Pressiteade

Iveco militaarsõidukid Prantsuse relvajõududele
Fiat Industrial Groupi kuuluv Iveco sai koostöös Prantsuse ettevõttega Soframe (Alstatian Lohr Groupi tütarettevõte) lepingu universaalsete miliaarsõidukite tarnimiseks Prantsuse relvajõududele. Pakkumuse korraldas 2007. aastal Prantsuse Kaitseministeeriumi juurde kuuluv kaitsetööstusettevõte (DGA).

Lepingu raames tarnitakse esialgu 200 sõidukit kogumaksumusega umbes 160 miljonit eurot. See on osa tarnelepingust, mille kohaselt võidakse juurde tellida kuni 2400 sõidukit kogumaksumusega umbes 800 miljonit eurot.

Spetsiaalsed suure läbivusega militaarsõidukid veoskeemiga 8x8 tarnib Astra, mis kuulub Iveco kaitsesõidukite üksusesse. See ettevõte on spetsialiseerunud väga erineva konfiguratsiooniga taktikaliste kaitsesõidukite tootmisele, lisaks konstrueeritakse ja toodetakse maastikul sõitmiseks mõeldud ehitus- ja kaevandussõidukeid.

Prantsuse sõjaväele mõeldud sõidukid tarnitakse osaliselt soomustatud juhikabiiniga, erinevate keredega, mida on võimalik haakemehhanismiga hõlpsalt paigaldada ja eemaldada, järelhaagise haakekonksu ja kraanaga militaarsõidukite pukseerimiseks. Need sõidukid tagavad meeskonnale maksimaalse kaitse, nad on äärmiselt mitmekülgse kasutusotstarbe ja suure kandevõimega. Tarne hõlmab hooldust ja varuosadega varustamist.

Kere ja šassii seadmed valmistab ja koostab Prantsuse ettevõte Soframe, mis kuulub Alsation Lohr Groupi koosseisu. Nendel sõidukitel on FPT Industriali mootorid Cursor, mis on toodetud samuti Prantsusmaal, ja muud kvaliteetsed Prantsuse päritolu komponendid.

Leping, mis allkirjastati DGA 2007. aastal korraldatud hanke tulemusel ning mille võitsid Iveco ja Soframe, kelle pakkumine osutus parimaks nii tehnilises kui majanduslikus mõttes, on kõige komplekssem ja laiaulatuslikum leping Euroopas selles sektoris 2010. aastal ja üks mahukamaid lepinguid, mis DGA on eales sõlminud.

Tänu sellele olulisele tarnelepingule konsolideerib Iveco koos oma esmaklassiliste partneritega oma juhtpositsiooni Euroopa turu militaarsektoris, millele Iveco on alati pakkunud uudseid lahendusi nii sõidukite kui täiustatud tehnoloogiate näol spetsiaalselt militaarseks kasutusotstarbeks. Näidetena võib tuua juhikabiini kaitse ning hooldus- ja teeninduslahendused, mis on sellesse olulisse sektorisse tarnitud sõidukitel möödapääsmatud. Kõik see vastab täielikult Prantsuse relvajõudude vajadustele ja nõuetele.

Iveco

Iveco töötab välja, toodab ja turustab suurt valikut kerge, keskmise ja raske koormusega kaubaautosid, raskeveokeid, linna- ja linnadevaheliste liinide busse ning eriotstarbelisi sõidukeid, mida rakendatakse näiteks tuletõrjeks, maastikusõiduks, julgeoleku tagamiseks ja kodanikukaitseks.

Ivecos töötab üle 24 500 inimese. Ettevõttel on 16 riigis 27 tootmisüksust, kus kasutatakse tipptasemel tehnoloogilisi lahendusi, mis on välja töötatud viies uuringukeskuses. Lisaks Euroopale tegutseb ettevõte Hiinas, Venemaal, Türgis, Austraalias, Argentiinas, Brasiilias ja Lõuna-Aafrikas. Igas maailma nurgas on tagatud Iveco sõidukite tehniline tugi tänu rohkem kui 4600 teeninduspunktile rohkem kui sajas riigis.

Torino

2011-01-10