Pareiškimas spaudai

Atgal į PAREIŠKIMAI SPAUDAI
Naujasis IVECO Trakker Bi-fuel

Per paskutinę žemės ūkio įrangos gamintojų parodą Brazilijoje „Agrishow“ „Iveco“, „FPT“ ir „Bosch“ pristatė bendrą savo produktą - sunkvežimį „Trakker Bi-Fuel“, varomą etanolio ir dyzelino mišiniu.


Naujasis sprendimas leidžia iš dalies atsisakyti iškastinio kuro ir naudoti ekologišką: etanolis - atsinaujinantis energijos šaltinis. Automobilio ratų konstrukcija 6x4, bendra masė 63 t. Sunkvežimis komplektuojamas kartu su cisterna skysčiams transportuoti. Sunkvežimio variklis „Cursor 9“ 360 AG su „Common Rail" sistema. Šis agregatas naudoja kuro mišinį, kuriame 40 % etanolio ir 60 % dyzelino. Etanoliui ir dyzelinui yra du atskiri bakai ir elektroninis degalų valdymo blokas. Etanolis įtraukiamas tiesiai į įsiurbimo kolektorių dėl susidariusio slėgio. Suspaudimo takto metu etanolis maišomas su dyzeliniais degalais ir tuomet vyksta degimas. Stabiliam variklio veikimui nereikia antidetonacinių priedų. Kenksmingų išmetamųjų dalelių kiekį kontroliuoja deguonies kiekio išmetimo dujose daviklis (lambda zondas).

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad etanolio ir dyzelino mišinys sutaupo maždaug 6 % kuro. Dar vienas „Bi-Fuel“ technologijos privalumas tas, kad galima naudoti tik dyzelinius degalus. Tai, be abejo, padarys ši sunkvežimį patrauklų antrinėje rinkoje.

Atgal į PAREIŠKIMAI SPAUDAI