientów z RPA, posiadających około 30 pojazdów, poinformowało IVECO o osiągnięciu takiego przebiegu, a więc liczby kilometrów ponad dwukrotnie większej niż odległość od Ziemi do Księżyca (prawie 400 000 kilometrów) i 25 razy większej niż długość obwodu Ziemi (40 000 kilometrów). IVECO Daily w wersji Minibus jest pojazdem, który szczególnie często musi radzić sobie z ogromnymi odległościami, pokonywanymi codziennie po drogach, które nie zawsze są pokryte asfaltem i które wymagają od kierowcy zachowania szczególnej ostrożności.

Daily udowadnia w ten sposób, że jest pojazdem mocnym, bezpiecznym i wiarygodnym, ale również na tyle wytrzymałym, że instalowany jest w nim siedmiocyfrowy licznik kilometrów. Podwozie samochodu, wzmocnione metalowymi podłużnicami, zapewnia nie tylko sztywność konstrukcji, ale również odporność na zużycie - zwłaszcza na trudnych terenach takich jak tereny afrykańskie — oraz trwałość. Dzięki niezależnemu zawieszeniu przedniemu i sztywnym osiom tylnym pojazd może w doskonały sposób absorbować nierówności drogi, zyskuje większą precyzję w zakresie kierowania oraz zapewnia stabilne prowadzenie i trzymanie się drogi.

Sięgająca 1978 roku historia IVECO Daily dowodzi sukcesu tego pojazdu jako wzorca w branży transportu lekkiego w Europie i na całym świecie. Już od czasu powstania pierwszej wersji ustanawia on nowe rekordy i wyprzedza rynek, stając się punktem odniesienia w zakresie innowacyjności w obszarze lekkich pojazdów użytkowych.

Tajemnica jego sukcesu leży w jego zdolności do ciągłej ewolucji i zarazem utrzymania wartości, które zawsze charakteryzowały jego „kod genetyczny” składający się z niezawodności, wydajności i uniwersalności.

„Mocny z natury” Daily w wersji z napędem 4x4 był w ostatnim czasie przedstawiany na prezentacjach w sześciu południowoafrykańskich państwach: RPA, Suazi, Mozambiku, Zimbabwe, Botswanie i Namibii, występując u głównych dealerów prowadzących działalność na tym obszarze.

Inicjatywa „Daily4Africa” została opracowana w celu promowania IVECO Daily na kontynencie afrykańskim, a także dla podkreślenia znaczenia bezpieczeństwa drogowego oraz poprawnego zachowania podczas prowadzenia samochodu — kwestii bardzo bliskiej IVECO i będącej przedmiotem wielu inicjatyw międzynarodowych, realizowanych na przestrzeni ostatniego roku obok takich przedsięwzięć jak uruchomienie współpracy pomiędzy Iveco, New Holland Agriculture oraz Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) w związku z kampanią „FIA Action for Road Safety”.