​Dvylikta ekspedicijos savaitė

Poilsio Keiptaune metu, įgula buvo pakeista antrą kartą nuo kelionės pradžios sausį Turine.

Misijos vadovas Beppe Tenti, fotografas Andrea Borgarello ir Iveco techninis vadovas Beppe Simonato vieninteliai nariai kurie tęsė kelionę toliau nuo pat jos pradžios.

Naujiems komandos nariams iš karto teko nelengva užduotis per vieną dieną nukeliauti 900 km ir pasiekti Pietų Afrikos Respublikos vykdomosios valdžios sostinę Pretoniją.

Pretonijoje, IVECO atstovybėje AFS, buvo pakeisti automobilių tepalai ir padangos, atlikti kruopštūs patikrinimai. Labai svarbu techninį aptarnavimą atlikti kokybiškai, kadangi pakeliui nebus autorizuotų IVECO atstovybių, o kelionė tesis kelias savaites.

Po neilgo sustojimo PAR sostinėje, Overland12 ekspedicija pajudėjo į šiaurę, ir nuvažiavusi 300 km kirto Botsvanos sieną.

Botsvana yra gana retai apgyvendinta valstybė – jos plotas yra beveik du kartus didesnis nei Italijos, o gyventojų yra tik 2 mln. iš kurių 200‘000 gyvena sostinėje Gaborone, kur ir buvo numatytas kitas karavano sustojimas pakeliui į šiaurę.

Ekspedicija antrą kartą per dvi savaites kirto Ožiaragio atogrąža, pirmą kartą tai buvo Namibijoje važiuojant į pietus, o šį kartą tai buvo keliaujant į šiaurę. Pasirodžius pirmosioms molio trobelėms, tai buvo ženklas, kad ekspedicija artėjo link juodosios Afrikos širdies.

Prieš kertant Zambijos sieną, karavanas kirto Chobė nacionalinį parką – gerai žinomą parką ne tik Botsvanoje, bet ir Afrikoje. Parkas žymus gyvūnų gausa ir augalų įvairove.

Pasiekus Zambijos Respubliką, Overland12 komanda turėjo progą pasigrožėti vienu nuostabiausiu gamtos stebuklu – Viktorijos kriokliais. Šis gamtos stebuklas yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

Kelionė link Zambijos sostinės Lusakos tapo tikru iššūkiu tiek vairuotojams, tiek Iveco automobiliams, nes dėl staigių ir gausių liūčių keliai tapo sunkiai pravažiuojami.

Pasiekus Zambijos sostinę, Overland komandos nariai buvo pasveikinti Italijos ambasados darbuotojų ir oficialios Iveco atstovybės personalo. Šis sustojimas leido komandos nariams pasisemti naujų jėgų, o automobiliams buvo atliktas patikrinimas. Overland12 misija kelyje praleido jau 3 mėnesius ir ruošėsi naujiems nuotykiams bei netikėtumams, kurie laukė kelionėje į šiaurę link Kongo Demokratinės Respublikos.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: a49c069f-19ff-8089-73e1-a6a25ec7e7a6.