Pressiteade

Uus Iveco Iveco Stralis HI-WAY valiti aasta veokiks 2013

Iveco uus raskeveok STRALIS Hi-Way pälvis tiitli „Aasta rahvusvaheline veok 2013”. Seda iga-aastast auhinda annavad välja 25 väljapaistvat Euroopa tarbeveokiajakirja ning see määratakse veokile, mis on žürii arvates aidanud kõige rohkem kaasa autovedude tõhustamisele, muu hulgas kütusesäästlikkuse, ohutuse, juhitavuse, mugavuse ja keskkonnahoidlikkuse mõttes.

Tähtis auhind anti üle Hannoveri 64. rahvusvahelisel autonäitusel, mis on Euroopa suurim tarbe- ja tööstussõidukite näitus.

„Me tunneme selle auhinna üle suurt uhkust. Uus STRALIS on tõhususe ning hinna ja kvaliteedi suhte etalon. See sõiduk on ehe näide meie ettevõtte uuenenud strateegiast, mille eesmärk on olla klientide lähedal ja pakkuda esmaklassilisi tooteid,” ütles Iveco tegevdirektor Alfredo Altavilla auhinda vastu võttes.

 
Uue STRALIS Hi-Way peamised uuendused

Uus STRALIS Hi-Way paistab silma tublisti väiksemate omaniku kogukulude ning FPT Industriali väljatöötatud ja patenditud valikulise katalüüsreduktsiooni süsteemi HI-eSCR poolest.

Tänu sõiduki kvaliteedile ja mitmele integreeritud teenusele (sh programmeeritud abisüsteem, masinapargi juhtimise süsteem ja ökonoomse sõidu õpetamine) on uue STRALISE puhul omaniku kogukulud kuni 4% väiksemad, eeldusel, et rahvusvahelisi vedusid tegeva STRALIS Hi-Way aastane läbisõit on neljal aastal 130 000 kilomeetrit.

Uuel STRALISEL on Cursor FPT Industriali mootor, mis tagab väikese kütusekulu ja suurepärase sooritusvõime. Tänu FPT Industriali konstrueeritud, patenditud ja toodetud ainulaadsele High Efficiency SCR (HI-eSCR) valikulise katalüüsreduktsiooni süsteemile on uus STRALIS turul ainus raskeveok, mis vastab Euro VI heitmenormidele heitgaasitagastussüsteemi kasutamata. FPT Industriali High Efficiency SCR süsteem vähendab lämmastikoksiidi sisaldust enam kui 95%. Euro VI normidele vastavate veokite jaoks mõeldud FPT Industriali järeltöötlustehnoloogia on ainulaadne ja erakordne, sest see on lämmastikoksiidiheite rangete piirnormidega kooskõlas, ilma et kütusekulu suureneks.

Peale selle on STRALIS Hi-Way kabiin teinud läbi täieliku uuenduskuuri. Ergonoomika ja mugavuse parendamiseks tehti tihedat koostööd müügiesindajate ja klientidega. Kabiini väliskujunduse uuendamisel keskenduti veoki aerodünaamiliste omaduste täiustamisele, tänu millele vähenes ka kütusekulu. Kujunduses kasutatakse muu hulgas uut iluvõret, uue kujundusega tuulesuunajaid ja põrkerauda.

Veokis on kasutatud uut ja paremat integreeritud telemaatikasüsteemi, täiustatud klienditeenindusinstrumente ja uusimaid ohutusfunktsioone nagu EBS koos pidurdusabi funktsiooniga, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem, ESP, kohanduv püsikiirusehoidik, päevasõidutuled, uus juhi tähelepanu hoidmise abisüsteem ja täiustatud hädapidurdussüsteem.

Peale kõige muu on uuel STRALISEL juhi töö tõhustamiseks uus ja ainulaadne sõidustiili hindamise funktsioon, mis võimaldab juhil oma sõidustiili kohe parandada. Kui ühendada see süsteemiga IVECONNECT FLEET, saab sõidukipargi juht programmi abil kaugjuhtimise teel iga juhi sõidustiili eraldi hinnata.

Uut STRALIST hakatakse rangeimate tootmiskvaliteedi standardite kohaselt kokku panema Hispaanias Madridis asuvas Iveco tehases.Hannoveris 18. septembril 2012