Pressiteade

Iveco võitis Slovakkia riigihanke 110 tuletõrjeauto tarnimiseks
Iveco võitis esmakordselt Slovakkia valitsuse poolt 21 aastaks korraldatud kaheastmelise riigihanke sealsele tuletõrje- ja päästeametile (HaZZ) 110 tuletõrjeauto tarnimiseks, mis põhinevad 6×6 šassiil Trakker AT260T45V. Tuletõrjeautode kere koos kustutusvee pumpade ja paakidega tarnib Tšehhi eriseadmete tootja Továrna hasící techniky Polička (THT Polička). Lepingu järgi tarnitakse 55 sõidukit kohe ja ülejäänud 55 sõidukit 2010. aasta mai lõpuks.

Trakkerite ümberehituse eeltööd teostab riigihanke peatöövõtja, Iveco Slovakkia maaletooja Auto-Impex oma Trnava autokeskuses. Neid eeltöid on vaja selleks, et šassii ja kere omavahel täiuslikult sobitada. Tööde käigus valmistatakse ette šassii ja kere vahelised CAN-siinid ning digitaal- ja analoogsidesüsteemid.

Enne tarnelepingu sõlmimist läbis 2009. aasta aprillis tarnitud katseeksemplar šassii ja kere põhjalikud katsetused. Nüüdseks on Auto-Impexi 20-liikmeline tehnikute meeskond läbinud projekti kvaliteedinõuete ja lepingu ajapiirangu täitmiseks vajaliku igakülgse koolituse. Iga 5 päevaga valmistatakse ette 5 sõidukit, mis antakse seejärel koos THT tehnikutega üle kliendi tulevasele 9-liikmelisele meeskonnale koos vastava süvakoolitusega.

Auto-Impexi erisõidukite asjatundja Peter Michalik ütles: „Me oleme väga põnevil, et saame tuletõrje- ja päästeametile tarnida 21 aastaks esimesed uued seadmed.“

Iveco

Iveco töötab välja, toodab ja turustab suurt valikut kerge, keskmise ja raske koormusega kaubaautosid, raskeveokeid, linna- ja linnadevaheliste liinide busse ning eriotstarbelisi sõidukeid, mida rakendatakse näiteks tuletõrjeks, maastikusõiduks, julgeoleku tagamiseks ja kodanikukaitseks.

Ivecos töötab üle 24 500 inimese. Ettevõttel on 16 riigis 27 tootmisüksust, kus kasutatakse tipptasemel tehnoloogilisi lahendusi, mis on välja töötatud viies uuringukeskuses. Lisaks Euroopale tegutseb ettevõte Hiinas, Venemaal, Türgis, Austraalias, Argentiinas, Brasiilias ja Lõuna-Aafrikas. Igas maailma nurgas on tagatud Iveco sõidukite tehniline tugi tänu rohkem kui 4600 teeninduspunktile rohkem kui sajas riigis.

Torino,

2009-11-03