Komunikaty

Iveco CNG – przyszłosc zaczyna sie już dzis

W dniach 29-30 marca 2011r. w Rzeszowie i Sandomierzu odbyły sie kolejne konferencje dotyczace spreżonego gazu ziemnego (CNG) pt. ”Zastosowanie spreżonego gazu ziemnego CNG w transporcie drogowym – perspektywy rozwoju”.


Konferencje zorganizowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Rzeszowska oraz Gazownia Sandomierska.


Tematyka konferencji dotyczyła możliwosci zastosowania gazu ziemnego w transporcie drogowym. Podczas wystapien poruszano zarówno aspekty ekologiczne zwiazane z wykorzystaniem tego paliwa, jak i kwestie techniczne i finansowe.


Konferencji towarzyszyły liczne dyskusje oraz prezentacje nowych ekologicznych pojazdów samochodowych (NGV) zasilanych spreżonym gazem ziemnym. W gamie pojazdów użytkowych prezentacja Iveco zdominowała obie konferencje. Najszersza oferta pojazdów Iveco CNG na rynku europejskim w gamie Daily od 3,5 do 7 ton, EuroCargo 12 i 16 ton oraz Stralis 18 i 26 ton stanowi kompleksowa odpowiedz w tym przyszłosciowym segmencie przewozu towarów. Na konferencji można było obejrzec różne aplikacje Daily CNG: autobus, kontener dystrybucyjny, czy mały pojazd do wywozu nieczystosci stałych.


Iveco
Iveco, spółka należaca do Grupy Fiat Industrial, projektuje, produkuje i sprzedaje szeroka game pojazdów użytkowych we wszystkich segmentach rynku, od pojazdów lekkich poprzez pojazdy srednie, a skonczywszy na pojazdach cieżkich, cieżarówkach terenowych, autobusach do przewozów miejskich i miedzymiastowych oraz autokarach, a także pojazdach do zadan specjalnych takich jak pojazdy pożarnicze, pojazdy do zadan terenowych oraz do celów obronnych i do ochrony ludnosci cywilnej.


Iveco zatrudnia prawie 25.000 pracowników, którzy pracuja w 24 zakładach produkcyjnych w 11 krajach swiata, przy zastosowaniu zaawansowane technologii opracowanych w 6 osrodkach naukowo-badawczych. Oprócz Europy, Spółka prowadzi również działalnosc w Chinach, Rosji, Australii i Ameryce Łacinskiej. Około 5,000 punktów sprzedaży oraz serwisowych w ponad 160 krajach gwarantuje pomoc techniczna, niezależnie pod jaka szerokoscia geograficzna pojazd Iveco jest eksploatowany.