Komunikaty

IVECO S-WAY: nowa kabina zaprojektowana z myślą o kierowcy. Najwyższy komfort prowadzenia i jakość życia w kabinie.

Nowa kabina IVECO S-WAY została zaprojektowana z myślą o kierowcy, aby połączyć doskonały komfort prowadzenia pojazdu ze znakomitą ergonomią i rozmieszczeniem elementów obsługi.

Nowa konstrukcja kabiny tworzy przestronne, dobrze wyposażone środowisko do życia z dużą przestrzenią do swobodnego poruszania się, a także z pojemnymi i dobrze zorganizowanymi schowkami.

Strefa nocna łączy w sobie funkcjonalność i wygodę poprzez nowy symetryczny układ, dobrze rozmieszczone schowki, złącza USB i elementy obsługi. 

Madryt, 02 lipca 2019 r.

Firma IVECO wyobraziła sobie kabinę IVECO S-WAY całkowicie na nowo i od podstaw, z podejściem projektowym skupionym wokół kierowcy w celu zapewnienia najwyższej jakości warunków życia, jazdy i pracy. Nowy układ kabiny tworzy przestronne środowisko dla kierowcy i pasażera z obszernymi, dobrze zorganizowanymi schowkami, wyjątkową ergonomią oraz wygodną i funkcjonalną strefą do spania.

Giuliano Giovannini, Head of Medium & Heavy Trucks Product Management IVECO, stwierdził: "Projektując nową kabinę dla IVECO S-WAY nie pozostaliśmy bezczynni w zakresie zaspokajania wszelkich potrzeb kierowcy. Naszym nadrzędnym celem było zapewnienie im pełnej satysfakcji w zakresie komfortu prowadzenia i jakości życia w kabinie, z doskonałą ergonomią oraz atrakcyjnym i przyjaznym środowiskiem jazdy, pracy i wypoczynku — ich domem z dala od domu". 

Najlepsze środowisko jazdy

Konstrukcja nowej kabiny opiera się na potrzebach kierowcy, począwszy od zapewnienia idealnej pozycji do kierowania pojazdem. Podstawa regulowanego fotela została obniżona w celu zwiększenia zarówno grubości siedziska, jak i zakresu skoku, zapewniając wszystkim kierowcom wygodną pozycję i optymalną widoczność. Obręcz koła kierownicy ma na dole część płaską, która zapewnia więcej miejsca na nogi kierowcy.

Ergonomiczne rozmieszczenie elementów obsługi zapewnia łatwy dostęp do wszystkich kluczowych funkcji dla kierowcy, komfortową i efektywną obsługę pojazdu.

Wielofunkcyjna kierownica, wyposażona w 22 przełączniki, udostępnia wszystkie niezbędne funkcje, w tym systemy wspomagania kierowania pojazdem, w zasięgu dłoni. Taka konfiguracja eliminuje rozpraszanie uwagi kierowcy, który może obsługiwać elementy bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy, co zwiększa jego bezpieczeństwo i komfort.

Tablica rozdzielcza i konsola środkowa zostały przeprojektowane w celu poprawy komfortu i efektywności obsługi, dzięki nowemu rozmieszczeniu elementów i znacznie lepszej funkcjonalności. 7-calowy ekran dotykowy zapewnia dostęp do nowoczesnego systemu informacyjno-rozrywkowego, który umożliwia kierowcy korzystanie w kabinie z funkcji cyfrowych, między innymi podłączenia i widoczności ekranu telefonu Apple Car Play. Dostępne są również: Bluetooth do transmisji strumieniowej w trybie głośnomówiącym i audio, radio DAB, system rozpoznawania głosu, system nawigacji dla samochodów ciężarowych, a także wiele udogodnień sprzętowych i programowych, w tym funkcje bezpieczeństwa cybernetycznego. Kierowca ma również dostęp do usług pomocy całodobowej i pomocy zdalnej, jak również do systemu oceny stylu jazdy.

Liczne przełączniki w konsoli środkowej zwiększają liczbę możliwych kombinacji, pozostawiając dodatkowe przełączniki do sterowania funkcjami zabudowy pojazdu lub naczepy.

Nowy przycisk uruchamiania/wyłączania silnika oraz gniazdo na elektroniczny kluczyk ze zintegrowanym pilotem zdalnego sterowania są wygodnie umieszczone na desce rozdzielczej w pobliżu przycisków obsługi skrzyni biegów D/N/R .

Przestronne, dobrze wyposażone środowisko życia

Nowa koncepcja kabiny tworzy przestronne środowisko życia z dużą ilością przestrzeni na swobodne poruszanie się.

Zmodyfikowana konstrukcja dachu, dolny tunel i górna półka zapewniają komfortową wysokość 2,15 m w środku kabiny, natomiast górna przestrzeń użytkowa jest o 35 cm szersza niż w poprzednim modelu, zapewniając łatwiejszy dostęp do górnej leżanki i schowków.

Centralna konsola posiada liczne, użyteczne funkcje sprzyjające komfortowi kierowcy i pasażera: poręczna półka z uchwytami na butelki i kubki, gniazda USB i 12 V oraz nowa szuflada, w której można przechowywać dokumenty o rozmiarze do A4 - wszystko podświetlone światłem konsoli, umożliwiającym korzystanie w nocy. Składany stolik na desce rozdzielczej przed siedzeniem pasażera można wykorzystać do wygodnego spożywania posiłków lub jako wygodne biurko do pracy.

Pojemne schowki są wygodnie rozmieszczone w całej kabinie, tak by zapewnić wszystkie potrzebne kierowcy miejsca na przechowywanie i tak aby wszystko było zawsze w zasięgu ręki. Nowy otwarty schowek podręczny w bocznych drzwiach posiada również uchwyt na 1,5-litrową butelkę. Przeprojektowana górna półka oferuje miejsce o pojemności 250 litrów. Uzupełnieniem tego są przestronne schowki zewnętrzne, które mogą być umieszczone zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera, o ogromnej pojemności wynoszącej 375 litrów.

Zadbano również o posiłki i napoje poprzez dostępne lodówki i schowki termiczne, pozwalające sprostać różnym wymaganiom. Wieko u góry lodówki ułatwia kierowcy bezpieczne sięgnięcie po chłodny napój bez całkowitego otwierania drzwiczek lodówki.

Firma IVECO przeprowadziła kompleksowe badania systemu oświetlenia wnętrza w celu zwiększenia komfortu widzenia w każdych warunkach, zapewniając odpowiednią jakość i jasność światła tam, gdzie i kiedy jest ono potrzebne, perfekcyjnie oświetlając kabinę dla każdego rodzaju użytkowania. Nowe, ściemniane lampy sufitowe w pełnej technologii LED można ustawić tak, by zapewnić oświetlenie tła dla nocnej jazdy lub pełnego oświetlenia wnętrza. Dwie niezależne, w pełni diodowe lampki do czytania zapewniają oświetlenie dla kierowcy i pasażera. Oprócz dogodnie rozmieszczonych przełączników, obrotowy przełącznik świateł umieszczony na górnej półce nad kierowcą umożliwia obsługę całego systemu oświetlenia. W nocy, umieszczona przy drzwiach funkcja blokowania przełączania inteligentnego oświetlenia zapewnia, że otwarcie drzwi nie włącza wszystkich świateł.

Strefa snu o wysokim komforcie

Nowa kabina IVECO S-WAY została zaprojektowana tak, aby zmaksymalizować komfort kierowcy podczas odpoczynku.. Symetryczny układ strefy nocnej z dolnym łóżkiem w kształcie litery T, kieszonkami i portami USB na obu końcach łóżka oznacza, że kierowca może wybrać stronę, w którą chce być zwrócony leżąc. Moduł łóżka, umieszczony pośrodku tylnej ściany, zapewnia łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych elementów sterowania - od ogrzewania i oświetlenia po radio i zamek drzwi.

Jednoczęściowa dolna leżanka może być wyposażona w materace o grubości 14 cm o 2 różnych poziomach komfortu do wyboru. W przypadku górnej leżanki dostępne są dwa rozwiązania odpowiadające różnym potrzebom: leżanka kompaktowa o szerokości 60 cm z materacem o grubości 8 cm, którą można złożyć i wykorzystać jako półkę na bagaż, bądź leżanka komfortowa o szerokości 70 cm z materacem o grubości 10 cm i drabinką.

Nocne zamki bezpieczeństwa na obu drzwiach chronią osoby w kabinie przed intruzami.

Doskonały system klimatyzacji i ogrzewania

Układ klimatyzacji oraz zintegrowane systemy chłodzenia i ogrzewania postojowego zapewniają idealną temperaturę we wnętrzu kabiny w każdych warunkach pogodowych, podczas jazdy lub postojów.

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują: Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi oraz gama IVECO WAY, w skład której wchodzą IVECO X-WAY dedykowany między innymi do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych i S-WAY do zastosowań w transporcie dalekobieżnym.

Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com