Efektyvi stabdžių sistema

Naujasis Trakker komplektuojamas su stabdžių sistemomis:

• ABS
• EBL
• ASR (užsakoma papildomai)

Važiuojant bekelės režimu mažesniu nei 15 km/h greičiu, vairuotojas gali atjungti ABS sistemos veikimą, tam kad stabdant ant slidaus ir nelygaus paviršiaus būtų užtikrintas vienodas ratų slydimas ir sukibimas. Automobiliui pasiekus didesnį nei 15 km/h greitį, ABS sistema įjungiama automatiškai.


Stabdžių antiblokavimo sistema

ABS (angl. Anti-lock Braking System) sistema neleidžia blokuotis ratams stabdant, nesvarbu kokiomis eismo sąlygomis yra važiuojama.
ABS sistema analizuoja daviklių ratuose siunčiamą informaciją, kada ratas gali blokuotis. Esant rato blokavimui, sistema sumažina rato stabdymo jėgą tik tiek, kad ratas toliau suktųsi, tokiu būdu, esant ekstremalioms sąlygoms, yra neprarandama automobilio vairavimo kontrolė. Sistema nedelsiant išjungiama esant normaliam ratų su keliu sukibimui.


Stabdymo jėgos paskirstymas

EBL (angl. Electronic Brake force Limitation) sistema paskirsto stabdymo jėgą ašims, atsižvelgiant į jų apkrovą stabdymo metu.
EBL sistema gauna informaciją iš ABS daviklių ratuose, ir analizuoja stabdymo jėgos charakteristikas.
Važiuojant į priekį ir staigiai stabdant svorio centras pasislenka į priekį, dėl ko galiniai ratai stabdo mažiau efektyviai. EBL sistema stabdymo metu  paskirsto ašims stabdymo jėgą taip, kad išlaikytų maksimalų visų ašių stabdymo efektyvumą.


Antipraslydimo sistema


ASR (angl. Anti-Slip Regulation) sistema kontroliuoja, kad greitėjimo metu varantieji ratai neprabuksuotų.
ASR sistema:

• suteikia automobiliui stabilumo
• neleidžia ratams buksuoti pajudant iš vietos
• saugo padangas nuo greito dėvėjimosi.

ASR sistema analizuoja varančiųjų ratų sukimosi greitį ir esant slidžiam keliui neleidžia jiems prabuksuoti, tokiu būdu leidžiant lengviau įveikti stačias ir slidžias įkalnes ar pan.