Komunikaty

Janus van Kasteren z PETRONAS Team De Rooy IVECO ósmy w 3. etapie

Holender z załogi nr 505 ukończył trzeci odcinek specjalny Rajdu Dakar 2020 jako najlepszy z zespołu IVECO, po 427 kilometrach z pomiarem czasu na pierwszej pętli tegorocznej edycji. Wszystkie cztery samochody ciężarowe IVECO dotarły do mety w pierwszej 20.

 

Neom, 7 stycznia 2020 r.

 

Neom, które już za niespełna dekadę ma stać się megamiastem, gościło we wtorek trzeci etap Rajdu Dakar 2020 rozgrywanego w Arabii Saudyjskiej. Załogi PETRONAS Team De Rooy IVECO doskonale poradziły sobie z jednym z najtrudniejszych odcinków specjalnych, obfitującym w kłopoty, wywrotki i wypadki. Po 2. etapie z kilkoma problemami, w kolejnym wszystkie cztery samochody zespołu dotarły do mety bez większych przygód.

 

Podobnie jak pierwszego dnia najlepszym kierowcą IVECO okazał się Janus van Kasteren — mimo przebitej opony, przez którą stracił szansę na czwarte miejsce na zakończenie etapu. Ósma pozycja pozostawiła niedosyt, ale z pewnością i tak miał on więcej szczęścia niż dzień wcześniej. Van Kasteren ukończył jazdę ze stratą 32m 43s do zwycięzcy dnia, Andrieja Karginowa. W klasyfikacji generalnej Holender zajmuje obecne 7. pozycję.

 

Janus van Kasteren: „25 kilometrów przejechaliśmy z przebitą oponą. Kosztowało nas to trochę czasu. Dziś jedną z najtrudniejszych rzeczy była nawigacja. Musieliśmy się kręcić w kółko, aby we właściwy sposób stawić się na każdym punkcie kontrolnym. Krajobrazy były niesamowite i naprawdę zaskakujące. Nie mogłem za bardzo rozglądać się na boki, ale podobała nam się ta trasa".

 

Vick Versteijnen zdołał utrzymać się w pierwszej 10. przez pierwszą połowę etapu, ale wypadł z niej po problemie w końcówce 427‑kilometrowego odcinka. Załoga PETRONAS Team De Rooy IVECO z numerem 522 ukończyła trzeci etap na 12. pozycji ze stratą 41m 22s do lidera. Versteijnen wspiął się o jedno miejsce w klasyfikacji ogólnej i po trzech dniach rywalizacji zamyka pierwszą 20.

 

Andorczyk Albert Llovera startujący w barwach PETRONAS Team De Rooy IVECO samochodem z numerem 517 zanotował 16. czas dnia. Z towarzyszącymi mu Alcayną i Torresem ukończył kolejny etap tuż za najlepszą 15, pretendując jednocześnie do pierwszej 10 w klasyfikacji ogólnej. Llovera zajmuje w niej 12. miejsce, ze stratą niespełna 20 minut do miejsca 10.

 

Michiel Becx w samochodzie IVECO Trakker z numerem 531 uplasował się tuż za kolegą z zespołu Albertem Lloverą, jako 17. na mecie etapu. Holenderska załoga, która zapewnia główne wsparcie dla trzech samochodów Powerstar PETRONAS Team De Rooy IVECO, nie miała tego dnia zbyt dużo pracy i zameldowała się na mecie w niespełna godzinę po zwycięzcy etapu. W klasyfikacji generalnej zajmuje ona obecnie 21. miejsce, 4h 48m za liderem.

 

Trasa etapu 4 prowadzi z Neom do Al Ula, z czego mniej więcej po połowie przypada na piaszczyste bezdroża i szutrowe szlaki. Najważniejsza będzie jednak nie szybkość, ale nawigacja, zwłaszcza pod koniec etapu. Czwartego dnia rywalizacji zawodnicy będą mijać ważne dla dziedzictwa kulturowego regionu świątynie Nabatejczyków.


WYNIKI ETAPU 3

1. Andriej Karginow (Kamaz) 3h 59m 15s

2. Siarhiej Wiazowicz (Maz) + 4m 54s

3. Anton Szibałow + 11m 13s

4. Richard De Groot (Renault) + 15m 25s

5. Ales Loprais (Praga) + 24m 59s

---------------

8. JANUS VAN KASTEREN (IVECO) + 32m 43s

12. VICK VERSTEIJNEN (IVECO) + 41m 22s

16. ALBERT LLOVERA (IVECO) + 50m 03s

17. MICHIEL BECX (IVECO) + 53m 57s

 

KLASYFIKACJA GENERALNA

1. Siarhiej Wiazowicz (Maz) 11h 34m 01s

2. Andriej Karginow (Kamaz) + 2m 18s

3. Anton Szibałow (Kamaz) + 20m 01s

4. Martin Macik (IVECO) + 38m 59s

5. Eduard Nikołajew (Kamaz) + 50m 12s

---------------

7. JANUS VAN KASTEREN (IVECO) + 1h 10m 55s

12. ALBERT LLOVERA (IVECO) + 1h 47m 14s

20. VICK VERSTEIJNEN (IVECO) + 4h 32m 40s

21. MICHIEL BECX (IVECO) + 4h 48m 45s

 

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

 

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują: Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi oraz gama IVECO WAY, w skład której wchodzą IVECO X-WAY dedykowany między innymi do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych i S-WAY do zastosowań w transporcie dalekobieżnym.

 

Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

 

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.

 

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com