Komunikaty

Debiut nowego globalnego lidera na rynku dóbr kapitałowych
W dniu dzisiejszym na NYSE w Stanach Zjednoczonych i MTA we Włoszech rozpoczął się obrót akcjami CNH Industrial – nowej Grupy utworzonej w wyniku połączenia spółek Fiat Industrial i CNH Global.
Debiutująca na rynku kapitałowym spółka CNH Industrial to solidne, duże przedsiębiorstwo przemysłowe oraz globalny lider w segmencie dóbr inwestycyjnych, oferujący maszyny rolnicze i budowlane CNH, pojazdy ciężarowe, użytkowe i specjalistyczne Iveco oraz szeroką gamę zespołów napędowych FPT Industrial. Przychody Grupy w 2012 r. wyniosły łącznie 26 miliardów euro przy zysku z działalności operacyjnej przekraczającym 2 miliardy euro.

Grupa projektuje, produkuje i sprzedaje „maszyny do pracy”, począwszy od ciągników i kombajnów, poprzez koparki i spycharki, pojazdy ciężarowe i autobusy, wozy strażackie i pojazdy obrony cywilnej, aż do zespołów napędowych stosowanych w transporcie drogowym, terenowym i morskim. Do CNH Industrial należy 12 marek, 64 zakłady produkcyjne i 49 ośrodków badawczo-rozwojowych. Grupa zatrudnia ponad 68 000 ludzi i współpracuje z około 6000 dealerów, zaś obecność w 190 krajach zapewnia jej unikatową pozycję konkurencyjną.

Przemawiając z okazji inauguracji nowej spółki, prezes CNH Industrial Sergio Marchionne powiedział: „Znaczenie utworzenia nowej Grupy wykracza poza aspekty techniczne. Sprzyja ono realizacji takich celów, jak uproszczenie, a także wzrost, autonomia i efektywność. Połączenie uwalnia potencjał funkcjonowania jako w pełni zintegrowana, wielonarodowa grupa oraz gwarantuje nam możliwość konkurowania na samym szczycie sektora dóbr kapitałowych i pozyskiwania międzynarodowych inwestorów. Elastyczność Grupy pozwoli na realizację najkorzystniejszych strategicznych opcji oraz wykorzystywanie szans rozwoju i konsolidacji zgodnie z naszymi ambicjami uczynienia z niej lidera sektora. CNH Industrial to przedsiębiorstwo o silnym potencjale wzrostowym.