​Dešimtoji ekspedicijos savaitė

Nukeliavus 20‘000 km, 72 ekspedicijos dieną, Overland12 karavanas pasiekė Namibiją, vieną piečiausių Afrikos valstybių.

Ši šalis yra garsi natūralia, bet pavojinga gamta – niūriu Skeletų krantu, aukščiausiomis smėlio kopomis, išdžiūvusia Kalahario dykuma. Verta aplankyti senovinius miestus su tenai gyvenančiais Bušmenų genties atstovais.

Prieš atvykstant į Namibiją, Overland karavanas kirto Angolą ir turėjo įveikti bene sunkiausią visos savo kelionės trijų dienų trukmės atkarpą, tam kad pasiektų sostinę Luandą.

Vadovaujantis žemėlapiu, atrodė, kad teks įveikti sąlyginai trumpą neasfaltuotą kelią. Tačiau realybėje tai buvo neišvažiuojamas tropinio miško kelias, jei jį galima būtų apskritai pavadinti keliu. Važiuodami be jokių orientyrų, pagal kuriuos galima būtų vadovautis pasirenkant kryptį, IVECO automobiliams teko įveikinėti kelis kilometrus valandų valandas, įveikiant 70% statumo įkalnes, rizikuojant apsiversti.

Dėka komandos ryžto ir drąsos ir puikaus IVECO automobilių pravažumo ir patikimumo, misija buvo tęsiama toliau, atsiradus, iš pirmo žvilgsnio, neįveikiamoms kliūtims. Nesustojant, nepasiduodant – pagrindiniai žodžiai apibūdinantys bene visą Overland ekspediciją.

Overland projektas startavo 1995 metais, siekiant įgyvendinti ambicingą planą apkeliauti visą pasaulį su oranžiniais IVECO automobiliais. Ne tik apkeliauti, bet ir papasakoti likusiam pasauliui apie planetos tolimiausius neištirtus kampelius ir apie tenai gyvenančius žmones. Viso buvo įvykdytos 12 ekspedicijų. Ekspedicijas galima būtų aprašyti šiais skaičiais:

nuvažiuota virš 270‘000 km, ko pakaktų apvažiuoti Žemę 7 kartus

važiuota keturiuose kontinentuose – Europoje, Amerikoje, Azijoje bei Afrikoje

aplankytos 122 šalys

įveikta 12 misijų

kelionėje praleistos 1145 dienos – daugiau nei 3 metai

sukurta 115 televizinių laidų

Sekantis Overland12 ekspedicijos tikslas yra pasiekti Pietų Afrikos respubliką, apsisukti ir grįžti namo į Italiją.

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: 45b3059f-79d5-8089-73e1-a23c2313193a.