​Eurocargo veoki ajalugu

Eurocargo on võitnud rohkem auhindu kui ükski teine keskklassiveok ja aastatega on ta muutunud oma klassi etaloniks Euroopas.

Eurocargo on väärikas järglane mudelite seeriale, mis on selles segmendis ajalugu teinud.

Ivecol on olnud mitmeid eellasi, esmalt OM Lupetto, mis 1960ndatel vedas kaupa tol ajal veel põllumajanduslikus Itaalias. Tööstuse ja majanduse arenedes toodi turule maanteeveok. Tegelikult tähistas 1959. aastal turule toodud Lupetto Itaalia jõudmist majandusliku õitsengu aega.

1977. aastal andis Lupetto teatepulga edasi Iveco Zeta mudelivalikule. Olles tol ajal äärmiselt uudne veok, rahuldas Zeta kõik keskklassiveo vajadused (kandevõime 2500–6500 kg).

Oluline edasiminek selle segmendi sõidukite ajaloos oli turbomootori tutvustamine avalikkusele 1987. aastal: esmaesitlusel kasutati reklaamlauset „TurboZeta. Parim, täiustatud”.

Vaid mõned aastad hiljem, 1991. aastal toodi turule Eurocargo: see uus veok oli tõeline revolutsioon. Tänu kvaliteedile ja komponentide ulatuslikule standardimisele oli võimalik konstrueerida üle 500 versiooni, mis rahuldasid kõik veovajadused.

1992. aastal võitis Eurocargo aasta veoki auhinna, mis oli järjekorras esimene, eelnedes arvukatele pressiauhindadele.

Pärast ümberkujundamist 2003. aastal ja uute Euro 4/5 mootorite väljatöötamist 2006. aastal tutvustati avalikkusele 2008. aastal uhiuut, praeguse konfiguratsiooniga Eurocargot, millel on täiesti uus kabiinivalik ja mille kujundus on kooskõlas Iveco uute suundumustega.

Saatmiseks valmis

Kas olete tuttav meie mudelivalikuga ja olete juba otsuse teinud? Vajutage siia, et näha, kas see on saadaval.

Leidke edasimüüja

Alt