Pressiteade

Iveco ja FPT Industrial esitlevad Euro VI heitmenormidele vastavat ainulaadset SCR-tehnoloogiat
Iveco ja FPT Industrial teatavad oma valmisolekust täita uue Euro VI heitmenormide nõudeid ainulaadse SCR (valikuline katalüüsreduktsioon) tehnoloogiaga. Seda hakatakse kasutama kahel uuel Cursori ja Tectori mootorivalikul, mis on mõeldud raskeveokitele ja bussidele.

Neid uusi mootoreid, mis on varustatud FPT Industriali tehnoloogiaga „ainult SCR“, iseloomustab optimeeritud põlemisprotsess ja järeltöötlussüsteemid, tänu millele säilib Iveco klassi parim kütuseökonoomsus ja suureneb keskkonnasäästlikkus. Seda võimaldab patenteeritud juhtimistehnoloogia, mis aitab saavutada NOx-heitmete märkimisväärse vähendamise (üle 95% võrreldes parimate konkurentide 80–85%-ga).

Meie valik on tehnoloogia „ainult SCR“

Ivecol on seljataga tehniliste uuenduste pikk ajalugu. Uuenduste eesmärgiks on vähendada kasutuskulusid, milles kütusekulu on kriitilise tähtsusega. 2005. aastal kehtestatud Euro IV/V heitmenormide nõuete täitmiseks valis Iveco SCR-i tee. See otsus tehti puhtalt sõiduki soetamis- ja ülalpidamiskulusid silmas pidades. Tänu sellele lahendusele optimeeriti täielikult põlemisefektiivsust ja seeläbi vähendati kütusekulu. Seda võimaldas NOx-heitmete märkimisväärne vähendamine SCR-i heitgaaside järeltöötlussüsteemi abil.

Euro VI heitmenormid ei ole muutnud Iveco strateegiat ega klientide nõudlust kütusesäästlike sõidukite järele. Üldtunnustatud fakti kohaselt, et kõike ei ole võimalik saavutada ei põlemiskambris ega heitgaaside väljalaskesüsteemis, rakendas Iveco oma katkematus arendustegevuses FPT Industriali poolt välja töötatud tehnikasaavutusi, et täiustada SCR-tehnoloogia efektiivsust. Selle tulemusel töötati välja täilikult patenteeritud SCR-i juhtimissüsteem, mis võimaldab vähendada heitmekogust ennenägematult madalale tasemele. Tulemuseks on tehnoloogia „ainult SCR“, mis on mõeldud keskmise ja suure jõudlusega mootoritele.

Järeltöötlustehnoloogia „ainult SCR“ ainulaadsus seisneb selles, et äärmiselt rangetele NOx piirnormidele vastamiseks piisab ainult valikulisest katalüüsreduktsioonist ilma et heitgaasi retsirkulatsiooni oleks vaja kasutada.

SCR-tehnoloogia nii suur efektiivsus saavutati peamiselt tänu süsteemi juhtimisele, mis tagab põhjalikult ja täpselt AdBlue doseerimise ja järeltöötlussüsteemi termiliste omaduste kontrolli all hoidmise. Koos tehnoloogiaga „ainult SCR“ juurutatakse ka uue põlvkonna järeltöötluse riistvara, mis on valminud FTP Industriali intensiivse uurimistöö tulemusel ja milles on kasutatud mitmeid olulisi patenteeritud lahendusi:

  • heitgaasi ja AdBlue sissepritse optimeeritud hüdrodünaamiline modelleerimine SCR katalüsaatoritel;
  • otsesidega juhtimisloogika, mis võimaldab AdBlue täpset doseerimist sissetuleva NOx emissiooni vähendamiseks;
  • ammoniaagi ja NOx anduri tehnoloogia heitgaaside ülitäpseks tuvastamiseks, mis võimaldab reguleerida AdBlue doseerimist võimalike muudatuste kompenseerimiseks SCR-katalüsaatoris;
  • isoleeritud toruga keerissegamistehnoloogia tagab tänu pöörlevale liikumisele karbamiidi homogeense hüdrolüüsi ja jaotamise heitgaasijoas.

Ülalnimetatud patentide kombinatsioon võimaldab vähendada NOx emissiooni kuni ligi 95%, saavutades teatud tingimustes tulemuseks peaaegu 100%.

Iveco

Iveco töötab välja, toodab ja turustab suurt valikut kerge, keskmise ja raske koormusega kaubaautosid, raskeveokeid, linna- ja linnadevaheliste liinide busse ning eriotstarbelisi sõidukeid, mida rakendatakse näiteks tuletõrjeks, maastikusõiduks, julgeoleku tagamiseks ja kodanikukaitseks.

Ivecos töötab üle 24 500 inimese. Ettevõttel on 16 riigis 27 tootmisüksust, kus kasutatakse tipptasemel tehnoloogilisi lahendusi, mis on välja töötatud viies uuringukeskuses. Lisaks Euroopale tegutseb ettevõte Hiinas, Venemaal, Türgis, Austraalias, Argentiinas, Brasiilias ja Lõuna-Aafrikas. Igas maailma nurgas on tagatud Iveco sõidukite tehniline tugi tänu rohkem kui 4600 teeninduspunktile rohkem kui sajas riigis.

Torino

2011-05-19