Pressiteade

Iveco ja New Holland Agriculture toetavad TAF liiklusohutuse Kampaaniat

Iveco ja New Holland Agriculture teevad koostööd Rahvusvahelise autotranspordi föderatsiooniga (TAF) TAF liiklusohutuse Kampaania ametliku tarnijana. Lepingu kohaselt teevad organisatsioonid tihedat koostööd liiklusohutuse üldteadmisete levitamisel.

Oma toetusest TAF liiklusohutuse Kampaaniale teatasid Iveco ja New Holland Agriculture Itaalias, Torino linnas painevas tööstuspargis toimunud pressikonverentsil. Ülemaailmne TAF kampaania ergutab ohutu juhtimise teadvustamist ja õpetamist, vähendamaks liiklusõnnetusi maailma teedel.

 Igal aastal hukub liiklusõnnetustes 1,3 miljonit inimest ja 50 miljonit inimest saab vigastusi. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) hinnangul: kui selle kriitilise probleemi lahendamiseks ei rakendata meetmeid, tõusevad liiklusõnnetused surmapõhjuste seas 2030 a. tähtsuselt viiendale kohale - ennustatakse, et igal aaastal hukub liiklusõnnetustes 2,4 miljonit inimest.

 TAF liiklusohutuse kampaania püüab lahendada selle kriitilise probleemi, keskendades Föderatsiooni vahendid ja abi kogu maailmas tegutsevatele, selle Föderatsiooni liikmetele, kes levitavad teadmisi ohutumatest teedest, transpordivahenditest ja ohutumast käitumisest.  

Iveco ja New Holland Agriculture alustavad tarnimistegevust võidusõidutrassidele, kus TAF organiseerib ringrajaautode maailmameistrivõistlusi - kõrgeima taseme võistlusi ringrajaautodele maailmas. 

Siin demonstreerib Iveco esimest turvaveoautot - spetsiaalselt varustatud Stralis`st, mis täidab "Saateveoauto" rolli. See transpordivahend alustab võistlust, sõites trassil ühe ringi enne juhtautot.

Lisaks seisab kinnises turvatsoonis "Iveco" värvides kiirabiauto. See transpordivahend toimib lavana, lavataguse ruumina ja kohtumiste kohana, kus rõhutatakse kommertstranspordivahendite turvalisuse aspekte liikluses. Monzas toimuval meistrivõistluste esimesel etapil osaleb New Holland Agriculture ABS SuperSteer™ süsteemiga varustatud traktoriga T7 Auto Command.

Iveco raskeveokite lipulaev, uus Stralis Hi-Way valiti Aasta veoautoks 2013 tänu selle tehnilistele andmetele, kaasa arvatud ohutus,. See transpordivahend on tehnoloogilisest seisukohast erakordne. Kasutatud aktiivsete turvalahenduste seas on kaasaegne avariipidurdussüsteem, pidurdusassistendi funktsioon, juhi tähelepanu jälgimise abifunktsioon ja sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem. Xenon esilaternad parandavad nähtavust ja garanteerivad turvalisema ja kergema juhtimise.

Veoauto kabiin on kasutajale nii töö- kui eluruum. Sel põhjusel on kabiini ergonoomika ja elukvaliteet kabiinis eriti tähtis neile, kes juhivad raskekaalulisi transpordivahendeid pikkade vahemaade taha ja pikka aega. Sel põhjusel on juhtimisseadmed paigutatud külgedele ja kesktsooni, mis tagab nende hea nähtavuse ja lihtsa juurdepääsu.

New Holland Agriculture, üks põllumajandustehnika tootjate liidritest maailmas, peab oma tooteid luues juhi turvalisust alati üheks oma prioriteetidest.

Transpordivahend peab olema varustatud kompleksse aktiivsete ja passiivsete turvavahendite arsenaliga mis on eriti tähtis talunike kaitsmisel kõikide riskifaktorite eest, luues neile võimaluse töötada täiesti ohutult. "Tark" "pidurisüsteem ning ABS SuperSteer™ süsteem suurendavad pidurdamise turvalisust, parandades samal ajal manööverdusvõimet ning tagavad transpordivahendi ohutu juhtimise järskudel nõlvadel. „Active StopStart“ on üks tähtsamaid  suure võimsusega New Holland traktorite "Auto Command™“ astmeteta käigukastide ohutusvahendeid. Kui traktor peatub, ei võimalda süsteem sel liikuda ei edasi ega tagasi ja seda isegi juhul, kui traktor veab järsul kallakul rasket kooremat. 

Veelgi enam, New Holland kõigi traktorite standardvarustuses on kukkuvate esemete eest kaitsmise süsteem, mis kaitseb kabiini ja juhti ülevalt kukkuvate esemete eest. Kabiini konstruktsioon tagab nähtavuse kõikides suundades. See saavutatakse kabiinis ainult 4 posti, täisklaasist uste ja klaasist katuse kasutamisega, mis parandab turvalisust tõstmistöödel traktori ees. Palju auhindu võitnud "Sidewinder™" käetugi ja multifunktsionaalne kang „Command Grip™“ ühendavad traktori kõik peamised funktsioonid loogilisse ja ergonoomilisse skeemi ning teevad juhtimise lihtsamaks, ohutumaks ja intuitiivseks.

Seega on juhtide tervise ja heaolu kaitsmine kompanii "New Holland Agriculture" absoluutne prioriteet, millel on positiivne mõju mitte üksnes ohutusele, vaid ka tootlikkusele.