Pareiškimas spaudai

Atgal į PAREIŠKIMAI SPAUDAI
Dakaras 2013: du Iveco pirmame dešimtuke, De Rooy 4-as, Kuipers 9-as

Petronas De Rooy Iveco užėmė 4, 9 ir 13 vienas bendroje galutinėje Dakaras 2013 rikiuotėje. Lenktynėse dalyvavo Gerard de Rooy su „Iveco Powerstar“, Renè Kuipers su „Iveco New Trakker Evolution 3“ ir Miki Biasion su „Iveco New Trakker Evolution 2“.

Dakaro paskutinio segmento, 14-ojo etapo pabaigoje Gerard de Rooy finišavo antras, o Miki Biasion - trečias. Nors šie rezultatai buvo įspūdingi, jie jau nepakeitė bendros sunkvežimių rikiuotės.

Gerard de Rooy ir jo „Iveco Powerstar“ iki garbės pakylos pritrūko kiek daugiau nei trijų minučių, kuriomis jis atsiliko nuo 3-ją vietą lenktynėse užėmusio varžovo. Nepaisant savo atkaklumo ir didelių pastangų ralio metu patirtų sunkumų ir sudėtingos aplinkos akivaizdoje, olandų vairuotojas nepajėgė vėl laimėti prestižinės pirmosios vietos, kurią buvo užėmęs praėjusiais metais Dakaras 2012 ralyje ir šį kartą jam teko tenkintis 4-ja vieta.

Nuo pat lenktynių pradžios De Rooy demonstravo komandos lyderio savybes ir pirmuose trijuose greičio ruožuose laimėjo tris pergales. Vėliau varžybose jis laimėjo dar tris greičio ruožus. 

Komandos draugas Miki Biasion dažnai demonstravo savo sugebėjimus padėti komandos lyderiui De Rooy. Jo tryliktoji vieta bendroje įskaitoje atspindėjo didelę vairuotojo pažangą lyginant su tomis vietomis, kurias jis užėmė lenktynėms įpusėjus.

Renè Kuipers taip pat pademonstravo puikią pažangą ir baigė lenktynes 9-oje vietoje: “Dakare 2013 aš pirmą kartą varžiausi sunkvežimių kategorijoje, tai buvo nuostabi patirtis. Aš pradėjau labai vertinti naująjį Trakker, kurį turėjau malonumą vairuoti. Aš tikrai noriu vėl viską pradėti iš naujo,” apie savo patirtį kalbėjo Kuipers.

Italas ir Dakaro veteranas Miki Biasion sakė: “Dėl smėlio šiais metais Dakaras buvo labai sudėtingas. Ypač tai pasakytina apie pirmąją lenktynių dalį, kurios metu paviršius buvo daug įvairesnis. Tokiais momentais, kai žmogui tenka susidurti su tokiais sunkiais išmėginimais, komandinis darbas vaidina lemiamą vaidmenį. Pradžioje man nepasisekė ir aš praradau laiko, tačiau kartu su komanda kovojau iki galo dėl vietos ant podiumo „Iveco“ komandos spalvoms. Galiausiai mums nepavyko to pasiekti, tačiau mes tikrai padarėme viską, ką galėjome.

Niūresnis De Rooy pridėjo: “Idealūs sunkvežimiai, idealios fizinės būklės vairuotojai, tikrai vieninga komanda ir jokio prizo. Nebeturiu ką pasakyti.”

Išskirtinio komandinio darbo dėka „Petronas De Rooy Iveco“ komandai vis tik pavyko pasiekti, kad du jos automobiliai bendroje klasifikacijoje patektų į pirmąjį dešimtuką. Dakare dalyvavę Iveco automobiliai pasirodė idealūs ekstremaliai, bekelės ralio aplinkai ir buvo optimaliai sureguliuoti siekiant didelio energijos panaudojimo efektyvumo.

Itin sunkus Pietų Amerikoje vykęs ralis tapo išbandymu, kurio metu automobiliai ir jų vairuotojai pademonstravo drąsą, refleksus ir gebėjimą spręsti problemas pilname kliūčių kelyje – nuo dykumos iki akmenų, smėlio kopų ir dažnai nepalankių sąlygų, dėl kurių ralio organizatoriams teko atšaukti du etapus.

Taigi, bendrovei Iveco ralis yra vertinga galimybė pamatyti savo gaminius lenktynėse bei išbandyti juos ekstremaliomis sąlygomis trijose Pietų Amerikos šalyse. Dakaro rezultatai rodo Iveco sunkvežimių puikų patikimumą bei jų tvirtumą ir efektyvumą. 

Dakaras laikomas pasaulio svarbiausiu bekelės raliu sutraukiančiu milijonus žiūrovų. 2013 metų ralis prasidėjo sausio 5 dieną Peru sostinėje Limoje, driekėsi per Argentiną ir baigėsi sausio 20 dieną Čilės Santjago mieste. Lenktynes sudarė 14 etapų, kurių bendras ilgis buvo 8000 kilometrų.

Atgal į PAREIŠKIMAI SPAUDAI