Pressiteade

Iveco Trakker De Rooylt Dakari rallimeeskonnaga Samoteris
Hollandi meeskonna De Rooy poolt spetsiaalselt 2011. aasta Dakari ralliks ette valmistatud mudelit Trakker 4x4 esitletakse rahvusvahelisel kaeve- ja ehitustehnika messil Samoter, mis toimub Veronas homsest pühapäevani, 6. märtsini 2011.

Seda sõidukit, mis oli esinumber maailma kõige kuulsama ralli viimasel võistlusel, esitletakse Iveco demoalal – see on suur ala messikompleksi siseruumides, mis on mõeldud spetsiaalselt dünaamikakatsetuste korraldamiseks.

Trakker, mille konstruktsioon põhineb šassiil 190T50W, millele on paigaldatud kabiin Active Day, on kohandatud ja konstrueeritud nii, et see talub suuri pingeid ja rallitingimustele iseloomulikku tormakat tempot. Sõiduk on varustatud FPT Industriali kuuesilindrilise mootoriga Cursor 13, mille võimsus on enam kui 800 hj ja mis arendab kiirust üle 150 km/h.

Samoteris esitletud Trakker näitas end viimasel Dakaril konkurentidega võrreldes hästi ja loovutas oma koha alles siis, kui pärast hüppele järgnenud väga rasket maandumist oli juht Gerard De Rooy sunnitud võistluse katkestama selgroovigastuse tõttu. Tema meeskonnakaaslane, kes sõitis täpselt samasugusel Trakkeril, ületas aga finišijoone Hollandi meeskonna jaoks ajaloolise kuuenda kohaga.

Iveco

Iveco töötab välja, toodab ja turustab suurt valikut kerge, keskmise ja raske koormusega kaubaautosid, raskeveokeid, linna- ja linnadevaheliste liinide busse ning eriotstarbelisi sõidukeid, mida rakendatakse näiteks tuletõrjeks, maastikusõiduks, julgeoleku tagamiseks ja kodanikukaitseks.

Ivecos töötab üle 24 500 inimese. Ettevõttel on 16 riigis 27 tootmisüksust, kus kasutatakse tipptasemel tehnoloogilisi lahendusi, mis on välja töötatud viies uuringukeskuses. Lisaks Euroopale tegutseb ettevõte Hiinas, Venemaal, Türgis, Austraalias, Argentiinas, Brasiilias ja Lõuna-Aafrikas. Igas maailma nurgas on tagatud Iveco sõidukite tehniline tugi tänu rohkem kui 4600 teeninduspunktile rohkem kui sajas riigis.

Torino

2011-02-28