Komunikaty

Prezentacja Ekogamy Iveco

Ekogama Iveco 2012 to wyjątkowa prezentacja i test pojazdów o napędach alternatywnych i zasilanych paliwami alternatywnymi. To koncepcja promocji pojazdów, która łączy w sobie nie tylko  możliwość obejrzenia i przetestowania pojazdów Iveco z napędami alternatywnymi, ale również pozwala zapoznać się z bogatą ofertą Partnerów Iveco, co czyni owo wydarzenie atrakcyjnym dla każdego, kto szuka nowoczesnych i dostępnych, przyjaznych środowisku i kieszeni rozwiązań transportowych.

Prezentacja Ekogamy Iveco 2012 będzie miała miejsce 15 czerwca w siedzibie PGNiG przy u.Kasprzaka 25 W Warszawie. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną  najnowsze technologie:

 • napędu sprężonym gazem ziemnym (CNG)
 • napędu skroplonym gazem ziemnym (LNG)
 • napędu energią elektryczną
 • napędu hybrydowego.

Niewątpliwie największym atutem prezentacji jest fakt, że będzie się opierać nie tylko na naukowych przesłankach ukazujących korzyści wynikające z wykorzystania napędów alternatywnych. Iveco Poland daje  możliwość przetestowania pojazdów zasilanych CNG, a dzięki uprzejmości PGNiG zaprezerntuje nieskomplikowany proces tankowania.

Prezentacja obejmować będzie pojazdy Iveco i Fiat Professional wraz z jazdami testowymi:

IVECO

 • Daily 35S CNG z zabudową kontenerową (Matczak)
 • Daily 65C CNG z zabudową hakową (Stal)
 • Eurocargo160E20K CNG z zabudową hakową (Hyva)
 • Stralis AS440S33 T/P CNG – ciągnik siodłowy 4x2
 • Irisbus Citelis 12 m CNG - autobus
 • Daily Electric
 • Eurocargo hybryda

Fiat Professional

 • Fiorino CNG
 • Doblo CNG
 • Ducato CNG

Pojazdy ekspozycyjne

 • Daily CNG z zabudową kontenerową (Gruau)
 • Eurocargo160E20K z zabudowwą hakową (KH Kipper)

Uczestnicy spotkania będą mogli również zapoznać się z produktami i usługami Partnerów imprezy:

 • Partnerzy Gówni: PGNiG, Fiat Professional, cng.auto.pl
 • Pozotali Partnerzy: BRC Fuel Maker (KompresorCNG.pl), KH Kipper, Autonadwozia Matczak, Gruau Polska, Hyva Polska, Stal, Stako, Petronas Lubricants Poland, Fraikin Polska.

 

ORGANIZATOR

IVECO POLAND
W Polsce Iveco oferuje pełną gamę pojazdów użytkowych za pośrednictwem  Iveco Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Działalność handlowa realizuje  przez sprzedaż pojazdów gamy lekkiej (Iveco Daily), pojazdów gamy średniej (Iveco Eurocargo) oraz ciężkich pojazdów drogowych i terenowych należących do gamy Stralis, Trakker i Astra.

Z tymi produktami łączy się szeroki wachlarz dodatkowych usług - od diagnostyki i obsługi pojazdów zwykłej i planowej, po usługi Iveco Finance - zgodnych ze strategią przedsiębiorstwa, która stawia klienta w centrum uwagi. Dzięki swojej sieci sprzedaży oraz usłudze mobilnych serwisów 24/7 Iveco jest do dyspozycji swoich klientów 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku.

Spółka Iveco od początku 2011 r. weszła w skład Fiat Industrial, grupy przemysłowej, która już w pierwszym roku swojej działalności była notowana przez Dow Jones Sustainability Index, indeks przedsiębiorstw uwzględniających w swej działalności cele społeczne i ekologiczne. W swojej kategorii grupa Fiat Industrial osiągnęła pozycję lidera.

Iveco w swej determinacji do zrównoważonego rozwoju jest również partnerem istotnych inicjatyw sprzyjających rozwojowi zrównoważonego transportu takich jak Piano di Ecomobilità di Roma Capitale (Plan Rozwoju Ekologicznej Mobilności Rzymu) czy Smart Cites (rankingu średnich miast europejskich, zainicjowanym przez Komisję Europejską, biorącym m.in. pod uwagę przyjazność transportu i poszanowanie dla środowiska; w rankingu jest już klasyfikowanych 5 polskich miast, a Iveco wspiera miasto Turyn w przystąpieniu do rankingu).

Również w Polsce Iveco chce być postrzegana jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie, któremu zależy na ochronie środowiska poprzez rozwój pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi i dążenie do ograniczenia emisji zanieczyszczeń przez napędy konwencjonalnie.

Iveco jest światowym liderem pojazdów napędzanych CNG. W swojej ofercie posiada największą  gamę dostępną w wersji z napędem CNG. Dzięki tak bogatej ofercie Iveco może sprostać wszystkim potrzebom transportowym swoich klientów, oferując dla dystrybucji miejskiej Iveco Daily CNG dostępne 3,5t do 7t DMC (silnik o mocy 136KM) lub EuroCargo CNG 12 i 16t DMC (silnik o mocy 200KM) bądź też Stralis CNG zapewniające ładowność od 18 do 40t DMC – podwozia do zabudowy oraz ciągnik siodłowy, silnik o mocy 270-330KM.

Iveco CNG to oferta skierowana dla klientów, którzy zamierzają zmniejszyć wydatki na paliwo (do 40 %) równocześnie zapewniając osiągi silnika (moc i moment) porównywalne z Dieslem, dążą zmniejszenia emisji spalin oraz znacznego zmniejszenie poziomu hałasu ( o 3 do 5 dB) dbając w ten sposób nie tylko o środowisko naturalne, ale również o mieszkańców wielkich miast, a także dla klientów, którzy chcą zapewnić sobie dostęp do centrów większości miast w Europie.

 

PARTNERZY prezentacji Ekogamy IVECO 2012

PARTNERZY GŁÓWNI:

PGNiG
Grupa Kapitałowa PGNiG posiada pozycję lidera rynku gazu ziemnego w Polsce i jest jedyną pionowo zintegrowaną firmą w sektorze gazowym w kraju. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest jednostką dominującą Grupy Kapitałowej PGNiG. Utworzenie Grupy Kapitałowej pozwoliło na kontrolowanie całości działań od poszukiwania złóż poprzez wydobycie, magazynowanie paliw gazowych, po pbrót i dystrybucję.

W Polsce PGNiG jest jednym z największych i najstarszych przedsiębiorstw. Historia firm tworzących PGNiG sięga XIX wieku, to jest początków światowego i polskiego przemysłu naftowego. Pod nazwą PGNiG przedsiębiorstwo działa od 1982 roku. W 1996 roku przedsiębiorstwo państwowe PGNiG zostało przekształcone w spółkę akcyjną.

Wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej jest jednym z kluczowych czynników zajmowania przez spółkę konkurencyjnej pozycji na liberalizowanym rynku gazu w kraju. Obrót i dystrybucja gazu ziemnego stanowią integralny obszar działalności gospodarczej Grupy Kapitałowej PGNiG.

W 2007 roku zakończono proces rozdzielenia działalności handlowej od technicznej dystrybucji gazu - w efekcie obrót został w całości przejęty przez PGNiG, natomiast za dystrybucję paliw gazowych odpowiedzialnych jest sześć regionalnych spółek gazownictwa.

W 2008 roku rozpoczęto dwa, bardzo istotne projekty inwestycyjne: zagospodarowanie złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w rejonie Lubiatów - Międzychód - Grotów (projekt LMG) oraz rozbudowę największego podziemnego magazynu gazu ziemnego w Wierzchowicach.

Zakres działalności PGNiG oraz spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG zajmują się: wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju,
zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i zagranicą, świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu zimnego w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych.

23 września 2005 roku PGNiG zadebiutowało na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Była to największa oferta publiczna w 2005 roku. Głównym udziałowcem spółki jest Skarb Państwa, który od dnia debiutu do dnia 17 kwietnia 2009 roku posiadał 84,75% akcji spółki. Od dnia 3 kwietnia 2009 roku rozpoczęło się bezpłatne wydawanie akcji uprawnionym pracownikom spółki. W efekcie tego procesu pracownicy obejmą 750 000 000 akcji PGNiG.

Fiat Profesional
Od wielu lat  Fiat Group Automobiles zajmuje czołową  pozycję w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań mających na celu zmniejszenie emisji szkodliwych substancji i poziomu CO2. Aby osiągnąć ten ważny  cel, Grupa Fiat proponuje rozwiązania, które są dostępne dla wszystkich. Świadczą o tym produkty obecne na rynku, plany prac badawczo-rozwojowych, inicjatywy związane ze zrównoważonym transportem organizowane we współpracy z administracją publiczną, jak również  inwestycje w rozwój nowych produktów.

Fiat Professional jest jedyną marką europejską, która oferuje szeroką i zróżnicowaną gamę samochodów dostawczych o podwójnym źródle zasilania metan/benzyna. Na rynku polskim są w tej chwili dostępne następujące modele o podwójnym zasilaniu metan/ benzyna: Fiorino CNG, Doblo CNG i Ducato CNG oraz w przygotowaniu Nowa Panda Van CNG oraz Grande Punto Van CNG.
samochodów dostawczych,  z 22% udziałem za rok 2011.

To, co  wyróżnia markę Fiat Professional na tle konkurencji to, m.in.:

 • wydzielenie w ramach Grupy Fiat odrębnej marki dedykowanej dla samochodów dostawczych, co pozwala lepiej poznać potrzeby klientów związane z transportem oraz  sprawniej i szybciej reagować na zmieniające się oczekiwania  i potrzeby firm.
 • dedykowanie profesjonalnych sprzedawców do sprzedaży i obsługi firm, którzy fachowo doradzą klientom w zakresie: wyboru optymalnego samochodu do potrzeb prowadzonego biznesu, wyboru zabudowy, produktu finansowego.
 • kompletna gama samochodów dostawczych odpowiadających na wszystkie potrzeby transportowe: od 2 – miejscowych vanów (Panda van, Grande Punto van), przez pick-up Strada, kompaktowy  Fiorino,  Nowe Doblo Cargo, Scudo, aż  po flagowy model w ofercie: DUCATO – od 5 lat  najlepiej  sprzedający się samochód dostawczy w Polsce.
 • innowacyjność zastosowanych rozwiązań, niezawodność, ekonomiczność oraz funkcjonalność użytkowa to jedne z licznych  cech modeli samochodów dostawczych Fiat Professional świadczące o przewadze konkurencyjnej marki nad konkurencją. Cechy te pozwoliły zdobyć wielu modelom Fiat Professional prestiżowy tytuł Samochodu Dostawczego Roku (International Van of the Year):  Doblo Cargo Rst (rok 2005), Scudo (rok 2008), Fiorino (rok 2009) oraz Nowe Doblo Cargo (rok 2011).
 • samochody dostawcze Fiat Professional stanowią idealną bazę do wszelkiego rodzaju adaptacji i zabudów specjalistycznych, oferując łatwość dostosowania do indywidualnych, nawet najbardziej wymagających potrzeb swoich użytkowników.

Fiat Professional posiada największą  w Polsce sieć sprzedaży liczącą 77 punktów  oraz 97 dealerów serwisowych.
Dealerzy Fiat Professional oferują klientom w pełni profesjonalną obsługę firm:  w dyspozycji dealerów są samochody zastępcze oraz  testowe.
Dla klientów flotowych został utworzony specjalny  „Program dla Firm” dający członkom programu pierwszeństwo w dostępie do serwisu i ułatwiający osobom zarządzającym flotą pełne kontrolowanie kosztów serwisowych.

Dlaczego wybrać metan?

Czysty
Z czysto ekologicznego punktu widzenia, metan jest  najczystszym aktualnie dostępnym paliwem. W rzeczy samej, w porównaniu z olejem napędowym , samochody  na metan nie emitują pyłu, a emisja podtlenku azotu jest mniejsza o ok. 90%. W stosunku do benzyny natomiast, silniki na metan gwarantują zmniejszenie emisji podtlenku azotu o ok.  50% i o prawie 25% emisji CO2,  przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia efektu cieplarnianego i zmian klimatycznych, umożliwiając przemieszczanie się w “strefach ograniczonego ruchu” w wielu miastach europejskich, jak również parkowanie w garażach i na promach.

Ekonomiczny
Z ekonomicznego punktu widzenia, wybór metanu okazuje się dobrą alternatywą dla tradycyjnych paliw. W stosunku do oleju napędowego czy benzyny, metan kosztuje około połowy – umożliwia to przebycie dwukrotnie większego dystansu przy tym samym poniesionym koszcie.

Innym ważnym elementem jest bezpieczeństwo: według standardów EPA (Agencja z USA zajmująca się ochroną środowiska), metan jest bardziej bezpieczny niż benzyna czy  LPG, ustępując pierwszeństwa tylko olejowi napędowemu.
Rozwiązania  Fiat Group Automobiles

Wszystkie modele Fiat Group Automobiles o podwójnym źródle zasilania (metan/benzyna) są wyposażone w oryginalną instalację (OEM), tak więc posiadają certyfikat i gwarancję, że są zgodne z normami bezpieczeństwa, jakości i niezawodności na najwyższym poziomie, jak również pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji. Ponadto posiadają homologację Euro 5 dającą całkowitą wolność w poruszaniu się w strefach ograniczonego ruchu w centrach miast w czasie dni, kiedy ruch jest ograniczony.

Cng.auto.pl
Stowarzyszenie NGV Polska jest organizacją pozarządową, która ma na celu promowanie paliwa CNG do zasilania pojazdów w Polsce. Zostało założone w 2001 roku przez grupę specjalistów rynku gazowego do zasilania pojazdów oraz kluczowe instytucje zajmujące się promowaniem ekologicznego i bezpiecznego transportu, m.in. Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT) oraz Instytut Transportu Samochodowego (ITS).

Stowarzyszenie pełni funkcję doradczą dla instytucji publicznych oraz przedsiębiorstw zainteresowanych promowaniem i wdrażaniem gazu ziemnego do zasilania pojazdów w Polsce. Aktywnie uczestniczy w organizacji wydarzeń promujących metan jako paliwo dla transportu, głównie razem z producentami pojazdów oraz dostawcami gazu ziemnego (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA, G.EN. Gaz Energia).

Stowarzyszenie NGV Polska wielokrotnie współpracowało z Iveco Poland przy promocji ekologicznych i oszczędnych pojazdów zasilanych gazem ziemnym. Niewątpliwie największym sukcesem była wspólna promocja produktów podczas konferencji branżowej ‘Ekologia i ekonomia: Metan dla motoryzacji’, która została zorganizowana w marcu 2012 roku w Warszawie. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Gospodarki, Waldemar Pawlak.
Portal cng.auto.pl to grupa entuzjastów wykorzystania gazu ziemnego jako paliwa do napędzania pojazdów. Głównym celem naszej działalności jest promocja ekologicznego i bezpiecznego paliwa CNG w Polsce. Prowadząc od 2007 roku  działalność na rynku CNG, skupiamy się na propagowaniu wykorzystania gazu ziemnego w transporcie kołowym, wdrażaniu nowych rozwiązań technicznych (m.in. bioCNG) oraz pomocy użytkownikom tego paliwa w Polsce. Ponadto monitorujemy rynek gazu ziemnego, bierzemy udział w najważniejszych wydarzeniach związanych z CNG, prowadzimy doradztwo w zakresie wdrażania CNG. W ciągu 5 lat zyskaliśmy uznanie wielu podmiotów prywatnych i publicznych. Obecnie nasz Portal oraz CNG Forum zrzesza ponad 1.000 użytkowników pojazdów zasilanych metanem.

Portal cng.auto.pl od kilku lat systematycznie współpracuje z Iveco Poland przy promocji gamy pojazdów zasilanych gazem ziemnym. Efektem współpracy są m.in. szczegółowe testy redakcyjne Iveco Daily Natural Power oraz Iveco Eurocargo CNG. Niewątpliwie największym sukcesem była wspólna promocja produktów podczas GasShow 2012, targów branży autogazu, które miały miejsce w marcu 2012 roku w Warszawie.

POZOSTALI PARTNERZY:

BRC Fuel Maker (KompresorCNG.pl)
Firma KompresorCNG.pl oferuje produkty BRC Fuelmaker - szeroką gamę kompresorów CNG do tankowania pojazdów osobowych, dostawczych, czy komunalnych.

Kompresory, które oferujemy, to rozwiązania idealne dla zastosowania w domu, lub w małej, średniej i dużej firmie. Każde z naszych rozwiązań szyte jest na miarę, przy wsparciu producenta, firmę BRC, tak aby wszelkie wskaźniki ekonomiczne, wynikające z oszczędności związanych z wykorzystaniem gazu ziemnego, nie zostały zniweczone przez przeinwestowaną i niewłaściwie wykorzystaną stacje zasilania CNG.

Ponadto cenimy uczciwe rozwiązania. Rozumiemy Państwa obawy i szanujmy Państwa czas i pieniądze - dlatego wierzymy iż fachowa obsługa, doradztwo, i  serwis, który zaadresuje problem w przeciągu maksimum 24 godzin, to rozwiązanie jedyne i właściwe.

Proponujemy rozwiązania kompleksowe, poczynając od zasilania jednego pojazdu w systemie SlowFlow (wolnego tankowania przez okres nocny), kończąc na rozwiązaniach dla flot składających się z 15-20 pojazdów - zarówno w systemie SlowFlow jak i FastFill (czyli pełnego tankowania w czasie 5-7 minut).
Nasze kompresory to urządzenia nieemitujące szkodliwych związków do atmosfery, jak również są to kompresory bezolejowe – przez co nie wymagające wymiany oleju i z powodzeniem mogące pracować w strefach czystości.
Ze względu na modułową konstrukcje naszych urządzeń, producent przewidział ich modułowe połączenia – połączenia, które umożliwiają rozwój i rozrost stacji tankującej wraz z zapotrzebowaniem / rozrostem floty danego odbiorcy.
Posiadamy przedstawicielstwa na terenie całego kraju.

Autonadwozia Matczak
Firma AUTONADWOZIA należy do ścisłej czołówki producentów nadwozi specjalistycznych do samochodów ciężarowych w Polsce. AUTONADWOZIA szczycą się tradycją zabudowy samochodów użytkowych od 1950 roku.
Firma ciągle ulepsza produkty, wprowadzając własne rozwiązania konstrukcyjne poprzez systematyczne śledzenie światowego rozwoju technicznego, analizę rynku krajowego i międzynarodowego, współpracę z placówkami naukowo-badawczymi oraz parterami zagranicznymi, a w głównej mierze dzięki staraniom swojej doświadczonej i fachowej kadry pracowniczej. Znakomite rozwiązania techniczne, stosowanie najwyższej jakości materiałów, nowoczesna technologia i przyjęty system zarządzania poprzez jakość są gwarancją najwyższej jakości wyrobów.
Do szerokiej gamy produkowanych wyrobów należą:

 • Skrzynie ładunkowe
 • Kontenery
 • Plywoody
 • Izotermy
 • Chłodnie
 • Specjalistyczne typu: piekarnicze, do przewozu lodów, odzieży, półtusz, kwiatów, piskląt jednodniowych, materiałów niebezpiecznych, budowlanych, warsztatowe, brygadowe, do sprzedaży typu vanselling, wywrotki, żaluzjowe, kurtynowe, w zestawie z przyczepą, o wymiarach i wyposażeniu zaspokajającym potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Najnowsza linia zabudów ULTRABOX® ( w wersji izoterma i kontener ) to nadwozia gwarantujące największą ładowność w tej klasie pojazdów ( DMC 3,5 -7,5 tony)
Nadwozia przeznaczone do przewozu szybko psujących artykułów żywnościowych spełniają wymagania określone w załączniku nr 1 do umowy ATP. Nadwozia przeznaczone do materiałów niebezpiecznych wykonane są zgodnie z warunkami określonymi w przepisach ADR. Na stosowane materiały i surowce oraz wyposażenie firma posiada wymagane opinie i certyfikaty (wg Państwowego Zakładu Higieny i Inspektoratów Sanitarnych).

Zapewniamy, że na Państwa życzenie możemy wyposażyć pojazd w dodatkowe urządzenia takie jak: urządzenia grzewcze, agregaty chłodnicze, platformy załadowcze, lady chłodnicze, półki i regały, spoilery, kabiny sypialne i inne urządzenia.

Dział sprzedaży i marketingu zawsze służy pomocą w doborze najbardziej właściwego nadwozia spełniającego wszystkie oczekiwania klientów.

rowadzimy bezpośrednią współpracę z producentami podwozi, na których montowane są nasze nadwozia, po to aby kompletny pojazd był zbudowany zgodnie z wymogami technicznymi producenta podwozia oraz obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Służymy swoją wiedzą i z przyjemnością podzielimy się nią z Państwem , stąd gotowi jesteśmy przeprowadzić szereg szkoleń produktowych przybliżających problematykę odpowiedniego doboru nadwozi specjalistycznych zgodnie ze specyfiką przewożonych przez klienta ładunków. Nasi Regionalni Koordynatorzy Sprzedaży , których główną funkcją jest doradztwo w temacie produkowanych przez naszą firmę produktów , są opiekunami każdego z zamówień i dysponują zawsze pełną informacja na temat wykonywanej zabudów. Nowoczesny system zarządzania produkcją oraz ulepszenia w obszarze logistyki zamówień , dają Państwu gwarancję otrzymania produktu w odpowiednim terminie i wysokiej jakości

Gruau
Firma Gruau Polska już ponad 10 lat z powodzeniem działa na polskim rynku jako filia francuskiego holdingu Grupy Gruau - lidera wśród firm nadwoziowych w Europie.
Specjalizuje się w produkcji nadwozi samochodów dostawczych.

Oferta zawiera szeroką gamę zabudów do przewozu osób, towarów czyli izoterm, skrzyń i kontenerów jak również adaptacji  wymagających indywidualnych rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych.
Dzięki odpowiedniej strukturze działu sprzedaży handlowcy pozostają w stałym kontakcie z Klientami, służąc radą w wyborze optymalnych dla nich adaptacji.

Wykwalifikowana i doświadczona kadra oraz zakład produkcyjny usytuowany w samym centrum Polski o powierzchni około  10 000 m2 daje potencjał do realizacji kontraktów flotowych w zakresie adaptacji specjalistycznych w  liczbie od kilku do kilkuset sztuk jednorazowo.

Firma posiada mobilny serwis, w ramach którego służy pomocą swoim Klientom przez 7 dni w tygodniu.

Jakość produktów, terminowość realizacji oraz innowacyjność rozwiązań została dostrzeżona przez branżę motoryzacyjną, która już dwukrotnie, w 2007 i 2011 roku, uhonorowała firmę Gruau Polska wyróżnieniem w plebiscycie Fleet Awards.

Hyva
Otwarcie Hyva Polska sp. z o.o. nastąpiło w roku 1996. Prezesem firmy został Zbigniew Jałocha. Siedziba mieściła się przy ul. Wadowickiej w Krakowie. W początkowym okresie swej działalności Hyva Polska zatrudniała dwóch handlowców i zajmowała się jedynie sprzedażą wyrobów marki Hyva. Duże zapotrzebowanie rynku polskiego i znakomita opinia Klientów o oferowanych wyrobach i sposobie obsługi, spowodowało,  że w krótkim okresie czasu znacznie wzrosła  sprzedaż, zwiększyliśmy zatrudnienie i otwarliśmy własny magazyn części.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów rozszerzyliśmy swój asortyment o produkty kolejnych renomowanych marek: HMF (producent żurawi), Blackmer (producent kompresorów), Ringfeder i VBG (zaczepy i sprzęgi samochodowe), Technamics (systemy hakowe i bramowe).

W 2000 roku Hyva Polska przeniosła swoją siedzibę na ul. Myśliwska w Krakowie rozbudowując jednocześnie magazyn i otwierając pierwszy autoryzowany serwis. 
Przez kolejne cztery lata umacnialiśmy swoją pozycję na rynku polskim rozpoczynając jednocześnie działalność eksportową na rynki wschodnie. Głównym odbiorcą produktów naszej marki stała się Rosja, ale powoli sprzęt Hyva pojawił się na rynkach ukraińskim, białoruskim, łotewskim itd. W roku 2003, w odpowiedzi na duże zainteresowanie marką we wschodnich krajach Europy, został otwarty oddział firmy - Hyva Rusland, będący firmą – córką Hyva Polska. 

W roku 2004, aby sprostać wymaganiom Klientów oraz dostosować nasze standardy do standardów nowoczesnej firmy, wystąpiliśmy z wnioskiem o wydanie certyfikatów jakości i ochrony środowiska - ISO 9001 i ISO 14001. Certyfikaty te otrzymaliśmy w styczniu tegoż roku.

W roku 2006 Hyva Polska sp. z o.o. świętowała obchody 10-lecia swojego istnienia na rynku polskim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wszyscy najważniejsi Klienci i Partnerzy handlowi, dzięki którym w ciągu tych dziesięciu lat staliśmy się niekwestionowanym liderem na rynku polskim.

W roku 2008 zastąpiliśmy markę HMF nowoczesnymi żurawiami własnej produkcji Hyva Crane. Wprowadziliśmy do swojej oferty kolejne produkty stając się przedstawicielem firm: Georg Fischer (sprzęgi siodłowe), Cramaro (systemy plandekowe), Edscha i Sesam (systemy dachów przesuwnych), Fontaine (siodła i sprzęgi).

W roku 2008 Hyva Polska sp. z o.o. zatrudnia prawie 50 pracowników w 7 działach. Liczba autoryzowanych serwisów Hyva to ponad 30 oddziałów na terenie całej Polski.
Grudzień 2010 roku po ponad 10 latach działalności firmy na ul. Myśliwskiej Hyva przeniosła swoją siedzibę do nowego miejsca na ul. Półłanki 29g w Krakowie.
Nowe miejsce to – prawie 3 tyś metrów kwadratowych na których rozmieszczone są biura, magazyn oraz serwis.

KH-KIPPER
Prezentacja Ekogamy Iveco: urządzenie hakowe ZH-8.
Sprężony gaz ziemny obniża zanieczyszczenia w aglomeracjach miejskich dlatego pojazdy nim zasilane są użytkowane głównie przez firmy komunalne i inne, które prowadzą działalność w obszarze miast. Firmom działającym w sektorze gospodarki komunalnej KH-KIPPER dedykuje urządzenie hakowe typ ZH-8 na podwoziu Iveco 4x2 zasilanym gazem ziemnym. Urządzenie będzie można obejrzeć 15 czerwca 2012 roku w Warszawie podczas Prezentacji Ekogamy Iveco.
Pojazdy komunalne zasilane sprężonym gazem ziemnym to ponadto mniejszy podatek drogowy oraz oszczędność paliwa wynikająca z mniejsze ceny gazu w stosunku do tradycyjnego oleju napędowego. CNG stanowi nawet 55% kosztów oleju napędowego na 100 km.

Na podwoziu Iveco Eurocargo model 160E20K zamontowano urządzenie o dopuszczalnej masie udźwigu 8 t. Konstrukcja wykonana została z wysokogatunkowej stali i jest przystosowana do współpracy z kontenerami KP o zakresie długości 3300-4300 mm.

Urządzenie charakteryzuje się niską masą własną dzięki konstrukcji ze stali DOMEX o dużej wytrzymałości. Hak posiada grawitacyjne zabezpieczenie eliptyczne. Ładunek jest przesuwany łagodnie po rolkach. Poprawne zablokowanie kontenera sygnalizowane jest lampką kontrolną. Tam gdzie jest to wymagane resory odciążane są za pomocą siłowników lub rolką podpierającą sterowanymi ze stanowiska sterowniczego.
Urządzenie wyposażone jest w hydrauliczną blokadę kontenera. Siłowniki posiadają zawory zabezpieczające przed niekontrolowanym opadnięciem ładunku i uszkodzeniem urządzenia w przypadku rozerwania przewodów hydraulicznych. Sterowanie odbywa się z kabiny kierowcy  (pneumatyczne) lub z zewnątrz (mechaniczne).

Hakowiec standardowo oklejony jest konturowo taśmami odblaskowymi, posiada tablice wyróżniające, żółte światła obrysowe, a na światłach tylnych montowane są osłony chroniące je przed uszkodzeniem podczas wyładunku. Za kabiną umiejscowiono kosz na koło zapasowe z wciągarką.

W ofercie KH-KIPPER znajdują się również urządzenia hakowe własnej produkcji typ ZH-6 o udźwigu 6 ton oraz sprzedaż i montaż urządzeń hakowych wszystkich marek.

Stako
STAKO – TERAZ CZĘŚCIĄ GRUPY WORTHINGTON CYLIDNERS
STAKO zajmuje się projektowaniem i produkcją zbiorników LPG, zbiorników kompozytowych CNG i zbiorników ciśnieniowych do innych zastosowań – sprężonego powietrza i gazów technicznych. Posiadamy certyfikat ISO/TS16949 i jesteśmy wiodącym dostawcą OEM zbiorników LPG i CNG do Europejskiego przemysłu motoryzacynego. Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.stako.com

Worthington Cylinders jest wiodącym, światowym producentem zbiorników i urządzeń ciśnieniowych. Worthington Cylinders oferuje szeroką gamę zbiorników CNG Typu I, II, III i IV, zbiorników LPG i innych zbiorników do przechowywania tlenu i gazów technicznych. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.WorthingtonCylinders.com

PETRONAS LUBRICANTS POLAND
Petronas Lubricants International to międzynarodowa firma działająca w sektorze olejów smarowych, obecna w ponad 20 krajach na całym świecie. Od wielu lat współpracuje z konstruktorem Iveco w zakresie środków smarnych do pojazdów ciężarowych, oferując swoim klientom produkty o najwyższej jakości i niezawodności, opracowane przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii spełniających normy ekologiczne z zakresu ochrony środowiska
W swojej ofercie posiada gamę produktów FE (Fuel Economy), które towarzyszą silnikom pojazdów już przy pierwszym fabrycznym zalaniu, spełniając wymagania producenta pojazdów Iveco w zakresie zużycia paliwa i emisji spalin: całkowicie syntetyczny olej silnikowy Urania FE, olej do przekładni Tutela Transmission FE Gear o wysokiej charakterystyce przeciwzużyciowej oraz  olej do dyferencjałów Tutela Transmissions Fe Axle, mający zastosowanie zwłaszcza tam gdzie wymagany jest środek smarny o właściwościach EP.  Łączne zastosowanie tych produktów wpływa znacząco na redukcję zużycia paliwa. Oleje silnikowe marki Petronas Urania dedykowane do Iveco, posiadają homologację konstruktora, której oznaczenie widnieje na opakowaniach z logo ORIGIN 100% IVECO oraz certyfikat C.T.R. (Contractual Technical Reference), wydany przez Iveco i świadczący o oryginalności formuł opracowanych przez Petronas Lubricants.

Produkty Petronas Lubricants sprawdziły się również w ekstremalnych warunkach podczas zwycięskiego rajdu Dakar 2012. Sukces zespołu Petronas de Rooy Iveco stanowi kolejne potwierdzenie udanego partnerstwa technologów PLI i konstruktora pojazdów Iveco.

Fraikin
Fraikin Polska – optymalne rozwiązania dla Twojej firmy.
Nasze działania obejmują doradztwo, optymalizację rozwiązań i wynajem w  zakresie flot samochodów użytkowych.     
Fraikin Polska, należąca do Grupy Fraikin – czołowego, europejskiego dostawcy usługi wynajmu pojazdów dostawczych i ciężarowych, oferuje pojazdy i usługi firmom i instytucjom, korzystającym z samochodów użytkowych w codziennej działalności. Większość klientów Fraikin użytkuje pojazdy korzystając z dopasowanego do indywidualnych potrzeb kompleksowego pakietu usług Full Service Lease. Obejmuje on finansowanie i ubezpieczenie, przeglądy i naprawy pojazdu od nadwozia poprzez dodatkowe oprzyrządowania po opony, zarządzanie pod każdym względem operacyjnym, administracyjnym, prawnym i technicznym. Firma Fraikin prowadzi własne programy obsługi prewencyjnej pojazdów. Kalendarz takich operacji jak przeglądy, naprawy, konserwacje jest planowany z wyprzedzeniem przez firmę Fraikin we  współpracy z partnerami, zgodnie z cyklem działalności użytkownika. Firma Fraikin pomaga w wykonaniu reklamy firmowej na pojazdach, szkoleniu kierowców w zakresie obsługi pojazdów i urządzeń dodatkowych, przedstawia swoim klientom raporty na temat wynajmowanych flot.

Znacząca część floty Fraikin przeznaczona jest do wynajmu krótkoterminowego tj. na okres od 1 dnia do 11 miesięcy. Działalność Fraikin obejmuje również taką usługę jak: zakup aktualnie używanej floty i wynajem zwrotny (Leaseback) oraz usługę zarządzania flotami samochodów użytkowych należących do klienta (Fleet Management).

Zakres marek, modeli, typów nadwozia i ładowności pojazdów wynajmowanych, zarządzanych przez firmę Fraikin jest bardzo szeroki i w pełni dopasowany do zakresu działalności klienta. Flota Grupy Fraikin obejmuje: samochody dostawcze typu furgon; podwozia pojazdów dostawczych i ciężarowych z zabudowami kontenerowymi, skrzyniowymi, izotermicznymi i chłodniczymi; samochody specjalistyczne: wywrotki, żurawie, hakowce, śmieciarki, cysterny, bankowozy, ambulanse; wszystkie rodzaje ciągników siodłowych i naczep. Dopuszczalna masa całkowita pojazdów: od 3,5 t do 44 t.

Branże naszych użytkowników: produkcja i dystrybucja, produkcja przemysłowa, handel i usługi transport i logistyka, budownictwo, usługi publiczne, usługi kurierskie, przewozy specjalistyczne.