Daily Tourys získal titul “International minibus of the year 2017“

Vůz Daily Tourys zvítězil v prvním ročníku soutěže „Mezinárodní minibus roku 2017" po třídenní sérii testů Minibus Euro Test, jejichž výsledky vyhodnocovala porota složená z novinářů zastupujících 18 nejvýznamnějších specializovaných časopisů z celé Evropy. 

Podle poroty si vůz Daily Tourys v konkurenci dalších šesti vozů vedl v testech nejlépe. Minibusy byly testovány v reálných silničních podmínkách na stoupajících i klesajících tratích, na dálnicích, v úzkých uličkách a v celé řadě dalších nejrůznějších situací.

Tato nová cena „Mezinárodní minibus roku" ("International minibus of the year 2017") byla letos vytvořena porotou prestižní evropské soutěže International Bus & Coach of the Year a je věnována minibusům, mikrobusům a midibusům určeným pro profesionální osobní dopravu.

Daily Tourys vyniká vysokou úrovní zákaznické personalizace, kterou nabízí z hlediska specifikací i uspořádání sedadel. Díky tomu vůz zaručuje exklusivní cestovní zážitek s luxusním komfortem a elegantním prostředím pro cestující i pro řidiče. Sedadla jsou kvůli větší variabilitě přimontována na kolejnice, což umožňuje snadno měnit požadovaný počet míst: pokud zákazník požaduje více prostoru pro nohy, lze maximální počet 19 sedadel zredukovat na 16. Kolejnice jsou upevněny na zvýšené podestě, což zajišťuje vyšší komfort cestujících a snadný přístup ke všem sedadlům, který ani v nejmenším neomezují podběhy kol. Polohovatelná sedadla Kiel Touristic s tříbodovými bezpečnostními pásy zaručují maximální komfort a eleganci.

Daily Tourys nabízí největší zavazadlový prostor ve své třídě. Jedná se o zadní zavazadlový prostor se sníženým dnem v zadní části vozu o objemu 2,5 m3, díky kterému se snadno nakládá i vykládá. Vysoký standard vybavení, zaručující cestujícím pohodlí a zábavu při dlouhých cestách, zahrnuje individuální klimatizaci, LED osvětlení, nový multimediální systém IVECO, USB porty a  LCD monitor.

Technologie jako exklusivní 8stupňová automatická převodovka Hi-Matic, zadní pneumatické odpružení či retardér Telma zaručují absolutní požitek z jízdy a cestovní komfort. Nejnovější bezpečnostní prvky odpovídající požadavkům evropské směrnice R66 zajišťují maximální bezpečnost pro cestující i řidiče.

Silný a spolehlivý 3litrový dieselový motor o výkonu 180 HP je zárukou vysoké a efektivní výkonnosti. Dvouletá plná záruka bez omezení najetých kilometrů přispívá k minimalizaci celkových provozních nákladů (TCO). Rozsáhlá síť 667 servisních center po celé Evropě, v nichž pracují technici na vysoké odborné úrovni, vám umožní klidné cestování s jistotou, že váš vůz bude neustále ve špičkové kondici.