Astana, dějiště veletrhu Expo 2017, potvrzuje svou důvěru v IVECO BUS :

s novou dodávkou 210 vozů Urbanway bude nyní zdejší vozový park disponovat 570 autobusy IVECO

IVECO BUS dodala astanskému podniku LRT LLP, provozovateli veřejné hromadné dopravy hlavního města Kazachstánu, 210 vozů Urbanway Euro VI a Urbanway Hybrid o délce 12 a 18 metrů. Dodávka se uskutečnila během oficiální slavnosti pořádané 15. května v kazašském městě Kostanay za přítomnosti předsedy vlády Kazašské republiky, pana Bakytžana Sagintajeva, dále pana Valfrého di Bonza, ředitele CNH Industrial pro Střední Asii, pana Lavrentěva, předsedy skupiny Allur, a pana Semejbajeva, výkonného ředitele SaryarkaAvtoProm LLP.

IVECO BUS je zároveň evropským lídrem na trhu vozů s alternativním pohonem v oblasti hromadné osobní dopravy a nabízí nejširší spektrum vozů na stlačený zemní plyn (CNG), hybridní a elektrický pohon ve svém průmyslovém odvětví. To činí z IVECO BUS dokonalého partnera pro město Astana i veletrh Expo 2017, který se bude díky tématu Energie budoucnosti soustředit na „průzkum strategií, programů a technologií zaměřených na rozvoj udržitelné energie, podporu energetické bezpečnosti a efektivity a podporu využití obnovitelné energie".

Zmíněných 210 vozů Urbanway přibude ke stávajícím 358 autobusům IVECO BUS Citelis Euro V., které jsou již využívány v astanské městské hromadné dopravě, a budou zajišťovat efektivní a udržitelnou mobilitu během veletrhu Expo 2017 i v následujících letech. Díky realizaci této dodávky se IVECO BUS s 570 autobusy provozovanými v Astaně stane nejsilnějším hráčem na kazašském trhu ve svém průmyslovém odvětví.