Komunikaty

Don Trucking ambasadorem IVECO i zrównoważonego rozwoju

IVECO Poland przedstawia pierwszą polską odsłonę nowego cyklu „Ambasador IVECO", którego celem jest podnoszenie świadomości wartości marki i jej znaczenia dla branży transportowej w wielu obszarach, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju. Pierwszym Ambasadorem została firma Don Trucking Sp. z o.o., głęboko zaangażowana w dekarbonizację transportu.

 

Warszawa, 18 stycznia 2023 r.

 

IVECO rozpoczyna w Polsce program „Ambasador IVECO", udzielając głosu Klientom, Partnerom biznesowym
i entuzjastom, którzy dzielą wartości marki w różnych tematach i doceniając ich osiągnięcia. Ze względu na głębokie zaangażowanie marki w dekarbonizację transportu, szczególna uwaga programu zwrócona jest na kluczowe obszary związane ze zrównoważonym transportem, zmniejszeniem emisji oraz gospodarką obiegu zamkniętego.

 

W premierowym odcinku cyklu IVECO przedstawia firmę Don Trucking Sp. z o.o., która już w 2018 roku, jako pierwsza w Polsce zainwestowała we flotę pojazdów zasilanych skroplonym gazem ziemnym LNG i kontynuuje rozwój niskoemisyjnej floty, umacniając misję swojego biznesu pod względem ekologii.

Wśród 150 pojazdów na naszej flocie, 60 to pojazdy IVECO napędzane LNG: mamy 20 IVECO Stralis i 40 IVECO S-WAY. Pojazdy te dają nam bardzo dobre TCO (eng. Total Cost of Ownership), sporo dobrej mocy napędowej dla naszego biznesu. Dzisiaj, ze względu na ceny paliwa, ten rodzaj napędu może być wyzwaniem, lecz to kwestia do rozwiązania z naszymi klientami – powiedział Don de Jong, właściciel
i założyciel Don Trucking. – Powód, dla którego firma Don Trucking wybrała IVECO to fakt, że dzielimy te same wartości. IVECO, podobnie jak my, sporo inwestuje w zrównoważony rozwój i tym samym czysty transport. A to pasuje idealnie do naszej działalności. Naszym celem jest neutralność węglowa firmy już w roku 2025 i pojazdy IVECO są ważnym elementem w jego realizacji.


Partnerstwo IVECO z firmą Don Trucking wykracza poza obszar sprzedaży i obsługi serwisowej floty pojazdów IVECO. W 2021 roku IVECO Poland podpisało umowę z Ecobal, siostrzaną inicjatywą bydgoskiej firmy, zajmującą się ochroną i powiększaniem powierzchni lasów w Europie. Na mocy tej umowy IVECO dzierżawi 5 ha lasu pod Radzanowem koło Mławy. To tam, na działce o powierzchni 1 ha w kwietniu tego roku pracownicy IVECO Poland, wraz z Ecobal posadzili 5.000 drzew, dając tym samym wyraz wielowymiarowego zaangażowania w kwestie ochrony środowiska.

 

Nasza współpraca z Ecobal i Don Trucking doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju IVECO. Lokalne działania mające na celu neutralizację emisji dwutlenku węgla realizowane przez IVECO w wielu krajach Europy, w tym w Polsce, są integralną częścią strategii dekarbonizacji i osiągnięcia przez markę zeroemisyjności netto w roku 2040 powiedział Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland. – Jesteśmy dumni, że firma Don Trucking zdecydowała się wziąć udział w projekcie „Ambasador IVECO". Don Trucking jest ambasadorem technologii napędów gazowych LNG i rozwiązań IVECO wspierających biznes,
a przede wszystkim ważnym aktorem na europejskiej arenie transportowej, wskazującym kierunek rozwoju transportu i proponującym jednocześnie efektywne sposoby na ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz neutralizację emisji dwutlenku węgla.

 

DON TRUCKING

Don Trucking to firma transportowa z wieloletnim doświadczeniem, której misją jest dostarczanie klientom siły roboczej i ciężarówek z uwzględnieniem efektywności przy wykorzystaniu zaawansowanych systemów i technologii planowania tras. Don Trucking dąży do pełnej neutralności pod względem bilansu dwutlenku węgla w 2025 roku. Firma aktywnie podejmuje kroki w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla poprzez projekty ochrony lasów i certyfikaty kompensacji emisji. Don Trucking oferuje niskoemisyjną flotę, na którą składają się samochody ciężarowe zasilane LNG oraz samochody z silnikiem Diesla, wszystkie spełniające normę EURO 6. Wraz ze swoimi klientami i partnerami firma dąży do osiągnięcia zielonego łańcucha w sektorze transportu.

 

ECOBAL

Ecobal zapewnia swoim klientom profesjonalną opiekę i wiedzę specjalistyczną w zakresie kompensacji emisji dwutlenku węgla i ochrony lasów za pomocą certyfikatów kompensacyjnych, potwierdzonych przez zewnętrzne podmioty. Poprzez efekty klimatyczne wielu różnych działań, które firma wykonuje na co dzień, Ecobal ma na celu zapewnienie swoim klientom sposobu na rekompensatę emisji dwutlenku węgla w sposób przejrzysty i niezawodny. Ecobal oferuje swoim klientom własne wyznaczone drzewo lub część lasu.

Obecnie Ecobal obejmuje ochroną obszary leśne w Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Rumunii. Klienci mogą więc  poznawać osobiście i wspierać bioróżnorodność na terenach oferowanych przez firmę, co pozwala klientom Ecobal poczuć się aktywnie zaangażowanym w projekt. Certyfikaty wystawiane przez Ecobal zaświadczają, że działka objęta patronatem nie zostanie przekazana nikomu innemu na czas trwania umowy. Wszystkie dochody ze sprzedaży certyfikatów są ponownie inwestowane w ochronę i utrzymanie prywatnych lasów Ecobal w Europie.

 


IVECO

IVECO jest marką Iveco Group N.V. (MI: IVG). IVECO projektuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych, terenowych samochodów ciężarowych oraz pojazdów do zastosowań terenowych.

Szeroka gama produktów marki składa się z Daily, pojazdu z segmentu w przedziale 3,3 – 7,2 tony, Eurocargo od 6 do 19 ton oraz,
w segmencie ciężkim powyżej 16 ton, gamy IVECO WAY z pojazdem drogowym IVECO S-WAY, IVECO T-WAY do zadań w ciężkim terenie i IVECO X-WAY do lekkich misji terenowych.

IVECO zatrudnia na całym świecie blisko 21 000 osób. Zarządza zakładami produkcyjnymi w 7 krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii
i Ameryce Łacińskiej, gdzie produkuje pojazdy wyposażone w najnowsze zaawansowane technologie. 4200 punktów sprzedaży i serwisu
w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne wszędzie tam, gdzie pojazd IVECO pracuje.

Więcej informacji o IVECO: www.iveco.com

 

 

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

 

IVECO

Aleksandra Zielińska
Marketing Manager Poland & Ukraine
aleksandra.zielinska@iveco.com

 

Facebook:  https://www.facebook.com/IVECO/

YouTube: https://www.youtube.com/user/IvecoPoland

Instagram: https://www.instagram.com/iveco/

Twitter: https://twitter.com/Iveco

IVECO Live Channel: https://ivecolivechannel.com

DON TRUCKING / ECOBAL

Guido de Jaeger

Marketing Manager

guido.de.jager@don-trucking.eu

https://ecobal.eu/

https://don-trucking.eu/