Komunikaty

IVECO awansuje w klasyfikacji generalnej po przedostatnim etapie rajdu Dakar

Na zakończenie maratonu karawana Dakaru po raz drugi dotarła do Shubaytah, skąd wyruszyła w środę rano. Po 379 kilometrach, mimo problemów niektórych ciężarówek, PETRONAS Team De Rooy IVECO utrzymuje tempo i awansował na 6. pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

Shubaytah, 16 stycznia 2020 r.

 

Początek czwartkowego etapu to co najmniej 80 kilometrów przez wydmy. Odcinek specjalny o nazwie „Empty Quarter" zakończył dwudniową rywalizację bez prawa do zewnętrznej pomocy. PETRONAS Team De Rooy IVECO z powodzeniem poradził sobie z tym wyzwaniem.

 

Teraz jednym z głównych celów w Dakarze jest unikanie jakichkolwiek błędów. Załogi powinny też modlić się o to, aby nie przydarzyły im się żadne poważniejsze problemy — na przykład takie, jakie spotkały Aleša Lopraisa, jednego z głównych rywali Janus van Kasterena.

 

Stracił on prawie trzy godziny, co pozwoliło Holendrowi z PETRONAS Team De Rooy IVECO ukończyć etap na 9. miejscu i wspiąć się na 6. pozycję w klasyfikacji generalnej. Dla nas nie był to z pewnością etap idealny, ale półgodzinna strata to nienajgorszy wynik — ocenił Van Kasteren, który przez połowę etapu zmagał się z usterką hamulców.

 

Vick Versteijnen wystartował jako 12. Holender ścigający się w kategorii „Dakar Experience" zbliżył się do pierwszej 10. i ostatecznie zajął 12. miejsce ze stratą 45 min i 19 s do lidera.

 

Po bardzo trudnym wczorajszym etapie Albert Llovera znów znalazł się w pierwszej 15, spędziwszy kolejny ciężki dzień na arabskich wydmach. Andorczyk, któremu pokonanie 379 kilometrów zajęło niespełna godzinę dłużej niż liderowi, jest obecnie 15. w klasyfikacji generalnej.

 

Ostatnim kierowcą PETRONAS Team De Rooy IVECO na mecie etapu był Michiel Becx. Strata prawie dwóch godzin do zwycięzcy oznaczała 22. miejsce. Główną przyczyną takiego wyniku było wywrócenie się Trakkera z numerem 531, ale po uzyskaniu pomocy od Martina van der Brinka Becx zdołał dotrzeć do mety etapu i utrzymać 16. pozycję w klasyfikacji generalnej.

 

W piątek najwytrwalsze załogi pojawią się na mecie całego rajdu. Pierwsza edycja rajdu Dakar w Arabii Saudyjskiej zbliża się do końca, ale kierowcy mają do pokonania jeszcze 374 kilometry odcinków specjalnych. W Qiddiyi czeka podium oraz laury dla zwycięzców i każdego pojazdu, który zdoła tam dotrzeć.

 

WYNIKI 11. ETAPU

1. Andriej Karginow (Kamaz) 4h 44m 51s

2. Dmitrij Sotnikow (Kamaz) + 1m 27s

3. Anton Szibałow (Kamaz) + 3m 25s

4. Eduard Nikołajew (Kamaz) + 4m 18s

5. Siarhiej Wiazowicz (Maz) + 12m 14s

---------------

9. JANUS VAN KASTEREN (IVECO) + 28m 13s

12. VICK VERSTEIJNEN (IVECO) + 45m 19s

15. ALBERT LLOVERA (IVECO) + 54m 21s

22. MICHIEL BECX (IVECO) + 1h 52m 26s

 

KLASYFIKACJA GENERALNA

1. Andriej Karginow (Kamaz) 45h 04m 55s

2. Anton Szibałow (Kamaz) + 39m 33s

3. Siarhiej Wiazowicz (Maz) + 1h 52m 14s

4. Dmitrij Sotnikow (Kamaz) + 2h 49m 37s

5. Martin Macík (IVECO) + 3h 25m 27s

---------------

6. JANUS VAN KASTEREN (IVECO) + 4h 20m 15s

15. ALBERT LLOVERA (IVECO) + 12h 32m 47s

16. MICHIEL BECX (IVECO) + 14h 27m 36s

--- VICK VERSTEIJNEN (IVECO)

 

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

 

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują: Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi oraz gama IVECO WAY, w skład której wchodzą IVECO X-WAY dedykowany między innymi do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych i S-WAY do zastosowań w transporcie dalekobieżnym.

 

Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

 

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.

 

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com