Komunikaty

IVECO S-WAY: otwiera świat nowych usług i funkcji w celu optymalizacji całkowitego kosztu posiadania.

Nowa komunikacja online IVECO S-WAY została zaprojektowana tak, by zmaksymalizować dyspozycyjność pojazdu i zapewnić operatorom transportowym spójne i przewidywalne usługi w celu zapewnienia niskich całkowitych kosztów posiadania i pomocy w zapewnieniu rentowności prowadzonej działalności.

Moduł komunikacji w IVECO S-WAY udostępnia nowe, dostosowane do potrzeb klienta profesjonalne konsultacje paliwowe, zarządzanie flotą i usługi serwisowe, aby zoptymalizować wydajność i efektywność floty.

Zaprojektowano go w celu poprawy jakości życia kierowcy przebywającego w samochodzie. Zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy, dzięki zaawansowanym funkcjom wspomagania kierowcy i inteligentnego prowadzenia pojazdu. Dostęp do danych zapewnia przyjazna dla użytkownika aplikacja MyIVECO EASY Way.

Madryt, 02 lipca 2019 r.

IVECO S-WAY przedstawia nowy świat komunikacji, który utrzymuje stałe połączenie między kierowcą, właścicielem floty, dealerem i firmą IVECO, wymieniając informacje i uczestnicząc w budowaniu rentowności firmy. Moduł komunikacji został zaprojektowany w celu wspierania operatorów logistycznych i zarządzających flotą poprzez optymalizację czasu pracy pojazdu, efektywności paliwowej i całkowitego kosztu posiadania oraz użytkowania pojazdu (TCO). Bardzo ważną funkcją jest również pomoc kierowcy w bezproblemowej i wydajnej pracy, co jeszcze bardziej zwiększa jego komfort życia w kabinie i prowadzenia pojazdu.

Carmelo Impelluso, Head of IVECO Brand Europe, stwierdził: „Opracowywaliśmy moduł komunikacji dla nowego IVECO S-WAY i związanych z nim usług z dwoma kluczowymi obszarami zainteresowania. Pierwszy z nich odnosi się do kluczowych trendów w branży digitalizacji i serwisowania w celu poprawy produktywności naszych klientów i całkowitego kosztu posiadania (TCO) poprzez maksymalizację dyspozycyjności pojazdu, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka awarii i nieplanowanych przestojów. Drugi priorytet dotyczy potrzeb operatorów logistycznych w zakresie przyciągnięcia wykwalifikowanych kierowców: wykorzystaliśmy każdą możliwość do wykorzystania technologii, w celu poprawy komfortu prowadzenia, ułatwienia życia w kabinie i pomocy w poprawie bezpieczeństwa jazdy".

Marco Liccardo, Head of Medium & Heavy Trucks Global Product Line, dodał: „Nowy IVECO S-WAY został opracowany w oparciu o te zasadnicze trendy w branży: jest wyposażony w bogaty w możliwości system  — nowy, zaawansowany moduł komunikacji — oraz nową zewnętrzną platformę, udostępniającą wiele dodatkowych usług. Jest to zwieńczenie procesu rozwojowego zapoczątkowanego przez IVECO Stralis, gdzie już wprowadzono usługi możliwe dzięki cyfryzacji. W swojej ostatecznej wersji, obecnie dostępnej na rynku, Stralis jest już pojazdem ciężarowym z funkcjami komunikacji, dostarczającym dane w czasie rzeczywistym w celu maksymalizacji dyspozycyjności oraz oszczędności paliwa".

Monitorowanie dyspozycyjności i zoptymalizowane zarządzanie flotą dzięki rozwiązaniom MyIVECO Way

Nowy moduł komunikacji w IVECO S-WAY jest połączony z nową infrastrukturą „Microsoft Azure" opartą na chmurze, która udostępnia nową gamę usług, przechodząc od podejścia reaktywnego do proaktywnego, oferując nowy sposób obliczania przebiegów między przeglądami oraz prewencyjny  serwis.

Umożliwia on bezpośrednią komunikację pojazdu z dyspozytornią IVECO Control Room, dostarczając dane w czasie rzeczywistym. Specjaliści IVECO monitorują pojazd przez całą dobę, aby zmaksymalizować dyspozycyjność i produktywność pojazdu. Poprzez proaktywne podejście, wykorzystują alarmy wywołane przez kody diagnostyczne, zdalną diagnostykę i bezprzewodową aktualizację oprogramowania, w celu zminimalizowania liczby wizyt w serwisie. Podejmują również działania zapobiegawcze inicjowane przez kody diagnostyczne i monitorowanie stanu technicznego akumulatora, klocków hamulcowych, filtrów paliwa i innych materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu klienci mogą skuteczniej planować niezbędne przestoje serwisowe.

Komunikacja IVECO S-WAY oferuje również wiele funkcji pomagających menedżerom optymalizować wydajność flot i obniżyć całkowity koszt posiadania. Funkcje te są łatwo dostępne na portalu i w aplikacji MyIVECO, co umożliwia klientom monitorowanie pojazdu za pomocą komputera stacjonarnego lub za pomocą urządzenia mobilnego. Mogą oni w czasie rzeczywistym analizować zużycie paliwa i styl jazdy kierowcy. Wbudowany system oceny stylu jazdy (DSE) generuje cotygodniowe Smart raporty, które zawierają kluczowe parametry pojazdu: korzystanie przez kierowcę z funkcji predykcyjnych oraz sugestie, jak poprawić styl jazdy w celu optymalizacji zużycia paliwa i wykorzystania pojazdu. Dane udostępniane przez pojazd w czasie rzeczywistym umożliwiają również menedżerom floty efektywne planowanie interwencji konserwacyjnych i naprawczych w celu ograniczenia nieplanowanych postojów i maksymalizacji żywotności monitorowanych komponentów w oparciu o rzeczywiste korzystanie z pojazdu.

IVECO S-WAY oferuje również nowe, dostosowane do potrzeb, usługi zarządzania flotą pojazdów. Nowa, profesjonalna usługa konsultacji paliwowych, zapewnia szczegółową analizę zużycia paliwa przez pojazd oraz sugestie specjalistów IVECO w zakresie sposobów poprawy oszczędności paliwa. Analiza ta jest porównywana z idealnym, opartym na zadaniach transportowych, szacunkowym zużyciem paliwa. Monitorowanie w czasie rzeczywistym i powiadamianie o zdarzeniach, które mogą mieć wpływ na efektywność paliwową pojazdu, takich jak ciśnienie w oponach, zapchanie filtrów i stan naczepy, pozwolą w porę zareagować i dodatkowo zwiększyć oszczędność paliwa.

IVECO S-WAY oferuje nową, zaawansowaną usługę logistyczną i dyspozytorską we współpracy z firmami Verizon i Astrata, która umożliwia menedżerowi floty identyfikowanie i śledzenie pojazdu za pomocą funkcji Geofencing oraz udostępnia usługę zdalnego pobierania danych z tachografu (RTD). Alternatywnie, interfejs sieciowy (API) aplikacji MyIVECO harmonijnie współpracuje z systemem klienta do zarządzania flotą, dostarczając wszystkie dane pojazdu w obrębie jednego systemu.

Obsługa bez wysiłku i bezpieczna jazda

Komunikacja pojazdu IVECO S-WAY została również opracowana z myślą o kierowcy, aby pomóc mu w bezproblemowej obsłudze i bezpiecznym prowadzeniu. Nowa aplikacja IVECO EASY została zaprojektowana tak, aby ułatwić życie kierowcy w kabinie, umożliwiając mu kontrolę nad wszystkimi funkcjami zarządzania kabiną i pojazdem za pomocą urządzenia mobilnego. Ponadto aplikacji można używać do aktywowania usługi pomocy całodobowej i uzyskania dostępu do usługi pomocy zdalnej.

Kierowcy mogą również zabrać do samochodu swoje cyfrowe życie dzięki Apple Car Play, który umożliwia im odzwierciedlenie ekranu urządzenia mobilnego w nowym systemie informacyjno-rozrywkowym i bezpieczne korzystanie ze wszystkich funkcji podczas jazdy.

Nowe podejście do  komunikacji pozwala również na monitorowanie korzystania przez kierowcę z zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i generowanie raportów z sugestiami, które pomogą mu poprawić styl jazdy i bezpieczeństwo na drodze.


IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują: Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi oraz gama IVECO WAY, w skład której wchodzą IVECO X-WAY dedykowany między innymi do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych i S-WAY do zastosowań w transporcie dalekobieżnym.

Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com