Komunikaty

Cztery ciężarówki PETRONAS Team De Rooy IVECO w pierwszej 20. po dziewiątym dniu rajdu Dakar

Mimo niewielkich różnic czasowych między poszczególnymi załogami Janus van Kasteren wciąż jest najlepszym kierowcą w zespole i zajmuje 10. miejsce ze stratą 13 minut do lidera. Llovera, Becx i Versteijnen również znaleźli się w pierwszej 20.

 

Haradh, 14 stycznia 2020 r.


Dziewiąty etap Dakaru 2020, z pomiarem czasu na 415 kilometrach, dobiegł końca. Cała trasa między miastami Wadi Al-Dawasir i Haradh była jednak znacznie dłuższa, bo z uwzględnieniem odcinków dojazdowych i neutralizacyjnych liczyła aż 886 kilometrów. Przed kolejnym etapem kierowcom należy się więc solidny odpoczynek.

 

Głównym celem PETRONAS Team De Rooy IVECO było ukończenie etapu przez wszystkie cztery załogi. Jednym z najtrudniejszych wyzwań dla kierowców był wszechobecny pył. W tym etapie rywalizacja odbywała się w kanionach, dolinach, a także na długich prostych.

 

Janus van Kasteren był przekonany, że powinien bronić 7. miejsca w klasyfikacji generalnej. Z 10. miejscem po dzisiejszym etapie i stratą niespełna kwadransa do zwycięzcy Karginowa, na trzy dni przed końcem rajdu, udaje mu się utrzymać dotychczasową pozycję. „Jechaliśmy w tumanie kurzu. Musieliśmy być ostrożni — to był trudny etap. Zdarzały się też długie proste, na których rozpędzaliśmy się do 140 km/h. Podobała nam się taka jazda i zrealizowaliśmy zamierzony cel"oświadczył Van Kasteren.

 

Albert Llovera jest jednym z ciekawszych uczestników Dakaru 2020, walczącym o swoją najnewlepszą pozycję w rajdzie. Andorczyk z PETRONAS Team De Rooy IVECO ukończył etap na 15. miejscu, ze stratą 23 minut do zwycięzcy. Wczoraj Lloverę odwiedził Fernando Alonso z Toyoty. Wygląda na to, że hiszpański kierowca zdopingował go do dobrego występu.

 

Michiel Becx w możliwie jak najlepszy sposób przygotował się do jutrzejszego etapu maratońskiego, w którym zawodnicy nie będą mogli liczyć na pomoc żadnego z pojazdów spoza wyścigu. Becx i Versteijnen, nieuwzględniani już z klasyfikacji generalnej, zabiorą części zamienne, które w razie problemów mogłyby się przydać do naprawy Powerstarów Van Kasterena i Versteijnena.

 

Becx zakończył dzisiejszy etap na 17. miejscu, przed 19. Versteijnenem, który miał problemy z zawieszeniem. Jeżeli nie liczyć Versteijnena, który ściga się w formule „Dakar Experience", Becx zamyka listę uczestników w barwach PETRONAS Team De Rooy IVECO na 16. pozycji.

 

W środę kierowcy reprezentujący wszystkie kategorie zmierzą się w etapie maratońskim z Haradh do Shubaytah. Etap 10. z 534‑kilometrowym odcinkiem specjalnym przybliży ich o kolejny dzień do mety Dakaru 2020 wyznaczonej w mieście Qiddiya.

 

WYNIKI 9. ETAPU

1. Andriej Karginow (Kamaz) 3h 33m 42s

2. Siarhiej Wiazowicz (Maz) + 3m 19s

3. Eduard Nikołajew (Kamaz) + 9m 24s

4. Aleš Loprais (Praga) + 9m 42s

5. Gert Huzink (Renault) + 9m 58s

---------------

10. JANUS VAN KASTEREN (IVECO) + 13m 40s

15. ALBERT LLOVERA (IVECO) + 23m 40s

17. MICHIEL BECX (IVECO) + 29m 23s

19. VICK VERSTEIJNEN (IVECO) + 34m 00s

KLASYFIKACJA GENERALNA

1. Andriej Karginow (Kamaz) 38h 05m 25s

2. Anton Szibałow (Kamaz) + 38m 35s

3. Siarhiej Wiazowicz (Maz) + 1h 08m 36s

4. Aleš Loprais (Praga) + 2h 14m 09s

5. Dmitry Sotnikow (Kamaz) + 2h 49m 29s

---------------

7. JANUS VAN KASTEREN (IVECO) + 3h 46m 42s

13. ALBERT LLOVERA (IVECO) + 8h 00m 30s

16. MICHIEL BECX (IVECO) + 11h 56m 40s

--- VICK VERSTEIJNEN (IVECO)

 

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

 

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują: Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi oraz gama IVECO WAY, w skład której wchodzą IVECO X-WAY dedykowany między innymi do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych i S-WAY do zastosowań w transporcie daleko bieżnym.


IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.

 

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com