Uus Daily Natural Power sõidab gaasi- ja bensiinimootori jõul.
Veok, mis on konstrueeritud ja optimeeritud sõitma gaasimootori jõul, lülitub ümber bensiinimootorile, kui gaas peaks otsa saama. Ühe tankimisega läbib veok u 400 km.

Valida saab 6 täismassi (madelveokid täismassiga 3,5–6,5 t ja kaubikud 3,5–5,2 t) ja 3 keretüübi vahel: kaubik, madelveok ja topeltkabiiniga veok (6 + 1).

Kokku on valikus 6 teljevahet (kaubikul 3300–3950 mm, madelveokil 3450–4750 mm ja topeltkabiiniga veokil 4100 mm). Kaubiku kaubaruumi maht jääb vahemikku 12–17,2 m3.

Iveco on ainus tootja, kes peale täieliku valiku kergeid ja raskeid tarbeveokeid pakub ka täit valikut gaasimootoriga veokeid. Iveco gaasimootoriga veokeid on Euroopas müüdud juba 10 000 ühikut. Peamiselt kasutatakse neid linnavedudes.

Maagaas on üks tulevikukütustest, kuid juba praegu pakub see ökonoomset ja keskkonnasäästlikku lahendust transpordiprobleemidele:

  • samaväärsete diiselmootoritega võrreldes aitab see säästa kuni 20% kütust;
  • kõige väiksem keskkonnamõju võrreldes teiste sisepõlemismootoritega (puudub täielikult väävli, süsivesiniku ja osakeste emissioon, CO2 emissioon on väga väike);
  • vaikne töö (umbes 5 db väiksem müra kui võrdväärsel diiselmootoril)
  • ja mis kõige olulisem – see on ohutu kütus. Isesüttimistemperatuur on kaks korda kõrgem kui diislil ja bensiinil. Paagid on läbinud põhjalikud katsed ja peavad vastu kaks korda suuremale töörõhule. Kuna gaas on õhust kergem, hajub see lekke korral kiirelt.

Gaasil töötavad veokid võivad parkida maa-alustes garaažides, neid lubatakse praamile, kuid mis veelgi olulisem – tänu väga madalale emissioonitasemele lubatakse neid ka piiratud liiklusega aladele (nt kitsastesse kohtadesse).

Kõik Iveco gaasimootoriga mudelid vastavad EEV (keskkonnasäästliku sõiduki) direktiivi nõuetele – tegelikult on nende emissioonitase isegi madalam, kui Euro 6 nõuded seda ette näevad.

Uus Daily juhtimiseks on vaja B-kategooria juhiluba (sõiduki täismass kuni 3,5 t).

Web Part Error: A Web Part or Web Form Control on this Page cannot be displayed or imported. The type could not be found or it is not registered as safe. Correlation ID: b3ec069f-9980-8089-73e1-a1bed5688d06.