Pressiteade

Uus kolmanda põlvkonna Daily: endiselt esirinnas ka aastal 2014
Mitmeti täiustatud (sh parema manööverdusvõimega) uus Daily, mille mudelivalik ulatub vastupidavast raamautost ruumika kaubikuni, sobib suurepäraselt igasugusteks kergvedudeks.

Iveco kolmanda põlvkonna Daily sõidukeid, mis jõuavad Euroopas peagi müügile, esitletakse eri riikide autoajakirjanikele juunis. Selles täiesti uue sisuga sõidukis on ühendatud traditsioonid ja uuendused, mistõttu on see transporditeenuste pakkujate seas eelistatud sõiduvahend.

Seda sõidukit valmistatakse Suzzaras Itaalias ja Valladolidis Hispaanias asuvates Iveco tehastes, mille tootmisliinide uuendamisse on hiljuti tehtud suuri investeeringuid.

Peale selle, et uue Daily juures on kasutatud eelmise põlvkonna sõidukist üle võetud klassikalise ehitusega alusraami , mis tagab tugevuse, paindlikkuse ja pikaajalise vastupidavuse ning lihtsustab raamautode komplekteerimist, on Iveco Daily 2014. aasta mudelil veel palju teisi uudseid omadusi.

Iveco on teinud suuri pingutusi nii kaubiku kui ka raamauto täiustamiseks, keskendudes siiski viimasele, et parandada igakülgselt selle suutlikkust. Näiteks tagab optimeeritud mahutavus paremad sõiduomadused ja suurema kandevõime ning kergemini juurdepääsetav laadimisruum parema kasutusmugavuse.

Kaubiku mahutavuse suurendamiseks kombineeriti tõhusamalt selle teljevahet, kogupikkust ja laadimisala pikkust. Tänu sellele on valikus uued mudelid mahutavusega 18 ja 20 m³ (oma klassi suurim mahutavus) ning 11 m³ (oma klassi parim kaubaveotõhusus, mis näitab kaubaruumi ja sõiduki kogupikkuse vahelist suhet).

Tänu pikema teljevahe ja lühema tagaülendiga uuele kujundusele paistab Daily silma nii suurepäraste sõiduomaduste kui ka teada-tuntud hea manööverdusvõimega kitsastes oludes. Kõigil kuni 3,5tonnise kogumassiga mudelitel on uus esivedrustus, mis tagab esmaklassilise kontrolli sõiduki üle ja maksimaalse kandevõime ning teeb sõitmise veelgi mugavamaks. Üherattaveolistel mudelitel on uue paigutusega tagavedrustus, mistõttu paikneb laadimisala umbes 55 mm madalamal – see aga lihtsustab kauba peale- ja mahalaadimist.

Kolmanda põlvkonna Daily on mõeldud eelkõige ettevõtetele: selle kulud on eelmise mudeliga võrreldes enam kui 5% väiksemad, seejuures on kõige rohkem vähenenud sõiduki omamise üldkulud, millele lisaks võib tõsta esile oma klassi parimat suutlikkust ning laia valikut mootoreid, käigukaste ja telgede ülekandesuhteid.

Oluliselt on parandatud ka sõidumugavust : kabiin on endisest mugavam ja vaiksem, seejuures on juhiiste tippklassi autodele omase asetuse ja omadustega. Sõitjateruumi ergonoomikat (oma kategoorias parimate seas) täiendavad parem heliisolatsioon, tõhusam kliimaseade ja mugavad juhtimistingimused olenemata sellest, kui rasket koormat parasjagu veetakse.

Uus Daily, mis on tugev, mitmekülgne ja lihtsalt juhitav, kuid tänu täiesti uuele kujundusele ka esmaklassilise väljanägemisega, on hea näide järjepidevatest uuendustest sõiduki juures, mis on juba enam kui 35 aastat olnud keskne sõiduk kergvedude valdkonnas.

Et valikut veelgi mitmekülgsemaks muuta, on uus Daily saadaval ka erinevate väikebussimudelitena: nii on võimalik tulla vastu nende klientide soovidele, kes pakuvad reisijateveoteenust kas linnas või kiirtransporti linnast väljas.

Uus Daily on Iveco esindustes üle Euroopa müügil alates juunist.