Komunikaty

Fiat Industrial ogłasza nowe nominacje w Radzie Wykonawczej Grupy

Przygotowując się do finalizacji połączenia firm Fiat Industrial i CNH, Fiat Industrial poinformowała o następujących zmianach w zarządzie Grupy.

Franco Fusignani otrzymał nominację na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych Iveco. Będzie on odpowiadał za rachunek wyników Działu Pojazdów Ciężarowych i Użytkowych Iveco. Wcześniej Franco Fusignani był dyrektorem ds. operacyjnych w Fiat Industrial APAC oraz prezesem marki w New Holland Agriculture.

Stefano Pampalone otrzymał nominację na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych w regionie APAC (Kraje Azji i Pacyfiku). Wcześniej był on dyrektorem generalnym CNH w Indiach, na Dalekim Wschodzie i w Japonii.

Vilmar Fistarol otrzymał nominację na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych w regionie LATAM (Ameryka Łacińska) jako następca Marca Mazzu, który odszedł z firmy, aby poświęcić się innej działalności. Wcześniej Vilmar Fistarol był dyrektorem ds. zakupów w Fiat Chrysler.

Carlo Lambro otrzymał nominację na stanowisko prezesa marki w New Holland Agriculture. Ostatnio był on wiceprezesem New Holland Agriculture odpowiedzialnym za region EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka).

Lorenzo Sistino pozostanie na stanowisku prezesa marki Iveco.

Alessandro Nasi otrzymał nominację na stanowisko prezesa Działu Pojazdów Specjalistycznych. Będzie on odpowiadał za segment pojazdów pożarniczych i wojskowych w firmie Iveco. Alessandro Nasi był wcześniej dyrektorem ds. rozwoju działalności Fiat Industrial. Pozostanie on jednocześnie koordynatorem Rady Wykonawczej Grupy.

Annalisa Stupenengo została powołana na stanowisko dyrektora ds. zakupów i zastąpiła na nim Osiasa Galantinego, który przeszedł do Fiat Chrysler LATAM. Annalisa Stupenengo była ostatnio wiceprezesem Fiat Chrysler Group ds. zakupów w regionie EMEA.

„Cieszę się, że będę mógł współpracować z tymi osobami w ramach Rady Wykonawczej Grupy, która nada kształt nowo powstającej CNH Industrial” — powiedział Rich Tobin, dyrektor ds. operacyjnych Fiat Industrial i dyrektor naczelny CNH. „Suma ich doświadczeń w poszczególnych branżach oraz sprawdzone zdolności przywódcze odegrają istotną rolę w budowaniu naszej przyszłości jako pojedynczej firmy”.

Turyn, 17 września 2013 r.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z:

Fiat Industrial S.p.A.
Via Nizza 250, 10126 Turyn
Tel. +39 011 006 2464, faks +39 011 006 2094
mediarelations@fiatindustrial.com www.fiatindustrial.com