Pareiškimas spaudai

Atgal į PAREIŠKIMAI SPAUDAI
Naujojo vilkiko Iveco EcoStralis pristatymas
Ketvirtadienį, rugpjūčio 26 d., pirmąsyk Lietuvoje pristatytas naujas Italijos sunkiųjų automobilių gamintojų „Iveco“ gaminys: vilkikas „ECOStralis“. Jį pristatė krepšininkas Rimantas Kaukėnas.
 
Naujasis „Iveco Stralis“ modelis buvo sukurtas kaip kuro taupymo mašina. Joje įdiegta keletas naujų sistemų, mažinančių kuro sąnaudas. Vienas svarbiausių ekonomiškumą lemiančių veiksnių yra oro pasipriešinimas. Todėl šioje transporto priemonėje įdiegtas efektyvus aerodinaminis paketas, kuris mažina oro pasipriešinimą.
 
Svarbiausias „ECOStralis“ privalumas – programa „iECO“. Jos dėka didžiausias variklio sukimo momentas išvystomas tik labiausiai reikalingu momentu. Važiuojant įprastu režimu sistema kuro sąnaudas sumažina iki minimalaus lygio.
 
„ECOStralis“ modelyje įdiegta padangų slėgio stebėjimo sistema. Ji vairuotoją laiku perspėja apie slėgio pokyčius padangose, taip padėdama ne tik taupyti degalus, bet ir užtikrinti saugumą. Kita naujovė – pavarų dėžė su nauju „EcoFleet“ režimu, kuris vairuotojui leidžia pavarą perjungti tik esant būtinybei, o kitais atvejais dalinai riboja rankinį pavaros pasirinkimą. Taip sumažinama vairuotojo klaidos tikimybė. Juk jis ne visada vairuoja tą pačią transporto priemonę, todėl nepažįsta kiekvienos jų valdymo subtilybių.
 
„Išanalizavę tolimųjų reisų vilkikų eksploatacijos išlaidas pamatėme, kad kuras sudaro apie trečdalį visų sąnaudų. Tai ženkli išlaidų dalis, kurią galima sumažinti pasirinkus ekonomišką transporto priemonę. Vilkike „ECOStralis“ įdiegtos naujovės padeda pasiekti didesnę nei 7 proc. ekonomiją. „ECOStralis“ taupo kurą ir mažina anglies dvideginio emisiją, o sujungti ekonomiją ir ekologiją bei saugumą jau nuo seno yra „Iveco“ tikslas“, – sakė UAB „Transmitto“ atstovas Vytautas Dailydka.
 
„ECOStralis“ siūlomas su 420, 460 arba 500 arklio galių taupančiais kurą ir skirtais tolimiesiems reisams varikliais. 460 arklio galių variklis – tai nauja variklio versija, suteikianti papildomas 10 arklio galių mažesnėmis kuro sąnaudomis.
Atgal į PAREIŠKIMAI SPAUDAI