Pressiteade

Iveco müüb Leedule kollaseid koolibusse
25. augustil, vahetult enne uue kooliaasta algust, tarniti kohalikele omavalitsustele 45 uut Iveco Daily koolibussi.

Leedu ametlik Iveco maaletooja UAB „Transmitto“ võitis haridusministeeriumi konkursi ja alates uue kooliaasta algusest vurab Leedu teedel ja tänavatel 45 uut, ohutut, säästlikku ja keskkonnasõbralikku Iveco Daily koolibussi.

Kollased bussid veavad põhikooli- ja gümnaasiumiõpilasi koolidesse ja puuetega lapsi nende õppeasutustesse. Neid busse kasutatakse ka klassiekskursioonidel ja muudel üritustel.

Iveco Daily koolibussid vastavad kõikidele põhilistele Euroopa Liidu ohutus- ja kvaliteedinõuetele ja on kohandatud Leedu viletsatel külavaheteedel sõitmiseks. Bussis on 20 turvavööga istet. Nüüdisaegne võimas, säästlik ja keskkonnasõbralik 3-liitrine mootor arendab 146 hj võimsust ja 350 Nm pöördemomenti.

Laste sõidumugavuse suurendamiseks on täiendavalt paigaldatud panoraamaknad, mis võimaldavat paremat väljavaadet. Astmed on kohandatud väikestele lastele. Paigaldatud on ka muid lisaseadmeid, mida kollastel bussidel varem ei ole olnud.

 Koolide edendamise programmi osana varustab haridusministeerium iga aastal kollaste bussidega üha uusi piirkondi, et lapsed saaksid kaugetest küladest kiiresti ja lihtsalt kooli jõuda. Õpilaste vedu erivarustusega koolibussidega on palju odavam kui ühistranspordiga.

Iveco

Iveco töötab välja, toodab ja turustab suurt valikut kerge, keskmise ja raske koormusega kaubaautosid, raskeveokeid, linna- ja linnadevaheliste liinide busse ning eriotstarbelisi sõidukeid, mida rakendatakse näiteks tuletõrjeks, maastikusõiduks, julgeoleku tagamiseks ja kodanikukaitseks.

Ivecos töötab üle 24 500 inimese. Ettevõttel on 16 riigis 27 tootmisüksust, kus kasutatakse tipptasemel tehnoloogilisi lahendusi, mis on välja töötatud viies uuringukeskuses. Lisaks Euroopale tegutseb ettevõte Hiinas, Venemaal, Türgis, Austraalias, Argentiinas, Brasiilias ja Lõuna-Aafrikas. Igas maailma nurgas on tagatud Iveco sõidukite tehniline tugi tänu rohkem kui 4600 teeninduspunktile rohkem kui sajas riigis.

Vilnius,

2009-08-24