Komunikaty

IVECO: 40 lat doskonałości, 150 lat doświadczenia

IVECO zdmuchuje  40  urodzinowych  świeczek:  to  niezwykle  ważne  wydarzenie  dla  firmy,  która ukształtowała  historię  światowego  transportu  komercyjnego.  To  nie  tylko  40  lat  sukcesów,  ale również  150  lat  współpracy  z  klientami,  doskonałej  wydajności,  pojazdów,  które  wpisały  się w  krajobraz  dróg  na  całym  świecie  i  które  są  dziś  synonimem  niezawodności,  technologicznej innowacji i zrównoważonego transportu. Iveco jest marką CNH Industrial, światowego lidera w sektorze dóbr inwestycyjnych. Koncern może pochwalić się zakładami produkcyjnymi w Europie, Chinach, Australii, Argentynie, Brazylii i Afryce oraz obiektami biznesowymi w ponad 160 krajach.

Abyuczcić te ważne wydarzenie, IVECO stworzyło specjalne  logo, na którym widnieje stylizowany pojazd z hasłem „40 lat IVECO, 150 lat doświadczenia”.

Na jubileuszowej stronie, dostępnej w 14 językach: www.iveco40.com, będą pojawiać się informacje o licznych wydarzeniach związanych z obchodami rocznicy. Dziś na stronie rozpoczyna się konkurs, którego  organizatorzy  zachęcają  uczestników do  świętowania  40.  urodzin   IVECO poprzez udostępnianie  innym  zdjęć  i  filmów związanych  z  marką. Co  tydzień  najlepsze  zdjęcie  zostanie dodane do wirtualnej książki poświęconej tej wyjątkowej rocznicy.

Z okazji jubileuszu nakręcono również film dostępny pod adresem https://youtu.be/XwSoJzxHoVs. Przypomina on najważniejsze zdarzenia w historii IVECO dekada po dekadzie, od 1975 roku aż do dziś:  od  wprowadzania  pojazdów  na  rynek  i  technologicznych  innowacji  do  najważniejszych wydarzeń sponsorowanych przez markę, które stały się nieodłączną częścią nie tylko włoskiej, lecz także światowej historii.

IVECO od 1975 roku do dziś: technologia, całkowity koszt posiadania i użytkowania pojazdu (TCO), partnerzy biznesowi i zrównoważony rozwój.

IVECO jest marką, która na przestrzeni lat pokazała odważne podejście do zmian. Teraz pisze nowy rozdział  swojej  historii,  nieustannie  realizując  misję  ważnego  gracza  na  międzynarodowej i  wielokulturowej  scenie.  Stale  koncentruje  się  na  innowacji  technologicznej,  zrównoważonym rozwoju,  obniżaniu  kosztów  posiadania i  użytkowania pojazdów (TCO) i  inspirującej  lojalności klientów.

Firma rzuciła wyzwanie branży w 1975 r. Wtedy doszło do połączenia się pięciu spółek mających ponad 150 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji pojazdów przemysłowych: Magirus-Deutz, Fiat, Lancia, Unic i OM. Poprzez przejęcia, alianse i międzynarodowe spółki joint venture w ciągu lat IVECO dołączyło do grona najważniejszych światowych graczy w transporcie drogowym. Stała się grupą, która dysponuje rozległą wiedzą fachową; grupą, która jest w stanie wydobyć jak najwięcej z  innowacji  technologicznych  i  zyskać  pozycję  producenta  i  przedsiębiorcy  na  jednym z najważniejszych rynków przemysłowych oraz rynków wschodzących.

Przez  lata IVECO zdobyło międzynarodowe  uznanie  i  wiele  wyróżnień,  w  tym  trzy  nagrody „Międzynarodowego samochodu ciężarowego roku” — za Eurocargo w 1992 r., EuroTech w 1993 r. i Stralisa w 2013 r. Co więcej, Nowy Daily zyskał ostatnio tytuł „Międzynarodowego samochodu dostawczego roku 2015”.

IVECO zawsze wspierało największe gwiazdy międzynarodowego sportu, takie jak czołowa stajnia wyścigowa samochodów sportowych Scuderia Ferrari  czy  All  Blacks —narodową drużyne rugby Nowej  Zelandii, i podejmowała inicjatywy  zapadające  w pamięć opinii publicznej na długie lata. Przykładem  takiej  inicjatywy  jest  słynny  projekt  Overland  zapoczątkowany  w  1995  roku. Wykorzystanie  technologii  IVECO podczas  wyprawy  Rzym —Nowy Jork odegrało ogromną rolę w  szerzeniu  pozytywnego  wizerunku  samochodów  ciężarowych. Cały  świat  śledził  postępy pomarańczowych  pojazdów  IVECO,  które  mimo  niekorzystnych  warunków  pogodowych podejmowały ryzyko i pokonywały ekstremalne trudności na drogach, nie przerywając podróży i dając tym samym świadectwo niezawodności i jakości.

Wyzwania nigdy się nie kończą. Teraz  pojazdy IVECO biorą udział w najsłynniejszym na świecie rajdzie Dakar, który przyciąga miliony fanów i jest oficjalnie sponsorowany przez firmę. Marka jest również sponsorem zespołu Petronas De Rooy IVECO podczas jego mrożących krew w żyłach przygód w Ameryce Południowej.