​Septintoji kelionės savaitė

51 kelionės dieną, nuvažiavus 14‘000 km Overland12 ekspedicija pasiekė Afrikos ekvatoriuje esantį Kamerūną.

Prieš atvykstant į Kamerūną, konvojus pravažiavo pro Beniną ir Nigeriją.

Kertant Beniną neįvyko jokių nesusipratimų ir 100 km buvo sklandžiai įveikti geru asfaltuotu keliu.
Daug rūpesčių sukėlė ir daug laiko atėmė ilgi ginčai su ginkluotais Nigerijos pasienio pareigūnais, neleidusiais judėti link sostinės Lagoso.

Lagose, kuris yra vienas populiariausių miestų Afrikos žemyne, didelį rūpestį kėlė komandos saugumas, dėl itin aukšto nusikalstamumo lygio.

Lagose Overland komanda apsilankė naujame IVECO pardavimo ir aptarnavimo salone, kur kruopščiai patikrino automobilių techninę būklę. Norėdami populiarinti IVECO naujojo atstovo vardą, Overland12 ekspedicija surengė rėmimo akciją vietiniam futbolo klubui. Ši iniciatyva buvo puikiai priimta tiek pačių sportininkų, tiek pačio IVECO atstovo.

Oranžinis karavanas toliau pajudėjo link Kamerūno, kuris padarė skurdaus ir sunkiai besiverčiančios valstybės įspūdį.

Nors ekspediciją lydėjo ginkluota apsauga, komandai ne karto teko baimintis dėl savo saugumo ir gyvybės. Netoli valstybinės sienos, konvojus buvo priverstas staiga keisti maršrutą, kad nepapultų į kryžminę ugnį tarp vyriausybės pajėgų ir sukilėlių. Tokie konfliktai yra įprastas vaizdas šiame regione, kurį lydį besigelbstinčių nuo žūties pabėgėlių grupės.

Išvykus iš Kamerūno, kolona pasuko link Gabono ir Kongo, į juose slypinčias ekvatorines džiungles. Kelionės maršrutas driekėsi per negyvenamas teritorijas, kuriose žmogus ir automobilis dar nebuvo palikę žymės. Tačiau komandos tai neišgąsdino, o dar labiau motyvavo misiją pabaigti numatytu laiku.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 1337df9e-c9a8-8089-37b2-c1571525ee04.